1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

depozit (48)
RAHEL COHRAN
3/2/2017 02:47:45
Ahoj.
Som pán Rahel súkromné pôžičky veriteľ, ktorý dáva životnosť príležitosť úver pre fyzické osoby, obchodné firmy, poistenie atď ste v akejkoľvek finančnej problémy alebo v prípade potreby pôžičky investovať, alebo budete potrebovať pôžičku platiť svoje účty hľadať nie ďalej len sme tu preto, aby všetky svoje finančné problémy, ktorým konkrétne minulosťou. Ponúkame všetky druhy úveru v akejkoľvek mene denominácie sa sadzbou vo výške 2% bez počiatočných fee.I chcieť použiť tento skvelý médium, aby ste vedeli, že sme pripravení vám pomôcť s akýmkoľvek druhom úveru riešiť, že vaše finančné problem.If áno, potom dostať späť cez e-mail (rahelcohranloan@gmail.com) pre viac podrobností, STE veľmi vítané.
Přílohy:  alternativasalpayday.jpg (182,6 kB)
MIra
1/10/2015 11:28:57
Ahoj,

chtěl bych dát spz do depozitu, avšak můžu využít jiný než ten původní, kde je auto registrováno.
řidič
3/9/2015 21:16:26
Od srpna 2014 mám značky v depozitu, po autonehodě, která auto zlikvidovala, ale nemám doklad o ekologické likvidaci. Byla jsem tam již třikrát a pokaždé mi řekli ať to nechám být do konce roku, ale teď už jsem na několika místech četla, že auta v depozitu méně než 18 měsíců, musí nahlásit, kde auto je, jinak zaplatí pokutu až 50tsíc, co mám tedy dělat.
fotr
25/4/2015 11:02:54
Dobrý den,potřeboval bych poradit mám automobil dočasně vyřezený z registru vozidel od 6.2.2013 a dočetl jsem se že dle novely zákona automobil dočasně vyřezený z registru vozidel k datu 1.1.2015 po dobu delší než 18 měsíců zanikne.Tento postup chápu a automobil vyřadit chci,ale zajímalo by mne pokud nebudu úřady kontaktovat k datu 1.1.2016 kde a k jákému účelu automobil slouží jestli mě čeká pokuta ve výši až 50.000kč?děkuji za pomoc.
habr Profil uživatele
5/3/2015 01:43:00
Iveto, manžel si z Vás parádně vystřelil, neberte ho vážně. K uložení vozidla do depozitu MUSÍ předložit 3 věci. RZ, ORV a TP, bez toho úkon uložení do depozitu nelze v žádném případě provést. Depozit si ponechá v úschově RZ a ORV, do TP zapíše uložení a majiteli TP vrátí. Pokud by manžel opravdu všechny doklady a RZ ztratil, musel by nejprve vyřídit duplikáty všech dokladů. K tomu je ovšem nutné jít s vozidlem na registrační kontrolu na STK, pak by mu byly vydány nové doklady a na základě nových dokladů - duplikátů - také nové, tedy zcela jiné než stávající RZ. To vše nevyřídí v jednom dni a stojí to na poplatcích nemalé peníze! Teprve až by vše vyřídil, mohl by vložit auto do depozitu. Kdyby to vše opravdu podstoupil a doklady včetně RZ vyřídil, pak vůz do depozitu vložil, což nemyslím že by byl ochoten absolvovat, tak by jste opravdu nemohla na původní RZ a ORV jezdit. Kdyby Vás chytila PČR, tak by to pod 50 000Kč a dva roky zákazu řízení asi nebylo.
Miroslav Urban
4/3/2015 22:03:55
Pokud "dal auto do depozitu", tak tam dle meho musel odevzdat RZ, tedy je
nemuzete mit. A zaroven nemohl na dopravne spravnim odboru (predpokladam, ze
to myslite tim "dopravni") nahlasit ztratu RZ, kdyz je na tom stejnem urade
ulozil do depozitu..

Nebo sel na odbor nahlasit ztratu RZ a TP a zaroven nove vydane RZ +
duplikat TP ulozil do depozitu a vy mate doma puvodni RZ ?

Depozit je misto, kam uredne ulozite RZ a (ted si nejsem jisty) TP, aby bylo
prokazatelne, ze s autem nebudete jezdit a jste po tu dobu vyjmuti z
povinnosti platit pojisteni odpovednosti. Pokud se nepletu, tak dnes je
podminkou vyjmuti vozidla z depozitu platna TK a zaplacene pojisteni
odpovednosti

Jestli Vam manzel hrozi, ze Vas nahlasi na Policii, jakmile s autem
vyjedete, tak mu oznamte, ze si to nenechate libit a pujdete nahlasit, ze
uvedl na urade nepravdive udaje.

---------- Původní zpráva ----------

Od: iveta

Komu: diskuze@trabant.cz

Datum: 4. 3. 2015 15:10:33

Předmět: [Trabant diskuze] depozit

"Dobry den,melabych jeden dotaz,,,Mame s manzelen auto ktere je psane na
neho,Dnes aby me vytrestal dal auto do depozitu,ale na dopravni rekl ze
ztratil znacky a velky technicak...A me rekl ze nemam jezdit autem kdyz
znacky mam...ze me nahlasi na policii jakmile s ni vyjedu..Muzete me nekdo
vnest do vse zahrnuje depozit?diky"
Eda Profil uživatele
18/2/2015 12:21:30
Pokud je STK platné v době ukončení depozitu, úřad vydá značky po předložení uzavřeného zákonného pojištění a vezme si poplatek za depozit.
petr
18/2/2015 08:30:56
Mam znacky v depozitu s platnou technickou musim delat technickou znova kdyz si je vyzvednu? diky za odpoved
habr Profil uživatele
3/2/2015 19:11:34
Martino, popsat případ likvidace bez likvidace umí jen naši politici, slušný člověk ne. Jestliže bez likvidačního protokolu nelze provést trvalé vyřazení vozidla z evidence a bez vozidla Vám nikdo likvidační protokol nevydá, pak už asi správnou odpověď nepotřebujete.
V době, kdy to řešit šlo, jste nic nedělala pro vyřazení z evidence, jen vydělávala na dílech, tak teď, když se zpřísnily podmínky se nemůžete divit, že Vás Vaše liknavost dohlala do úzkých. Ještě loni na podzim to nějak šlo, ale nyní, když je nutnost při ekolikvidaci pořídit fotografie kompletnosti vozidla, jeho VIN, barvu a stav (celkem asi 7 fotek) tak pochybuji, že Vám někdo takový protokol bez auta napíše.

Jisté řešení je sehnat jiné vozidlo stejného typu a barvy "nejlépe se shodným VIN", a to odevzdat za to, co jste rozdělala, nebo čekat až si na Vás vzpomenou a vyzvou Vás k projednání depozitu, protože Vy tím, že vozidlo nemáte, nemůžete ani podle novelizace platné od 1.1.2015 doložit fotkou kde a k jakému účelu vozidlo máte uloženo. Na takové případy zákonodárce pamatoval až 50 000 pokutou. To neznamená, že ji musíte dostat v plné výši, je tam uvedeno slovo AŽ, zadarmíko to ale taky nebude. Třeba Vám ještě něco zbylo z toho výprodeje a tím to zamáznete. Dodržovat zákony ovšem vyjde levněji a je to i snadnější cesta.
Martina Holá
3/2/2015 10:32:55
Je tady popsáno třicen případů ale ani jeden kdy auto fyzicky neexistuje.
jara
2/2/2015 22:47:05
popsano nize asi 30x
jara
2/2/2015 22:47:02
popsano nize asi 30x
Martina Holá
2/2/2015 22:35:48
Dobrý den potřebovala bych poradit mám auto v depozitu už druhým rokem a přijali od nového roku zákon že auta v depozitu více než 18 měsíců se musejí nahlásit kde stojí a popřípadě se zlikvidují ale já jsem auto zlikvidovala neekologicky takže vůz fyzicky neexistuje.Můžete mi s tím prosím pomoci nevím si rady co mám dělat.Děkuji.
habr Profil uživatele
19/11/2014 18:52:42
Sorry, přítel Alzhaimer mi rozmluvil vložení přílohy.
Přílohy:  kupnisml.moto.jpg (733,9 kB)
habr Profil uživatele
19/11/2014 18:25:46
Ano, tohle je legální a jeden ze správných postupů a mohu jej jen doporučut, ale aby Vám nehrozilo opravdu žádné nebezpečí i v budoucnu kdy začne platit novelizace zákona 56/2001Sb tak opravdu doporučuji vypracovat kupní smlouvu jejíž vzor pro motocykly přikládám. Do takové smlouvy vepište všechna dostupná data, klidně použijte můj vzor a všude škrtněnte slovo motocykl jednou čitelnou čarou a rukou nadepište automobil nebo vozidlo, tak to bude v cajku. Smlouvu nesmíte podepsat, zajděte na poštu který má "Czech point" a tam OBA podepište před pracovnicí pošty a nechejte o tom udělat ověřený zápis za 30 korun. Ideálně by bylo podepsat jak kupní tak předávací smlouvu najednou, ale v žádném případě nedělejte smlouvu dvakrát, tak zvaný druhopis. Mnohem jednodušší je ihned po ověření podpisu pořádat poštu o vyhotovení ověřeného opisu za 30 korun + poplatek za kopírování cca 2 Kč, jen tak máte opravdu jistotu, že originál a jeho dvojče je opravdu totožné a má šanci u soudu, kdyby k němu z nějakého důvodu mělo dojít. Vám pochopitelně náleží originál a kupujícímu ověřená kopie. U druhopisu je vždy možnost zpochybnit originál nebo druhopis. Pokud zájemce o Váš vůz odmítne ověřenou kupní smlouvu akceptovat, tak mu raději nic neprodávejte, je to ve výsledku výhodnější a levnější.
Jaroslav Crha Profil uživatele
19/11/2014 14:55:01
Dobrý den, podobné věci už se řešily, ale mám dotaz ještě k prodeji vozidla. Prodal jsem auto, kupující si následující postup představuje takto: uložím RZ do depozitu, vzápětí udělám polopřevod (odhlásím auto na nového vlastníka v registru vozidel), vše bude zapsané v TP. Je to v pořádku a nebudu mít já do budoucna žádné problémy? Novým vloastníkem by měl být on, to znamená, že i případné vyjmutí RZ z depozitu už by byla jeho věc a já jsem bez starostí ? Děkuji za odpověď.
K.
2/3/2014 10:17:07
není třeba (zatím) cokoli dělat, doklady tam můžou ležet (zatím) vpodstatě neomezeněn dlouho, jen potom doplatíte poplatek za depozit. Od r. 2015 se chystá změna, dokldy se kterými se dva roky nehýbe mají být z moci úřední zrušeny, pokud nedoložíte, že auto je např v renovaci.
Pro vyjmutí z depa je zapotřebí TK a POV.
Jirka
2/3/2014 09:33:04
Dobrý den , chtěl bych se zeptat když mám značky v depozitu už rok a půl, ale potřeboval bych to prodloužit asi o měsíc jestli to jde?
Fanda
22/12/2013 09:26:00
Koupil jsem motocikl mam vy řizený papiry- co se týče stk -registračku - mam to uložený v depozytu. Musi být na tom pojištěni když na tom nejezdim. Ten od koho jsem to kupoval mi přes kamoše vzkazuje že mu přišlo že ma zaplatit asi 1000kč za pojištěni a že možna to přide ma mě . Tak chci vědet na čen jsem . JA MYSLIM ŽE POJISTKA BYT NEMUSI . DIK.
Fanda
22/12/2013 09:16:15
Mam takovy dotaz. Koupil jsem motocikl , mam vyřizený papiry - co se týče stk-registračku a dal jsem to detozitu. Musim mit pojisku na to?? TEN PRODAVAJICI MI VZKAZAVAL PŘES MEHO KAMOSE ZE MU PŘIŠLO PENÁLE ZE MA ZAPLATIT ASI 1000KČ ZA POJIŠTĚNI . DIK ZA ODPOVĚD.
habr Profil uživatele
30/11/2013 15:48:20
To Maja, jestli ma samotna pojistovna pristup do databaze registru vozidel si nejsem jisty, ale CKP tu moznost na 100% ma a taky ji hojne vyuziva. Takze zjistit prodej je mozne a je to i zakonnym zpusobem, ovsem Generali po tom nic neni. Pokud ukoncili pojistnou smlouvu na zaklade poloprevodu tak je vse v poradku a muze jim byt jedno kam vuz jde a kde a jestli vubec bude pojisten. Dokonce jste si mohl prodej "rozmyslet" a poloprevod zrusit, pojisteni pak udelat u kohokoliv jineho a i to je legalni.
maja
29/11/2013 19:14:54
Já jen napíšu tak trochu mimo mísu ohledně zrušení povin .ručení.Ukočil jsem povin . ručení u Generali z důvodu prodeje vozidla.Po určité době mi přišlo vyrozumění,že pojistné je ukončeno a dále tam byla věta,že si prodej prověří zda skutečně k němu došlo.Ta věta byla trochu jinak formulovaná.Jak to chtěj prověřit a zda k tomu maj i právo to by zajímalo i mně .
habr Profil uživatele
29/11/2013 09:55:34
Ne, cele je to trochu jinak. Po vkladu do depozitu zajdete neprodlene na pojistovnu a predlozite TP ve kterem je zapsan vklad do depozitu. Tim /na zaklade pisemne vypovedi/ ukoncite platne pojisteni a preplatek zaokrouhleny na cele mesice vam bude do 60 dnu vracen. Tedy jestlize vlozite do depozitu vuz nektery den v zari a vase smlouva u pojistovny ma vyrocni den /den konce nebo obnovy smlouvy/ k 31.12, tak vam bude vracno pojistne za rijen - prosinec tj, za 3 mesice. Je vhodne pisemne pojistovnu rovnou pozadat pri vypovedi smlouvy o uznani bezeskodnich mesicu, tento doklad je zaroven dokladem, ze jste vuci pojistovne bez zavazku, na vasi pisemnou zadost /muze byt spolecne s vypovedi/ je pojistovna povinna vam doklad zaslat, automaticky to vsak jako povinnost nema. Lhuta 60 dnu je potreba proto, aby byla vyloucena moznost, ze nenastala tesne pred depozitem nejaka pojistna udalost. Pri vyzvednuti vozidla z depozitu je nutne uzavrit novou pojistnou smlouvu u libovolne pojistovny a take soucasne s dokladem o platnem pojisteni /zelena karta/ dolozit technickou zpusobilost vozidla k provozu na komunikacich.
michal
27/11/2013 18:19:29
Má uložení RZ do depozitu vliv na délku pojištění u pojišťovny u které je vůz pojištěn. Např. depozit 5 měsíců přes zimu, znamená -5 měsíců na započítané době pojištění, nebo se u pojišťovny tato doba bere jako jako doba pojištění. Děkuji za odpověď
habr Profil uživatele
29/9/2013 23:58:22
Však píšu, že při okamžitém vložení není potřeba pojistku. Na ty tři dny bych to risknul, i kdyby to náhodou ČKP chtěla řešit, tak poplatek + penále budou menší než minimální pojistné které nemůže být kratší než měsíc. Musel bys udělat smlouvu na dobu určitou, tedy nejméně na měsíc a i kdybys ihned udělal vklad do depozitu, tak ti nic nevrátí, měsíc je minimum, přitom na tak krátkou dobu nebude žádná sleva ani bonus, bylo by to 1/12 z plného pojistného bez slev. Jestliže ti řekli, že máš donést evidenčku a všechny papíry, pak nejde o polopřevod ale úplný převod, tedy vozidlo půjde do depozitu registrované na tebe. K polopřevodu není potřeba evidenčka!!!
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: depozit

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2017 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist