1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

Výmena prevodovky (2)
Eda Profil uživatele
25/9/2014 21:10:51
Tady není žáden trik, Musíš vyjmout motor a pak převodovku.
Odpojit baterku, zapalováni, benzín, lanka plynu a sytiče, odpojit a vymontovat startér, odpojit výfuk, dynamo, vespod odšroubovat uchycení na silentblocích ( pod motorem a pod převodovkou). Vyšroubovat 4 šrouby spojení mot/přev. Je nutno dostat přev. doprava až za držák silentbloku, aby bylo více místa na vytažení mot. Vytáhnout mot. nahoru a dát bokem.
Vyšroubovat matici zadního silentbloku, odpojit lanko spojky, vysunout řadicí páku z oka převodovky, odpojit spínač zpatečky. Sundat vnitřní manžety, vyhačit přev. ze zadního sil. dopředu a posunout doprava - tím vypadne hřídel z levé strany, nadzvednout a posunout doleva a vypadne druhá hřídel. Tím je převodovka volná.
Opačným postupem to poskládáš. Musíš dát vazelínu do vnitřních manžet a pak je řádně nasadit a zajistit pérem.
Je to práce asi na dvě hodiny.
Radovan Mäsiar Profil uživatele
25/9/2014 20:00:01
Zdavím. Chcem sa spýtať na postup pri vymene prevodovky.Tá moja čo tma mám má najskôr problém s volnobežkou,lebo často to robí že 4ka nezaradí a ked ju zaradí tak ama odseba sa občas vyhodí.Mám druhú prevodovku ktorá je v poriadku a chcel by som ju vymeniť,len sa chcem opýtať či mi neviete poradiť lahší postup výmeny prevodovky ako to celé rozoberať a dávať von aj s motorom.NEjaký trik na rýchlejšie vybratie a vloženie :)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Výmena prevodovky

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist