1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Likvidace auta v Německu (6)
akka
3/6/2019 13:55:45
prosim vas... "Likvidovat vozidlo musite vyhradne podle zakonne upravy platne ve state ve kterem je vozidlo registrovane a v CR v soucasnosti plati, ze pro trvale vyrazeni vozidla z evidence musite v miste jeho registrace predlozit schvaleny protokol o ekologicke likvidaci vozidla, TP, ORV a obe tabulky RZ + vyplneny formular "zadost o........". Vlastnika muze zastoupit osoba zmocnena vlastnikem ke konkretnimu pravnimu ukonu. Jiny nez tuzemsky doklad o likvidaci vydany vyhradne organizaci poverenou ekologickou likvidaci vozidel skoro jiste nebude uznan, protoze likvidaci v zahranici nelze verohodne overit"

proc by to neslo overit, co je to zas za blbe zakony, mam stejny problem, auto se mi tu pokazilo a cci ho tu zlikvidovat, necham si pak ten doklad prelozit, snad to uznaji anebo at de cesky stat doprdele.... uz resim pres pul roku co s tim vrakem tu udelat a jen mi tecou nervy z toho....
David
18/4/2019 19:46:14
Dobrý den,

chci se zeptat, mám bratra v Bavorsku a přestalo mu jezdit auto a oprava se nevyplatí. Auto je registrované zde v České republice. Tak se chci zeptat jestli se auto dá ekologicky zlikvidovat v Bavorsku a pak doklad o likvidaci dát zde na registr vozidel aby auto vyřadili, nebo jestli se odtamtud musí převézt přes hranici a na nejbližším vrakovišti zrušit. Bylo by to asi složité auto totiž nemá skla a odtahová služba by byla dosti drahá.

Děkuji za odpověď
habr Profil uživatele
14/9/2016 01:18:04
Jedno řešení by bylo. Kamarád boural v Chorvatsku a cena opravy byla rovněž nerentabilní. K odhlášení potřeboval doklad o ekologické likvidaci, jenže odtah vraku do ČR by asi 10x převýšil cenu stejného vozu z bazaru, takže vrak nechal bez RZ v Chorvatsku na šrotišti zdarma a RZ + ORV zde uložil do depozitu a nyní čeká, až ze zákona zanikne vozidlo samo. Nic ho netlačí, v depozitu se pojištění neplatí, vůz v ČR na komunikacích nikdo nenajde a a jestli TP leží v kredenci rok nebo deset mu žíly taky netrhá. Když stát chce takto řešit likvidace, tak jo, je to věcí státu. Dcera by mohla požít stejný model, do depozitu dodat RZ, ORV a TP, tam jí vyznačí, že vozidlo je deponováno, může odhlásit pojištění a čekat, až vozidlo v depozitu vyhnije ze zákona. Zaplatí max polatek za depozit.
pavel janků
13/9/2016 15:42:16
Dcera odjela do Německa, kde se jí rozbilo auto, takže oprava se už nevyplatí. Ptal jsem se na dopravním inspektorátu, jak zlikvidovat auto a tam mi řekli, že potřebují doklad o ekologické likvidaci vozidla, že stačí z Německa. Ale prý uznávají jen některé autovrakoviště, jejich seznam je na stránkách Ministerstva dopravy. Tam však nemůžu nic najít. NEvíte, kde tento seznam najít?
habr Profil uživatele
19/1/2016 12:40:31
Likvidovat vozidlo musite vyhradne podle zakonne upravy platne ve state ve kterem je vozidlo registrovane a v CR v soucasnosti plati, ze pro trvale vyrazeni vozidla z evidence musite v miste jeho registrace predlozit schvaleny protokol o ekologicke likvidaci vozidla, TP, ORV a obe tabulky RZ + vyplneny formular "zadost o........". Vlastnika muze zastoupit osoba zmocnena vlastnikem ke konkretnimu pravnimu ukonu. Jiny nez tuzemsky doklad o likvidaci vydany vyhradne organizaci poverenou ekologickou likvidaci vozidel skoro jiste nebude uznan, protoze likvidaci v zahranici nelze verohodne overit.
Fidell
19/1/2016 12:09:20
Mám dotaz na likvidaci auta v Německu. Přestěhoval jsem se do Německa i s autem, po 4 měsících je auto na odpis a do Čech se s ním nedostanu, jak mám auto zlikvidovat?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Likvidace auta v Německu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist