1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Ukončení pojistky přez SPZ v depozitu (5)
trabas Profil uživatele + foto
4/10/2011 20:52:43
Také přispěji svojí "troškou do mlýna". Je více možností, jak ukončit (zrušit, vypovědět atd.) smlouvu o tzv. povinném ručení. Jak se zde píše, tak minimálně 6 týdnů před ukončením ročního pojistného. Každý čeká na tu minimální hranici a jak to tak bývá u nás zvykem, nakonec lhůta marně uplyne. Klidně můžete pojistnou smlouvu vypovědět mnohem dříve. Je pouze stanovena minimální hranice. Maximální hranice řešena není.
Existuje však ještě další možnost, kterou lze využít ve lhůtě 30 dní před uplynutím ročního období (je to lhůta, kterou máte uvedenu na ZK (zelené kartě). Např. od 16.03.2011 do 15.03.2012. (tzv. pojistný rok). Prostě je vám doručena složenka, na které je uvedena výše pojistného na další pojistný rok. NESOUHLASÍTE s výší a tak v době posledních 30 dní stávajícího pojistného roku "vlítnete" na pobočku a oznámíte, že nesouhlasíte s výší předepsaného pojistného a pojistnou smlouvu tímto vypovídáte. Doběhne vám stávající pojištění a máte možnost si uzavřít u jiné pojišťovny mnohem levnější (nebo i dražší) "povinné ručení". Pozor na nepojištěné dny, pojištění musí navazovat. ČKP si to hlídá. Ještě doplnění. Není stanoveno nesouhlasíte-li s vyšším nebo levnějším, nebo stejným nově předepsaným pojistným. O této možnosti se tady asi nikdy nepsalo. Možností je ještě více, ale to by bylo na delší "povídání". Stále platí" "Neplaťe víc, než musíte!!!"
Michal
4/10/2011 08:59:13
Dík moc
habr Profil uživatele
4/10/2011 00:05:55
Ano, je to jedna z možností jak ukončit pojištění proti vůli pojišťovny, jen je potřeba celý úkon dělat s vozidlem které má platnou technickou prohlídku, jinak nastane potíž při vyzvedávání a dále se bude hradit poplatek za uložení do depozitu - bude to 50Kč za započatý půlrok, výše poplatku však může být místně odlišná, z praxe známe - co úřad to svévole.
Eda Profil uživatele
3/10/2011 16:48:50
Ano, jde to tak.
Michal
3/10/2011 09:38:52
Zdravím vás
Mám otázku ohledně vložení značek do depozitu.Propásl jsem lhůtu 6týdnů na ukončení pojistky na auto(dostaj jsem nabídku na levnější pojistku)Násleďně jsem dostal radu že mám odnést značky do dopozitu a tím jsem schopen jít bezproblému zrušit pojistku.Po zrušení pojistky mám domluvené uzavření pojistky levnější a následně s novou zelenou kartou můžu opět jít do depozitu pro umístěné značky?Bude t tedy znamenat že SPZ budou v depozitu max 2dny.Je tohle možné?
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Ukončení pojistky přez SPZ v depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist