1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
likvidace (11)
Lucie
1/2/2012 16:58:15
Já vám velice děkuji a jak to vše dopadlo vám napíší. Jak se říká neznalost neomlouvá bohužel. Ještě jednou dekuji
habr Profil uživatele
1/2/2012 16:33:30
Pokud je to tak jak uvádíte, tak by to mohlo být dobré. Tím, že stará pojistka byla zrušena a nevázne na ní žádná pohledávka, tak Vás asi nepráskli na ČKP. Neměli důvod. Nyní, pokud se ČKP nepřihlásí o peníze za nepojištěnou dobu, tak by jste z toho mohla vyváznout. Tím jste částečně vyřešila minulost, ale co budoucnost? Zatím ještě jde vozidlo trvale vyřadit z evidence bez dokladu o ekologické likvidaci pomocí čestného prohlášení, že původní využití vozidla zaniklo a nyní je na soukromém pozemku provozováno jako chatka. S tímto prohlášením, TP, ORV, RZ a dokladem o platném pojištění zajděte na magistrát nebo kde je karavan registrován a podejte žádost o trvalé vyřazení z provozu. Pak ale musíte zajít do pojišťovny a zrušit pojistku!! Ta sama od sebe nezanikne!! Jde to ale udělat jen do 30.6.t.r. pak se změní zákon a budete muset likvidaci doložit protokolem. Čestné prohlášení nemusí být notářsky ověřené a už se zde v mnoha vláknech o něm píše, tak to nebudu stále opisovat dokola. Nicnedělání Vás v budoucnu může stát potíže apeníze, je jen na Vás jestli něco pro sebe podniknete. Magistrát za Vámi nepřijde a když, tak z toho radost mít nebudete.
Lucie
1/2/2012 13:37:44
No ono je ještě ten problém, že jsem volala na pojišťovnu u které byl karavan pojištěn starým majitelem, jestli není na tom čísle pojistky nějáký dluh a paní mi řekla, že ne. Bývalý majitel pojistku asi zrušil, ale já neuzavřela žádnou další až teď.
habr Profil uživatele
1/2/2012 13:26:21
Ano, Vy ač v podstatě dlužíte pojistné za 3 roky, tak pojišťovna vypovědět smlouvu pro neplacení nesmí, protože zákonem je stanoveno že vozidlo musí být pojištěno. Pojistka musí běžet i když neplatíte aVy jste dlužník, k tomu penále z prodlení a sankce ve formě blokové pokuty nebo pokuty ve správním řízení. Takže nyní dlužíte pojistné, případné penále, může Vám být uložena (ale také nemusí) pokuta za provozování vozidla bez povinného ručení (provozem je myšleno, že vozidlo má přidělenu RZ a ta není v depozitu), a mimo to ještě poplatek ČKP a to je cve Vašem případě denní částka 30 korun. Za tři roky ..... no potěš. Zajděte na pojišťovnu a doplaťte tam co dlužíte, za karavan to nebude nic velkého, zeptejte se, jestli máte zjišťovat i dluh u ČKP, je docela možné, že pojišťovna nic nehlásila pro poměrně mizivou částku dluhu a když vše vyrovnáte a při troše štěstí..... Pokud budete mít s pojišťovnou čistý stůl a oni Vám nic moudrého neřeknou, tak zašlete na ČKP sama dotaz zda na uvedené RZ nevázne nějaká pohledávka. Nenechte je, aby sami čekali a pak jednali, jde o Vaše paeníze a jejich zisk, proto není v jejich zájmu Vás do placení honit.

Pokud jste nyní na karavan uzavřela novou smlouvu, tak jde pravděpodobně o souběh dvou smluv, z toho právně platná je vždy ta první. Kdyby došlo ke škodě, byla by hrazenaz té první smlouvy a Vy jste tam v prodlení s platbou, tedy jste závažným způsobem porušila podmínky smlouvy a pojišťovna za Vás škodu uhradí, ale ihned ji bude z Vás celou vymáhat. Vím, že karavan na špalcích na vlastní zahradě škodu nezpůsobí, ale tak je výklad práva a píšu to zde rovnou i pro druhé.
Lucie
1/2/2012 11:05:37
Děkuji, no je tři roky, co se naposled platila ta pojistka, teď jsem to znovu pojistila, tak nevím, jak to bude dál, jestli čekat zda mi napíšou anebo se jim radši ozvat sama. Penále z prodlení je těch 30,- Kč denně? A základní platba je částka pojistky?
habr Profil uživatele
1/2/2012 10:28:21
Jsou známy případy kdy se i ČKP zachová lidsky, ale ne vždy. Ono hodně záleží na tom, jak vysoká je částka i jak s nimi človek jedná. Jinak to vypadá když se sama snažíte aktivně dluh řešit a jinak když Vás musí lámat. Obvykle odpouštějí penále z prodlení platby, ne ale základní poplatky, ale i tak. Jejich metoda je tiše čekat až částka naroste na 5000 korun nebo dojde k riziku promlčení (po 3 letech) pak se přihlásí a jsou tvrdí. Úhradu mohou požadovat max 3 roky zpětně, vztřícnost a slušné jednání ulehčí domluvu, mohu doporučit.
Lucie
1/2/2012 09:31:42
Děkuji mnohokrát, vydím verzi jedna. Myslíte, že se dá i s ČKP něják dohodnout o třeba alespoň prominutí nějáké částky, kdybyh třeba i doložila starší fotky přívěsu, kde je hozený na cihlách a evidentně viditelné, že je v nepojízdném stavu?
habr Profil uživatele
31/1/2012 00:21:47
Jsou jen dvě možnosti, postupovat cestou zákonnou, tedy doplatit dlužné pojistné, dokončit převod což bude vyžadovat značné úsilí a pak dotazem zjistit výši penalazice na ČKP, doplatit i tohle a pak přívěs nechat zlikvidovat a následně vyjmout z evidence. Druhá možnost je pokračovat v ignoraci všech předpisů a čekat, buď se někdo s něčím přihlásí, nebo to projde v tichosti a nějak se to vyřeší do ztracena, ale na to bych po zkušenostech mnohých moc nesázel.
Lucie
30/1/2012 18:09:52
Dobrý den, mám malý obytný přívěs za auto,který slouží jako zahradní budka,problém je v tom,že ho mám v poloprevodu a teď jsem přišla na to,že jsem musela platit pojistku,kterou jsembohuzel neplatila jelikož mi to vůbec nedošlo a žádny dopis s upozorněním jsem nedostala jelikož pokud mi vůbec nějaký přišel,tak mi ho bývalý manžel nepředal a teď nevím co s tím.
habr Profil uživatele
30/1/2012 10:21:16
Tím, že jste napsala nové vlákno a není zde historie, tak se nemohu chytit původního textu. Nemohu tedy na otázku jestli vozidlo zlikvidovat nebo ne smysluplně odpovědět, nepamatuji si podrobnosti. Pokud chcete likvidaci s trvalým vyjmutím vozidla z evidence a přitom si vozidlo ponechat, tak zatím do 1.7.2012 máte legální možnost napsat čestné prohlášení o zániku využití vozidla které bude nadále využito jiným způsobem, například jako altánek, kurník, bouda na nářadí v zahradě a podobně s tím, že vozidlo se bude dále nacházet výhradně na soukromém pozemku a nikoliv na veřejném prostranství či komunikaci. Zákon však výslovně zakazuje využití na náhradní díly, pokud tohle do prohlášení napíšete, tak Vám vozidlo trvale vyřazeno nebude. Více jistě najdete v ostatních vláknech, je to zde popsané už asi 100x.
hanka
29/1/2012 19:48:26
děkuji za radu co mi teda doporučíte auto rovnou zlikvidovat?a je možné ho zlikvidovat jen papírově aby mi auto zůstalo na náhradní díli.děkuji
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: likvidace

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist