1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

Koupě Trabanta 601 na co se zaměřit a dát si pozor (4)
bambule trambule
3/1/2016 18:30:07
co se financí týče je to složitější. Koupit třeba za 5 - 8 000 něco slabšího (ale ne uplnej šrot,) může se poštěstit, ale znamená nalít do toho pár desítek tisíc, samozřejmě práce svépomocí o spoustu levnější, ale chce to někoho kdo má zkušenosti a trochu vztahu ke šroubkům a matičkám... čili se možná vyplatí připlatit za něco slušnějšího, ale zase: nenechat se napálit na načančanou zříceninu.
bambule trambule
3/1/2016 18:24:53
Záleží co od toho chcete. Ročníky 84-86 jsou opravdu asi nejvíce "user friendly", navíc 85-86 švédská ocel. Někomu vyhovují i pozdější kousky: měkčí pérování vinutých pružin. Větší náchylnost ke korozi je však pravdou: poslední kusy "hnily"s trochou nadsázky už ve fabrice na dvoře. Starší kusy mají taky něco do sebe, ale je s tím víc starostí (víc mazacích míst, 6V elektro atd.) V neposlední řadě je potřeba říct, že narazit na kousek v naprosto původním stavu je opravdu téměř zázrak. Často původní doklady a výměny karoserií, přestavby- což ovšem tolik nevadí, nepotrpíte-li si na sběratelskou stránku věci. Kombíka ne? -mimochodem je kratší, než limuzína:) Výhoda spaní ve dvou je neoddiskutovatelná pro camping i pro plánování rodiny... : )
habr Profil uživatele
2/1/2016 23:05:05
Ideálně kdyby byl rok výroby od 12/84 do 12/86 tak, aby měl již 12V palubní napětí, přední nápravu tripoidní, motor zatěsněný labyrinty na celé klikovce, zapalování EBZA, přední sedadla s opěrkami hlavy, poličku pod přístrojovkou, široký "B" sloupek + samonavíjecí pásy a přitom zadní náprava aby byla ještě na listovém peru a ne na vinutých pružinách - to je dost důležité. Když bude mít navíc chromové nárazníky a zadní boční okna vyklápěcí bude to významné plus, pokud bude mít střešní okno nebo bude napadený kutilem, tak je to velké mínus. Když nebude výrazně zkorodovaný a bude mít v TP uvedeno "poplatek na ekologickou likvidaci uhrazen" k tomu aspoň měsíc platnou STK, pak jde o jednu z nejlepších možných investic a pokud bude mít perfektní stav karoserie bez havárie a lakování, dobrý motor i podvozek (čepy, brzdy, ramena) tak za 40 litrů je velmi levné. Obecně se dá uvažovat o vozech mezi lety 1974 až 1986, ale tam už budou potřeba investice přinejmenším do přestavby nápravy a elektro, vozy od 1/1987 nedoporučuji, mají horší jízdní vlastnosti, mizernou protikorozní ochranu i dílenské zpracování. Závěrem - i do ideálního "snového" vozu je potřeba investovat, vůz do kterého se investovat nemusí je obvykle po repasi a pak jde cena hodně přes 100 000 korun.
Fion
2/1/2016 18:38:46
Dobrý den, chci si s přítelkyní pořídit Trabanta. Ale chtěl bych si od někoho, snad o Vás, nechat poradit na jaký ročník se zaměřit. Dále čemu se vyhnout a podobně. Představa já krátký trabant 601, okolo 7000 (nezaplacená ekodaň, bez technické a špatný stav), anebo 30 - 40 000 za něco slušného. Jsou ty sumy rozumné? Jaký je Váš názor. Prosím pouze lidi co se v Trabantech vyznají
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Koupě Trabanta 601 na co se zaměřit a dát si pozor

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist