1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Nestartuje (17)
Milan
12/3/2018 19:49:51
Zdravim děkuji zaradu,,ale prutokoměr tekl, tak sem ho zrušil ,tak to skusim,bez něj,,a ovzdušněni paliva,,ale čekam na novy Karbec,,potom dam vědět,jak to namontuji,,
habr Profil uživatele
12/3/2018 18:50:32
Je možné, že nestartujete správně. U studeného motoru platí zásada, že se musí dát plný sytič, ale nesmí se současně přidat plyn. Dáte sytiš a bez plynu zastartujete, jakmile motor chytí, přidáte tak půl plynu a stáhnete sytič do poloviny, v lanku je ta polovina obvykle cítit. Nyní se můžete rozjet, asi po cca 500 až 800 metrech je motor už dostečně teplý, aby mohl být zcela uzavřen sytiš, chce to trochu praxe. Pokud startuje správně a přesto neúspěšně, pak je potřeba důkladně zkontrolovat palivovou cestu. Pokud podlití svíček pomůže, je chyba v dodávce paliva, asi v sytiči.

Výrobce nebyl debil a nemontoval do vozu nic, co by tam být nemuselo, to platí i o "přepadu nádrže". To není přepad, ale odvzdušnění palivové cesty která má mechanický průtokoměr. Pokud ten průtokoměr na voze je, pak musí být i ono odvzdušnění, protože v průtokoměru je vrtulka která čeří palivo. Pokud odvzdušnění odděláte, můžou nastat problémy s dodávkou paliva do karburátoru, palivo bude napěněné.
Milan
12/3/2018 16:19:54
Zdravim mam Trabi,,601,,Problem nastartovat za chladna, misim podlevat,,svičky.nevim proč je na nadrži přepad hadice,,dam ji pryč cose stane??Děkuji zaradu,,Milan,,
Jirka
17/6/2014 16:58:00
Dobrý den, chtěl sem se zeptat mám na traktůrku motor trabant a né a né se sním domluvit aby nastartoval je tam problém s druhým válcem (u kladívek)který se nechte chytnout chytne pouze první válec a jen pobrblává když mu trochu přidám zdechne a začne odkapávat benzín karbcem svíčka odešla dal sem novou a cívka se mi roztopila a kladívko se mírně rozteklo dal sem druhou starší cívku a projistotu i kondík a nic je to asi předěláno z 6v na 12v(původní majitel) a já jsem dával altík ale po této úpravě to jezdilo díky za radu
Strýc
13/6/2014 11:40:25
Opatrně odpáčit malým šroubovákem. Bacha ať se to nesmekne! : )
Iris
13/6/2014 07:15:10
Je tak- to bude zajímavý,jsem jenom ženská -douféám,že to zvládnu,Jinak díky za radu a dám vědět jak se zadařilo.Ahoj
Strýc
12/6/2014 16:29:34
Je tam oplechování na fajfkách? Pokud ano, servat a zahodit, na 90% to bude tím. Loni jsem se kvůli tomu navztekal a stačilo tak málo: )
Strýc
12/6/2014 16:29:26
Je tam oplechování na fajfkách? Pokud ano, servat a zahodit, na 90% to bude tím. Loni jsem se kvůli tomu navztekal a stačilo tak málo: )
Iris
12/6/2014 11:31:19
Studený naskočí skvěle,ale jakmile se stavím na nákup a je ještě teplý ta ne a ne naskočit.Co s tím Ví to někdo???
habr Profil uživatele
22/5/2014 00:28:07
To znamená, že je moc malý předstih. Zkontrolujte jestli chodí dobře závažíčka na odstředivém regulátoru, jestli nevázne vačka na hřídelce a jestli jsou v cajku obě pružinky, pak znovu nastavte předstih. Třeba Vám pomůže tento (můj) návod, většině pomohl. [URL]
lukas
21/5/2014 15:01:28
Střílí do výfuku
habr Profil uživatele
21/5/2014 08:59:43
Kdyz strili, tak je obvykle nespravne nastaveny predstih, zalezi kam strili, jestli do karbecu nebo do vyfuku. Spatne starty za studena a dobre po ohrati delaji obvykle svicky, bud jsou moc opalene, nebo maji spatnou vzdalenost elektrod ale nejcasteji je to jejich nespravnou tepelnou hodnotou. Pro Trabant je celorocne nejvhodnejsi Brisk N15 C nebo jejich obdoba se stejnou hodnotou.
lukas
20/5/2014 06:41:26
Ahoj chtěl bych se na něco zeptat trabant když je studeny tak nestartuje ale jenom střílí když zapnu sytic tak taky střílí a nechce chytnout podleju svíčku benzínem tak chytne bez problemu a pak chytá normálně když je zahráty prosím pomoc ?
habr Profil uživatele
11/11/2011 00:24:29
Hmm, tak informace o kapajícím benzínu podstatně mění situaci. Pokud benzín protéká, tak neuzavírá jehlový ventil (smetí, poškozený ventil, nebo seklý plovák po delší odstávce) a motor je ulitý - lidově - přechlastaný. Zavři benzín, dej plný plný plyn a startuj, tím vyženeš nadbytečný benzín z motoru. Pokud nyní vyndáš svíčky budou hodně mokré a to je ku škodě, proto je potřeba dostat nadbytek benzínu popsanou metodou ven. Při tom vyhánění benzínu se často stane, že až ho ubude, tak motor chytí a rozběhne se, v tom případě ihned pusť palivový kohout. Až motor naskočí, tak za chodu poklepej plovákovou komoru kladívkem, ne palicí! a smítko nebo seklý plovák se ovykle uvolní, pokud ne a benzín po zastavení bude dál protékat, nezbývá než rozborka a čištění + správné složení karburátoru. Pozor - tento karbec má jiné než obvyklé těsnění plovákové komory a je potřeba je dát vždy nové, neb se tím mění výška plovákové hladiny. To platí u všech provedení kurburátorů - těsnění nepoužívat staré vymačkané.
adam.87
10/11/2011 18:25:23
A ještě se chci zeptat když mám otevřený palivový kohout tak mi kape benzín z přepadu karburátoru,mám ten novější typ 28 HB 1-1.
Dívalo se mi na to už hodně lidí a nikdo si s tím neví rady.
Eda Profil uživatele
10/11/2011 18:12:47
Je lépe, když je nádrž plná benzínu s olejem. Prázdná nádrž zevnitř při změnách teploty se orosí a pak rezaví.
Dlouho odstavený vůz se startuje raději naletím malé štamprle do kolena karburátoru - motor by měl okamžitě chytit, pokud po několika vteřinách ( dojde benzín) zhasne, je závada v karburátoru a přívodu paliva do něj. Když nechytne, je třeba se podívat na svíčky ( zapnout zapalováni a ručně otáčet motorem a v horní úvratí - píst je nahoře - musí přeskočit jiskra).
Když je slabá baterka, je lepší Trabanta roztlačit ( startér sice točí, ale na cívkách je tak malé napětí, že nestačí zapálit).
Starý benzín ( rok, dva) stačí dolét novým v poměru 1:1 a mělo by to jet. Když je tam více benzínu, odpustit, nechat tak 1 - 2 litry a dolét novým.
Na zimu, pokud s autem nebudeš jezdit, můžeš nádrž vypustit, vymontovat z auta a uložit do tepla ( né do vlhkého sklepa, nebo garáže), bude sice několik dní smrdět. Stejně tak je třeba ošetřit baterku - nabít a uložit.
adam.87
10/11/2011 17:28:23
Zdravím všechny chtěl jsem dneska nastartovat Trabanta ale bohužel se mi to nepodařilo.V nádrži mám benzín ale asi už bude starý,zítra se podívám na svíčky.
Mám před zimou vypustit benzín z nádrže když s autem nejezdím?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Nestartuje

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist