1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Vyřazení z evidence (11)
habr Profil uživatele
27/9/2016 07:59:24
Ne, nezaplacení pojistného nedává úřadu možnost vyřadit vozidlo, tato možnost je zatím jen v případě vozidla dlohodobě uloženého v depozitu nebo nedokončeného převodu - tak zvaný polopřevod, který je dnes již protiprávní.
Nezaplacené pojistné je problém mezi pojistníkem a pojistitelem. Zde bych byl opatrný, neplacením narůstá dluh a s ním i penále z prodlení a žádná pojišťovna nemá zájem zbytečně brzy vlastníka uhánět, pojiťovně stačí dát výzvu k celkové úhradě až těsně před promlčením, aby vymáhala co největší částku, ta může jít až do desítek tisíc a může končit exekucí. Uzavřená smlouva bez placení je jen dluh, nic jiného, přitom pojišťovna sama nesmí kvůli neplacení smlouvu vypovědět, protože ze zákona musí být vozidlo stále pojištěné.
BLADE
26/9/2016 18:16:55
dobry den.chci se zeptat muže uřad vyřadit vozidlo z registru když na něm neni zaplacene povinne ručeni?jinak stk to ma.a vrak to neni
habr Profil uživatele
19/3/2013 09:19:09
Martino - obávám se, že tak snadné to mít nebudete. Jednak po dobu co jste vlastníkem nyní nově odpovídáte dokonce i za dopravní přestupky které Váš manžel spáchá a nezaplatí na místě. Také za dobu nepojištění dlužíte pojišťovně za platby a případné penále z prodlení, ale především ČKP dlužíte denní poplatek do fondu nepojištěných vozidel a ten je od 50 korun za den nepojištění! Nápad, napsat manžela do polopřevodu je krásný ale neúčinný, byl by platný až teprve kdyby si to manžel na sebe zagistroval, tak by jste si mohla částečně oddechnout. Převod vozidla by takto šel udělat kdykoliv na kohokoliv aniž by o tom ten člověk vůbec věděl. Je to takový "Černý Petr" jenže i u této dětské hry si toho Petra musí protihráč sám dobrovolně vytáhnout, není to tak, že mu jej proti jeho vůli vrazíte. Odhaduji, že Vás čekají ve spojitosti s tímto vozem ještě perné chvilky.
Martina
18/3/2013 15:02:28
Dobry den,chtela jsem se zeptat.
Pred lety mi muj tehdejsi manzel koupil osobni vuz.
Auto prihlasil na mne,ale pojistku neuhradil,coz jsem se dozvedela po case
Od manzela jsem odesla a on si auto ponechl.Kdyz mi zacalo chodit pokuty,
zasla jsem na dopravni podnik,tam mi pani navrhla udelat na manzela odhlasku
Roman Tovara
27/11/2012 00:45:58
Pokud dobře čtu a máte mezi manželem a bratrem kupní smlouvu je vše v pořádku. Vyhnete se placení pokut za povinné ručení, špatné parkování a všech možných nepřijemností.
smlouvu pečlivě uschovejte, kancelář pojistitelů se ozývá jednou za X let, ale je to po té obří částka.

Stalo se mi to samé, prodal jsem vůz. Přišla pokuta za povinné ručení, obrátil jsem se na kancelář pojistitelů, ta chtěla naskenovanou kupní smlouvu. Po cca měsící, přišlo zdělení, že se omlouvají a nadále budou dluh vymáhat na majiteli dle kupní sml.
Roman Tovara
27/11/2012 00:41:34
Ahoj Lenko, pokud není mezi vámi žádná kupní smlouva a ani jiný doklad o tom, jak vůz známý vašeho bratra získal. Postup je :

1. v dokladech je manžel - zajít na dopravní inspektorát
2. vystavit nový malý TP + velký, nahlásit, že byl odcizen z vozu i s SPZ
3.vozidlo nahlásit jako kradené, policii uvést, jen že vám byl vůz ukraden, ne prodán, nebo darován bratrovi !
4. vůz vám policie vrátí
5. i pokud je vůz odhlášce na manžela, odveze se na likvidaci
6. s dokladem o likvidaci na úřadě, po vás nebudou chtít ekopoplatek, ale pouze 800kč za doregistraci
7.vůz je trvale vyřazen a nic vám dále nehrozí.
8. pokud máte v něčem nejasnost, kontaktujte mne na skype fechtlari1
Honza1
28/5/2012 14:25:21
Vždyť Vám to musí být jedno, nejste valstníkem auta, máte smlouvua navíc jste auto i přepsali. takže černý petr je na straně vašeho bratra.
habr Profil uživatele
6/4/2012 12:05:14
Lenko, pochybuji, že bez auta a bez TP někde seženete protokol o likvidaci. I kdyby jste získala nějaký vrak auta který by jste mohla dát do šrotu, stále bude problé s TP. Bez něj Vám protokol nevystaví nikdo kdo má v hlavě mozek. To by jste v podstatě pak mohla nechat komukoliv zlikvidovat jakýkoliv vůz i bez jeho vědomí, pod tohle se nikdo kdo má kulaté razítko nepodepíše. Pro trvalé odhlášení bude úředník trvat na tomto protokolu, na TP, ORV a RZ. Když něco z toho nebude, k odhlášení dojít nemůže.
Lenka K.
6/4/2012 07:03:09
Nikdo si to auto na sebe nenahlásí, je nabourané, nemůžeme ho ani najít. Musíme ho trvale vyřadit z evidence, ať už to máme vyřešené. Jen nevím, co s tím TP a ekologickou likvidací.
Standa1443
5/4/2012 07:46:21
Z právního hlediska je na základě smlouvy majitelem váš bratr a veškeré závazky s přepisem, ekodaní a placení pov.ručení a také zaplacení za auto(pokud to neudělal) případné pokuty a sankce za neplacení pov. ručení leží na něm. Bratr může napsat novou smlouvu o prodeji na známého a ten si to dohlásí na sebe.
Lenka K.
4/4/2012 23:04:07
Dobrý den, moc prosím o radu. Máme auto, které byl manžel přehlásit na svého bratra na základě kupní smlouvy. V TP byla provedena odhláška na manžela a uvedeno jméno jeho bratra. Bratr si auto na sebe nebyl přihlásit, nechtěl platit velké poplatky.
Následně ho chtěl prodat, přenechal ho k užívání svému známému, a to včetně malého i velkého TP. Dnes je situace taková, že ten známý nám nechce ani zaplatit ani vrátit auto, ale ani techničáky. Chceme nechat auto trvale vyřadit z evidence. Šlo by to tak, že na úřadě prohlásíme, že jsme velký i malý TP ztratili, abychom ho mohli nechat i tak vyřadit? Kdo by měl toto na úřadě provést - manžel nebo jeho bratr? A co ekologická likvidace? Jak ji provést?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Vyřazení z evidence

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist