1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

MG - přísada do paliva (2)
habr Profil uživatele
4/7/2015 07:47:18
Zdravím, vzhledem k roku výroby vozu doporučuji přídavné olovo do paliva N95 skutečně přidat a to podle mísícího poměru uvedeného na obalu. V konstrukčně starších motorech výrobce olovo nutně potřeboval pro dva účely. 1) mazání ventilových dříků a pro měkčí doraz ventilů do jejich sedel. 2) olovo v benzínu potlačuje detonační zapálení směsi které se projevuje "klepáním nebo zvoněním" motoru hlavně v tahu, např. do táhlého kopce. Moderní motory jsou jinak konstruovány a olovo již nevyžadují, naopak, tam by mohlo škodit především v katalyzátorech a na sondách.

Když se podíváte do TP do kolonky "palivo", tak tam najdete, že máte používat BA Normal 80 oktanů, případně Speciál 84 oktanů nebbo Super 90 oktanů, takové byly v té době běžné automobilové benzíny. Zvažte, jaký benzín je nyní nevhodnější, protože základní Natural 95 obsahuje nejméně 20% vody ve formě etanolu a dalších x% syntetických náhražek ropného benzínu kvůli emisím, ale hlavně kvůli výrobním nákladům. Pokud máte cenný motor o který nechcete časem přijít a ekonomická stránka Vám dovolí používat prémiové benzíny, používejte je. V TP je jasně napsané benzín automobilový (nebo nafta), není tam ani zmínky o vodě, biosračkách, řepce nebo syntetické náhražce (není válka aby se muselo na to jezdit). Osobně do motorů které chci zachovat do budoucna používám Verva 100 který se v ČR nevyrábí, ale dováží z Rakouska kde pančování paliva sračkami je trestné a zákony jim to přímo zakazují.
Marek
3/7/2015 11:17:48
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat. Koupil jsem veterána, konkrétně MG MGB 1.8 z roku 1977. V kufru auta jsem našel Přísadu do bezolovnatých paliv. Prodejce mi řekl že na provoz stačí normální Natural 95. Mám přidat i přísadu? Popřípadě jaký poměr?

Děkuji.
Přílohy:  mg.jpg (21,8 kB)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: MG - přísada do paliva

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist