1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Jakou směs 1/50 nebo 1/33 podle čísla motoru? (8)
HonzaHK
19/9/2012 20:12:37
No nebudu ten kroužek řešit, jednou se tu třeba bude soutěžit o nejkurioznější předmět v nádrži, ten kartáček teda vede :) Nu což, stavil jsem se za jedním trabantistou servisákem, je to takový kmet přes dvoutakty tady v Hradci už prý asi 30 let a ten mi poradil, že když pojedu dálku tak radši 1/33, ale jinak na běžný provoz po městě od křižovatky ke křižovatce stačí 1/40. Co vy na to? ;)

Protože prý ten motor má už přeci jenom něco za sebou, ale ten rok výroby co jsem uvedl je jen dle papírů, jinak mám prý ten poslední dvoutakt. Jen to prostě někdo hodil na starý papíry :)) A mě se ta karoserie zdála nějaká mladší...
Strýc
18/9/2012 22:18:31
Znám trabanta, co má v nádrži kartáček na zuby a jak sviští : )
Jiank osobně bych řekl že 1:33 je zbytečně moc, akorát se zanáší výfuk a usazuje karbon v motoru. Pár zkušených trabanťáků mi potvrdilo, že 1:40 i pro futra stačí. Já mám takto najeto 30 000km a všechno OK.
Eda Profil uživatele
18/9/2012 20:42:28
Kroužek v nádrží nevadí, dá se vyndat zahnutým drátem, hlavně nesviť zapalovačem do nádrže.
HonzaHK
18/9/2012 20:16:18
Tak díky za rady budu mazat 1/33, ale měl bych ještě jeden problémek. Spadl mi do nádrže ten plastovej kroužek co je na hrdle M2T oleje pod víčkem. No a samozřejmě není vidět v té tmě, máte nějaký zlepšovák jak na to a jak s tím ven? Dík
Jan Zahradník
16/9/2012 22:18:37
Já mažu oba typy motorů 1:40 a jde to ke spokojenosti. pokud se Vám nechce motor rozdělávat a zjišťovat typ ložisek, je to asi nejlepší varianta.
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
16/9/2012 12:10:35
Podívejte se na levou stranu a pod databází vývoje je číslo karoserie/mtoru a tam najdete, že je to rok 1969 a mazaání 1:33. Pokud je už měněná klikovka na jehličkách, tak 1:50
Eda Profil uživatele
16/9/2012 12:08:58
Číslo motoru je na obalu, rozhodující je co je uvnitř. Pokud jsou na ojnici u pístu jehlová ložiska stačí 1:50, pokud jsou pouzdra, nebo se neví co tam je mažeme 1:33.
HonzaHK
16/9/2012 11:53:09
Zdravím Vás, po 8 letech jsem se stal opět trabantistou, koupil jsem 12V 594.5ccm. Je to rok výroby 1969, ale kastle je nová a taky těch 12V. Číslo motoru je 63041367 a mě zajímá jakou směs mám tankovat a víčko nádrže mám na pravé straně když kouknu do motoru. Nechtěl bych ho zadřít. Díky za každou radu
Přílohy:  prahaiv..jpg (285,4 kB)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Jakou směs 1/50 nebo 1/33 podle čísla motoru?

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist