1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
svíčky (10)
Roko Profil uživatele
10/4/2014 09:22:19
Jara díky za info . Jinak svíčky jsou vyměněný . Nakonec se závitem M14 . Motor maká dobře . Jsou tam nějaký mouchy , ale to snad dáme dohromady . teď řeším ty dvě trubky u topení . Nevím jaké tam mám dát . No jdu hledat . Nejhorší je aby člověk něco neobjednal a pak to tam třeba nešlo . Ještě jednou dík .
jara
9/4/2014 19:41:42
Roko, pořiďte si k trabantu i nějaké čtení: Vl. Šlehofer, Údržba a opravy vozů trabant, ke stažení na trabime.cz./technika Pak budou takové záludné a záhadné otázky jako např. jaké svíčky patří do trabanta velmi snadno zodpovězeny: )
Do roku 72 byly svíčky M18, ale motory s těmito hlavami jsou vzácné, většinou to lidi povyměnovali za hlavy novější se závitem M14. myslím ovšem, že po dvou letech stání budou potřeba řešit jinačí věci, než svíčky. Paradoxně jsou občas staré svíčky spolehlivější, než ty nové šunty...
Roko Profil uživatele
9/4/2014 14:14:53
Díky za odpověď . Ještě by mne zajímalo jaký je tam závit ? Někde jsem četl , že od roku 72 je tam závit 14 a dříve by jiný . Moc tomu nerozumím , asi ji stejně budu muset vyndat abych zjistil závit . Teď ještě řeším přepis , abych nemusel platit tu ekologickou daň . V každým případě nová hračka .
Eda Profil uživatele
9/4/2014 13:56:07
N15, nebo N15C
Roko Profil uživatele
9/4/2014 11:34:31
Zdravím , pořídil jsem si trabanta a po dvou letech co stál bývalému majiteli na zahradě normálně chytl . Ovšem první co chci udělat než se pustím do větších zásahů by byla výměna svíček . Mohl by mi někdo poradit jaká přesně svíčka by měla být v motoru r.v. 71 typ 63 objem válců 595 , 19,1 kw ?? Všem děkuji za odpovědi . Omlouvám se , hledal jsem to , ale nikde to nemohu najít .
Eda Profil uživatele
20/11/2013 19:46:24
U této redukce se posune svíčka cca o 15 mm výše a jiskřiště bude mimo spalovací prostor. Vložky - redukce se dělaly nouzově a při výměně svíčky se vyšroubovaly.
Jednoznačně pro veterana zachovat hlkavy a shánět svíčky, na ježdění vyměnit hlavy.
Zahajskej
20/11/2013 14:41:53
Kup si redukce [URL]
S
16/11/2013 19:34:55
Tím "u starých vozů" se myslí opravdu prehistorie, na závit M14 přešly trabanty v roce 72
Eda Profil uživatele
16/11/2013 19:14:50
U starých vozů se používaly svíčky se zavitem 18, u novějších jsou použity svíčka se závitem 14. Pokud nebude Trabant jako veterán, doporučuji sehnat hlavy na svíčky 14. Tyto svíčky se dají sehnat všude, s 18 je problém. Musí být obě hlavy stejné (jsou dva druhy hlav - jedny bez nápisu zespod, druhé s nápisem 7,8).
Sežeň si BIBLI od Šlehofra, tam to všechno najdeš!!!!!
Sinegurt
15/11/2013 14:24:51
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jaky je typyzovaný průměr závitu svíček u trabanta? Ja totiž potřebuji 18 mm a někdo mi tvrdil, že je to klasika pro trabant, je to tak? Jestli ano nevíte někdo kde bych je sehnal? díky
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: svíčky

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist