1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
SPZ v depozitu: (5)
habr Profil uživatele
6/6/2017 23:28:33
Abych ale jen neprudil - zajděte na úřad u kterého máte deponovaný vůz a poptejte se, jestli depozit stále trvá. Pokud ano, tedy vozidlo nezaniklo, to máte napůl vyhráno. Nyní již jen zbývá naložit vozidlo na podvalník, zajet na STK kvůli registrační kontrole na nového majitele a pak můžete zajít na úřad (nově libovolný) kde bude vozidlo přepsáno na nového majitele. Pokud nový majitel vozidlo ponechá v depozitu, pak není potřeba dokládat doklad o povinném ručení. Pokud s vozidlem hodlá ihned brázdit silnice, bude potřebovat platnou registrační kontrolu, platné emise, platnou technickou kontrolu alespoň na stupeň "B" (závady odstranitelné, doba 1 měsíc) a platný doklad o pojištění. U převodu vozidla je potřeba také počítat s polatkem na ekologickou likvidaci, pokud nebyl doposud uhrazen, jeho výše se odvíjí podle stupně plnění emisních limitů, maximum je 10 000 korun tuzemských.
habr Profil uživatele
6/6/2017 23:17:26
Váš problém spočívá v tom, že se nestaráte o svůj majetek, takže nic nedělání je sice pohodlné, ale ne moudré. Je Vaší povinností seznamovat se s platnými zákony a vyhláškami, aspoň s těmi, které se dotýkají Vás, nikdo jiný to za Vás dělat nebude. Ale k věci, problém opravdu máte, ale možná ne jen malý. Tím, že jste ignoroval svoji povinnost nahlásit stav deponovaného vozidla, tak mohlo již dojít k tomu, že vozidlo bylo úředně vyřazené z evidence jako zaniklé ze zákona, a pak nemáte nic, co by jste mohl prodávat. Navíc, kdyby jste i něco prodal, stále nesete jako poslední majitel před zánikem plnou odpovědnost za vše, co nekalého bude s vozidlem způsobeno. Teoreticky: ten, kdo vozidlo koupí a bude to moudrý člověk, který si na evidenci vozidel zjistí, že vozidlo bylo vyřazeno a Vy nesete odpovědnost, tak si vozidlo od Vás koupí, ale už ho nepřihlásí, (ani to legislativně nelze), nepojistí, proč taky, že? a Když ujede od pumpy bez placení, tak taky žádný problém, však odpovědný jste Vy.
Děláte to dobře, stát a pojišťovny takové jako Vy milují!

Informace, že vozidlo bylo celou dobu v garáži a nebylo používané nikoho nezajímá, to je Vaše povinnost ze zákona - pokud jste dal RZ do depozitu, ale to by jste věděl, kdyby jste se o svá práva a povinnosti aspoň trochu zajímal. Kašlat na zákony, vyhlášky a své povinnosti je čím dál obtížnější a dražší, někdo to pochopí rychle a někomu to musí vysvětlit až exekutor.
Zely
6/6/2017 12:58:54
Zdravím, mám menší problém. V říjnu 2015 jsem dal auto do depozitu a teď ho chci prodat. Dozvěděl jsem se že mi hrozí pokuta za nenahlášení vozidla po roce. Auto bylo celou dobu v garáži a nikdo s ním nejezdil. O této povinnosti jsem samozřejmě nevěděl. Mají právo mi za to dát pokutu a je možnost se proti tomu nějak bránit? Děkuji za odpovědi
habr Profil uživatele
30/4/2013 12:00:19
Vy provedete polopřevod na nového majitele na tom úřadě, kde je vozidlo nyní registrováno, čísla zůstávají v depozitu. Nový majitel zajede na STK a provede registrační kontrolu již na své jméno. Pokud bude chtít vůz z depozitu vyzvednout a užívat, tak mimo registrační prohlídky bude potřebovat také protokol o celkové technické prohlídce, pochopitelně, že vozidlo musí projít, pak si uzavře pojistku na dané vozidlo podle TP (bez čísla) a vůz na sebe přihlásí v místě svého bydliště kde mu budou vydány nové RZ, následně zajde zpět na pojišťovnu a provede v pojistné smlouvě doplnění nových RZ. Pokud nový majitel ponechá vůz v depozitu nadále, tak nepotřebuje celkovou tech. prohlídku a pojištění, vystačí jen s registračkou. Úřad u kterého bude vůz registrovat sám zruší původní depozit tam kde jste jej měl Vy a uloží vůz v depozitu podle bydliště přihlašovatele.
Roman
30/4/2013 11:05:38
Dobrý den,čísla mám v depozitu a mám kupce na auto.Jak máme postupovat,auto stojí v jiném kraji( Mladá Boleslav) a čísla jsou uložené 200km.,v jiném kraji( Strakonice),kupec bydlí v jiném kraji ( Chomutov)..Děkuji a přeji hezké dny..R.B..
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: SPZ v depozitu:

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2017 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist