1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Číslo karoserie (6)
habr Profil uživatele
27/1/2018 07:50:01
Podrobnou zprávu jsem odeslal mailem, podle dodaných fotek odhaduji datum výroby mezi 1.4.1973 až 1.4.1974. Přesnost odhadu je asi kolem 90%, přesnější bych mohl být již jen při osobní obhlídce, tam už bych si troufnul určit přesnost na konkrétní týden v roce.
Pavel
26/1/2018 16:48:32
Tak jsem poslal fotografie e-mailem. Předem děkuji za snahu, ochotu a Váš čas.
habr Profil uživatele
24/1/2018 23:46:56
Můj mail není nic tajného: m.hanus zavináč volny.cz místo slova zavináč které jsem použil kvůli spamovým robotům dosaďte @ bez mezer. Čím víc fotek, tím lepší výsledek. Habr
Pavel
24/1/2018 12:28:01
Super děkuji moc za jasné a srozumitlené vysvětlení.
Myslíte, že bych Vás mohl poprosit o Váš e-mail, kam bych Vám zaslal fotografie ? Sem mi jde přidat jen jedna k jednomu příspěvku. A zároveň Vás poprosit o odhad roku a podobně ? Zdá se, že se vyznáte.
Předem moc děkuji.
Přílohy:  e0b35353f9ca48bfab4c1e68d87e621c.jpeg (165,1 kB)
habr Profil uživatele
24/1/2018 01:41:41
Obojí provedení může být správné a legální. Pokud VIN obsahuje jen číslice ohraničené na obou stranách * tak se jedná o originální výrobní číslo dané výrobcem a toto číslo je vždy vyraženo na samostehném plíšku (obdélníku) který je právě pomocí hvězdiček přibodován k motorové stěně. Druhá a poslední legální možnost je ta, že po první * následuje E a pak číslice zakončené *, v tomto případě se jedná o karoserii dovezenou jako náhradní díl, číslo od výrobce neměla a to s Éčkem bylo vyraženo v centrálním skladu v Ústí nad Labem jakmile byla z NDR dovezena kvůli legálnímu prodeji v Mototechně. Toto Éčkové číslo je přímo vyraženo do motorové stěny včetně * a nikdy nebylo na samostatném štítku přibodováno. Jakákoliv jiná možnost není originální a legální. Stáří karoserie lze jen odhadnout podle detailů provedení, ale to vyžaduje pár fotek, minimálně ze všech stran, ideálně + motorový prostor, kabina (hlavně palubka a sedadla) a vhodné je i foto kufru. I tak půjde jen o odhad. Evidence Éčkových čísel není veřejně dohledatelná a číselná kombinace neobsahuje data výroby ani dovozu, jde o číslo přidělené Mototechnou podle pořadí dovozu, ale tam se započítávaly všechny typy karoserií všech dovážených značek (Lada, Olcit, Dacia a další včetně třeba gazíků GAZ 69 pro potřeby armády).
Pavel
23/1/2018 21:12:03
Dobrý den, mám otázku ohledně čísla karoserie.
Koupil jsem trabanta 601 a chtěl bych se zeptat jaký má formát číslo karoserie? Je 7 místný a pouze číselný ? Nebo je možné, že začíná písmenem “E” ? Bohužel je číslo a blízké okolí něj značně poškozeno a nemůžu nějak dát číslo dohromady. Děkuji. Mluvím o čísle nad nádrží. Auto je bez papíru tak shaním informace.
Kdyby mi někdo dokázal pomoci zjistit informace o vozu byl byl vděčný ( i jiným způsobem klidne ) podle výbavy a podobně. Předem děkuji za informace.
Číslo motoru jsem si už vyhledal a informace zjistil.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Číslo karoserie

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist