1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

TRVALÉ a DOČASNÉ VYŘAZENÍ VOZIDLA (6)
habr Profil uživatele
20/9/2013 15:24:00
Pepo, loni v cervenci skoncila moznost vyuzit k trvalemu vyrazeni bez ekoprotokolu "zmena vyuziti vozidla" treba na psi boudu. K letosnimu rijnukonci jina ekologicka finta a to prevod pres ZTP aby se usetril eko-poplatek. Jde o dve ruzne veci.
Pepa
20/9/2013 12:08:20
Vyhláškou z 16.05.2013 bylo znemožněno, ale až od 1.10.2013.
habr Profil uživatele
15/8/2013 22:34:13
wojtcha - to co píšeš je minulost, dnes už to nejde využít, bylo to vyhláškou znemožněno.
wojtcha
15/8/2013 17:25:31
Na úřadě podepíšeš čestné prohlášení, že vozidlo budeš používat třeba jako kůlnu a uvedeš místo kde bude odstaveno a normálně ti ho odhlásí. Žádný problém, jen ti to na většině úřadů neřeknou. Nikdo už ho potom hledat nepůjde.
habr Profil uživatele
25/7/2013 13:09:52
Otazky 1 az 3 nejde bez protokolu o likvidaci nijak uspokojive resit, z vozidla na ktere byl protokol vystaven si motor nevezmete, prihlasit nepujde - bylo prece zlikvidovano. Moznost zmeny vyuziti vraku vozidla je uz zrusena, jak tomu rikate - zanik - to uz neexistuje.
 
K otazce 4 - ano, vlozit a vyjmout z depozitu v jednom dni je mozne, ovsem vozidlo z depozitu jde vyjmout pouze pokud ma dosud platnou technickou. Bez platne technicke jde jen vklad /zatim/, vyndat uz ne.
 
K otazce 5 - k vkladu do depozitu se predlozi obe tabulky RZ, ORV, a TP. Do TP je zapsan vklad a vraci se majiteli, s nim potom depozit vyzvedne. RZ a ORV zustava deponovane na urade, takze prijit jen s ORV je zbytecne, nebude vklad proveden. Nic vam nehrozi, protoze vam vuz do depozitu nevezmou.
 
Za vozidlo se nemusi platit pojistne jen v pripade trvaleho zruseni a depozitu!! Pokud nekomu prodate vuz na dily nebo takovy koupite, neni pak mozne dolozit protokol o likvidaci a je problem, navic je stale povinnost platit pojistne!
Michaela
25/7/2013 11:43:47
Dobrý den, prosím o pár rad:
1.Chci trvale vyřadit vozidlo, které už nemám, někde je prodané nebo bylo darováno (nevím komu) a chci jej trvale vyřadit. Na úřadě chtějí, ale potvrzení o ekologické likvidaci, které nemám. Jak mám postupovat v tomto případě?
2.Chci si koupit vozidlo na náhradní díly (např. autobazar - chce použít z tohoto vozidla náhradní díly pro opravu nového vozidla), následně chce zbytek vozidla trvale vyřadit, ale vrakoviště jej nechtějí vzít, že není úplné. Bez ekologické likvidace mi ho úřad nechce vyřadit. Lze v tomto případě použít ZÁNIK vozidla (nebo už neplatí) a jak dále postupovat?
3.Obdobný případ jako v odrážce č. 2. Vlastním historické vozidlo. K tomuto vozidlo jsou nové náhradní díly drahé. Chci si tedy koupit staré vozidlo na náhradní díly, které chci použít v případě opravy historického vozidla. Poté chci vozidlo koupené na náhradní díly vyřadit trvale. Lze vozidlo vyřadit na zánik?
4.Chci dát vozidlo do depozitu kvůli změně pojištění. Lze vložit do depozitu a ukončit depozit v jeden den?
5. Potřebuji dát hned vozidlo do depozitu a mám pouze malý technický průkaz. Mohu značky donést později? A co mi může hrozit pokud značky nedonesu?
Děkuji za info.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: TRVALÉ a DOČASNÉ VYŘAZENÍ VOZIDLA

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist