1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

uloženi do depositu (8)
Misimys Profil uživatele
16/8/2013 23:14:39
Zdravím, potřebuji poradit ohledně uložení vozu (SPZ) do depozita. Bratr měl nehodu a leží v nemocnici, podle lékařů bude léčba a následná rehabilitace trvat cca rok, čili po tuto dobu bude jeho vůz jen tak stát nevyužitý, chtěla bych jej dát do depozita, aby se mu vrátilo část pojistného, které nevyužije... problém je, že jeho přítelkyně sebrala velký techničák, ona celou situaci nějak nechápe a myslí si, že chci vůz bratra prodat nebo co... co mám udělat ? Díky.
Eva
5/6/2012 09:34:23
Moc děkuji za odpověď. Kouknu na to. Přeji hezký den.
habr Profil uživatele
5/6/2012 00:28:06
Zjistil jsem to v novelizaci zákona 56/201 Sb., tam to můžete zjist také jednoduchým porovnáním současně platného s novelizovaným zněním. V novelizaci chybí v §13 odst 1 možnost uvedená pod písmemen a)
Eva
4/6/2012 12:57:00
Dobrý den, zaskočila mě Vaše informace, že od 1.7.2012 zaniká možnost změny využití vozidla. Ptala jsem se na různých DI, nikde to nevědí. prosím, kde to zjistil ?
Děkuji.
habr Profil uživatele
29/5/2012 13:07:54
Ne, stát tě opravdu nemůže přinutit zbavit se majetku, on o to ani nestojí! On jen chce peníze o které uložením do depozitu přichází, proto zenedlouho vyjde novelizace, která stanoví, že v depozitu který má sloužit jako sezónní uschovna a ne jako vrakoviště musí být pouze vozidla s platnou technickou prohlídkou. Zbavit se majetku nemusíš, stačí, když doneseš platný protokol o úspěšně absolvované prohlídce na STK, pak to tam zase dva roky může zůstat. O tomto návrhu se už reálně uvažuje, proto také zaniká možnost změny využití vozidla od 1.7.2012. O majetek jim opravdu nejde, jen o peníze.
Honza1
28/5/2012 14:21:48
A na to jsi přišel jak? je plno aut v depozitu která neexistují. Nikdo mě nemůže donutit vyřadit auto z depozitu. jedině by mě ho zrušili z moci úřední, ale to pak po mě nebudou chtít doklad o ekologické likvidaci. prostě stát mě nemůže přinutit abych se zbavil svého majetku!!
habr Profil uživatele
12/5/2012 17:34:36
Oficiálně je depozit na jeden rok a pak je možnost jej o půlrok prodloužit. Neoficiálně můžete mít zatím v depozitu vůz libovoůně dlouho, protože úřady potřebují, aby lidé nastrkali do depozitu co nejvíc starších vozidel a nechali jem "dožít". Ovšem ven z depozitu půjde již od 1.7.2012 vyndat jen s platnou technickou a na tom je postavena ona habaďůra. Novelizace zákona 56/2001 § 13 odst. 1 už neumožní vyndat vozidlo z jiného důvodu. V ten moment vydají další novelizaci ve které bude ustanovení, že v depozitu smí být pouze vozidlo s platnou technickou, protože depozit není vrakoviště ani úschovna, ale pouze pro dočasné sezónní přerušení využití vozidla. Tím se stane, že všichni kdo nedoloží protokol o úspěšné technické prohlídce budou muset vozidlo z depozitu vyřadit do hutí na likvidační protokol. To znamená, že Vaši Feldu naložíte celou a kompletní aby měla pohotovostní hmotnost (zvažuje se že bude povoleno max mínus max. 20%) a zavezete ji do likvidační firmy, možná za tučný poplatek. Pak s protokolem zajdete zrušit vůz na magistrát. Nebude to hned, ale už nyní jde z depozitu vyndat vozidlo jen s platnou TP a kdo je v depozitu - je v pasti. Vyřešte svůj problém neprodleně, po uvedeném datu jste bez šance - viz citovaný zákon.
Lubomir Khýr Profil uživatele
12/5/2012 08:06:21
Chci se zeptat minuli rok v Zaří jsem dal svoji Felicii do Depositu měla prošlou STk zaplatil jsem 100kč-jak dlouho ji mohu nechat v depositu připadně jak prodloužit deposit
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: uloženi do depositu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist