1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

Jawa 20 pionýr (2)
habr Profil uživatele
12/9/2013 23:30:12
Jawa zvaná "fechtl" ať už jakéhokoliv typu nemá úřadem vydanou značku, úřad pouze přidělil registrační číslo, obvykle písmeno a 5 číslic, vlastník fechtla si koupil za 5 Kčs bílou fechtlovou (atypickou) tabulku a číslo si vlastnoručně namaloval podle přiděleného čísla úřadem. Taková doma ručně malovaná cedulička má stejnou právní hodnotu jako pivní tácek. Fechtl nemá ani klasický TP a ORV, ale knížečku s výrovním číslem; z uvedeného plyne, že nemáte v ruce nic, na základě čeho by se měl úřad zabývat Vaším problémem. Správný postup je tento: majitel (nežije, tak jeho dědic) zajde na úřad kde je fechtl v registraci a požádá o vydání duplikátu TP. Bohužel kvůli úmrtí vlastníka to bude mít dost obtížné, když narazí na morouse za přepážkou, tak nepochodí, proto by bylo dobré mít u sebe při vyřizování úmrtní list vlastníka jako doklad, že fakt k přepážce sám jít nemůže a plnou moc taky už nepodepíše. Místo TP by měl být vystaven jen ORV podle zápisu v evidenci, tedy na zemřelého vlastníka a bude účtován správní poplatek za vystavení duplikátu. V momentě, kdy bratr vlastníka získá duplikát, musí dodatečně podstoupit doplňkové dědické řízení protože se objevil po zemřelém dosud neděděný nový majetek. Samotné dědické řízení by neměl být problém, je to jen časově náročné, vzhledem k ceně dědického nálezu by to mohlo být dokonce bez jakéhokoliv poplatku, snad vyjma notářského. Až bude mít bratr vlastníka v ruce papír o ukončeném dědickém řízení ve kterém bude zapsán jako platný dědic (pokud je šance na více dědiců, tak to bude sakra kolotoč, protože ti se ještě musí mezi sebou dohodnout o vyrovnání) a v druhé duplikát ORV tak se fechtl musí nejprve přepsat na jednoho dědice (správní poplatek za přepis se platí, ekologický ne - pokud by šlo o auto), tedy bratra zesnulého. Až teprve nyní může nový platný vlastník fechtla přepsat na Vás. Báječné, což? Věřte, že vykličkovat nebo to vyřešit po česku nejde, kdyby nebyl ztracený aspoň ORV tak se dalo jezdit bez přepisu, ale tahle to nepůjde. Jistá možnost by byla získat nějak jen ten duplikát ORV, ale moc moudré to není, časem by se to mohlo ledas jak zvrtnout, třeba při řešení přestupku kterého do dopustil "nebožtík".
Pavel
11/9/2013 23:02:52
dobrý den,můj otec před 30 lety ústní smlouvou zakoupil od vlastníka jawu 20 pionýr.Přepsalo se pojištění po koupi motocyklu na mého otce a je řádně do této doby placeno.Bohužel po koupi této motorky nebylo možné vlastníka přimět k převodu na mého otce.Tento vlastník motorky náhle před 10 lety zemřel.jediný dědic - jeho bratr v dědickém řízení tento motocykl nezdědil a nechce s tímto majetkem mít nic společného.ke všemu jsem před dvěma měsíci ztratil malý tp a není možné s tímto motocyklem jezdit.
Na registru je stále jako vlastník vedený tento zesnulý majitel.
Je možné ještě převézt tento motocykl na mého otce pokud na registru ukáži značky od tohoto motocyklu s prohlášením že ten motocykl byl skutečně prodán mému otci před lety s notářsky ověřeným podpisem bratra zesnulého vlastníka? Děkuji za pomoc.Pavel
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Jawa 20 pionýr

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist