1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

trabant 601 nejede (8)
Radek Servus
28/3/2014 15:03:33
a nemáte někdo na prodej motor z trabanta ??
Jara
28/3/2014 00:30:20
Je možný že jenom přesouváš bordel z jednoho konce karburátoru na druhý.. zkus to vyvařit tím octem.
Otca zbušit, motor z trabantu má být v trabantu, do traktůrku si může dát HTP z Fóbie...
Radek Servus
26/3/2014 20:49:18
uz jsem po pořádně profouknul kompresorem !! a myslíím že v pohodě sice to chce ještě trochu poštelovat směs ale to se časem vychytá ale tedka řeším dálší problém do druhého trabika bych potřeboval komplet motor protože mi ho otec s tama vzal do svojeho traktůrku :// tak jestli náhodou někdo nemáte
Jara
26/3/2014 20:44:10
Napadá mě: ucpaná tryska hlavního okruhu, špatně namontované (zaměné) trysky volnoběhu a sytiče.
Radek Servus
25/3/2014 21:41:41
všechno jsem vyčistil a překontroloval trabik dřív jezdil ale pak začalo blbnout toto . po vyčištění trabik normálně nastartuje ale i když zahřeju motor vypnu sytič tak motor jde těžko do otáček ale jak zase přidám jenom trochu sytiče tak jde do otáček v pohodě . može to býýt chudá směs ??
Eda Profil uživatele
25/3/2014 21:01:25
V prvé řadě vyčistit nádrž - vymontovat z vozu, vyšroubovat ventil a vypustit do plastové nádoby, po usazení nečistot možno použit.
Rozebrat ventil, vyčistit sítko, překontrolovat těsnění se čtyřma dírami - případně vyměnit, vyměnit těsnění pod odkalovací miskou.
U karburátoru se podívat na sytičovou trysku ( jsou tam dvě, jedna má ozačení 45 - ta je volnoběžná a je umístěna nad druhou, ta má číslo 120 a je dole). Dále zkontrolovat zda chodí sytič - podívat se na karburátor nahoře je páčka na levé straně, po vytažení sytiče je páčka napravo. Pokud se vysunuje bowden, je špatně. Musí se hýbat páčka (motor jako s vytaženým sytičem startuje bez sytiče).
Karb. 1-1 je pro tebe složitý. Hladina se sama od sebe nemění, vždy je třeba vyměnit těsnění pod víčkem.
 
Taky nepišeš, jestli auto jezdí, ale jen špatně startuje.
Jara
23/3/2014 23:12:42
doporučuji vyčistit pořádně celý palivový systém od nádrže dolů, vyměnit jehlový ventil a plovák, vyčistit (profouknout trysky) pozor na správné složení. Případně karburátor zcela rozebrat, těleso vyvařit v octu, propláchnout vodou, nechat pořádně vyschnout a složit.
V karburátorech máte drobet zmatek, všechny jsou 28 (tj. průměr difuzéru) HB 2-2 až 4-1 tedy všechny klasické konstrukce, jednodušší, lépe seřiditelné, používaly se od 60. do konce 80.let., poslední typ je 28H 1-1, náchylný na dobrý stav a seřízení, dává chudší směs. Na trabime.cz se dočtete víc.
Radek Servus
23/3/2014 20:21:43
dobrý den řeším na mém trabikovi problém chytne jenom když do něj stříknu injekční stříkačkou benzín ale pak zdechne benzín s kohoutku teče ale možná je nízká hladina v plovakovce ale nevim jak ji mam nastavit v knížce píšou počtem těch podložek ale ja tam nemam ani jednu a stejně tam ten benzín neteče . karburator vyčištěn . ale když odšrubuju víčko karbecu a trochu ho nadzvednu tak tam ten benzín nateče . a ještě nevím kterej je lepší karburator jestli 24H1-1 nebo 28HB . děkuji
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: trabant 601 nejede

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist