1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Prosim o radu, ohledně gum kolem oken. (8)
Strýc
13/2/2012 22:27:59
Lenina v mauzoleu taky pravidelně koupou v glycerínu a jakej je to švihák panečku..:) ale taky prej začíná sesychat.
Wimpy
13/2/2012 16:56:00
Opět odpověď, ke které už snad není co doplnit..... Děkuji asi nejen za sebe!
habr Profil uživatele
13/2/2012 16:31:51
To Wimpy: Měly ho v minulosti všechny drogerie, pak zmizel a nyní je občas v dogreriích které vedou tzv. "těžkou chemii". Nekupovat nějaké přípravky, je to jen s minimem glycerínu, jen čistý technický glycerin bez přídavků čehokoliv. Další je možnost koupit jej v lékárně kde je kcalitní ale dražší. Cenu nyní nevím, ale stačí koupit 2 decky a to zase takový ranec nebude. Mimo těsnění oken je dobrý na renovaci všech pryží, i pneu ale je také výhodný na potření obvodového pěsnění dveří proti přimrzání dveří k těsnění. Nevýhodou glycerínu je, že se musí pravidelně aplikovat opakovaně, na gumu skla nejméně 1x ročně, jinak guma rychle sesychá a praská. Buď s glycerínem vůbec nezačínat, nebo potom stále udržovat.
Wimpy
13/2/2012 15:32:13
A kde se dá ten glycerín koupit?
Maja
13/2/2012 13:43:53
Já jen dodám,že původem těsnění není šedé,ale zelenohnědě nebo podobně.Bohužel pokud nebudete potírat zas časem začne šednout.
strýc
13/2/2012 11:16:05
Jo a ještě jeden tip pro revitalizaci techhle tesneni, porádně vyprat mýdlovou vodou, vyčistit, hlavně drážky, pak nechat uschnout a soustavně potírat glycerínem, klidně několik měsíců, až se hezky nasáknou. Jsou pak jak nové.
strýc
13/2/2012 10:49:24
Stačí hledat tady na Trabant.cz v databázi vývoje: 1/77 profilová těsnění všech skel z černého neoprénu, zvýšení životnosti díky nové gumové směsi. Čili 75 stále šedá těsnění. Názazník na fotu je pozdější, hranatý se dával od r 80
Michal Němec
12/2/2012 21:20:28
Dobrý den, mám Trabanta z roku 1975 a chtěl jsem se zeptat, trabant má gumy kolem oken šedé, tak by mě zajímalo jestli je to originál nebo ne. Trabant je právě v renovaci, tak mě zajímají ty gumy kvůli originálnímu vzhledu. Předem děkuji za odpověď
Přílohy:  fotografie0229.jpg (860,5 kB)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Prosim o radu, ohledně gum kolem oken.

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist