1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Povinné ručení (30)
habr Profil uživatele
3/1/2012 12:29:07
To David Lech: Hluboký omyl!! Nic Vám nezanikne, ale naopak vznikne. Po uložení RZ do depozitu Vám to bylo vyznačeno do TP a s tím jste povinen zajít do pojišťovny ve které je sjednaná zákonná pojistka a tam TP předložit. Na základě depozitu můžete ukončit smlouvu. Pokud jim nic nenahlásíte, Vaše smlouva nebude a nemůže být ukončena, jak by se mohli dozvědět? Naopak, jste povinen neukončenou smlouvu platit, pokud tedy po 10.1. nezaplatíte, tak smlouva trvá dál (je automaticky prodloužena protože vozidlo nesmí být nepojištěno ze zákona) a Vy se stáváte dlužníkem. Je smutné, že nemáte absolutně čas, protože soud a exektor ten čas má a na dlužníka si ho rád udělá, je to jejich výtečný zisk. Je Váš zájem vše dotáhnout do konce jak zákon vyžaduje, ne jejich, za vozidlo ručí majitel. Vydáváte se na tuze tenký led, berte tohle varování vážně, za pár měsíců můžete platit i desítky ticíc na penálech, pokutách, soudních poplatcích a příspěvku do fondu u ČKP.
pepas Profil uživatele + foto
2/1/2012 21:59:54
Jen stručně: Různé pojišťovny, mají různé ceny a ještě rozdílný způsob výpočtu. Co se týče ČPP, tak má tzv. segmentované pojištění u povinného ručení. Co to znamená? Jsou různé koeficienty pro věk (18 až 23 roků koef. 1,5, nad 40 let koef. 1,0 , Praha 1,4, malé městečko resp. vesnice 1,0.
Např. v malém městě cca 6000 obyvatel při plném bonusu a věk nad 40 let platím za Trabanta 1980, SPOROPOV 1x za rok 1023,-Kč, Trabant 1972, SPECIÁL PLUS,1x za rok 233,-Kč a k tomu vozík do 750kg zarma.
Máš-li zájem o přesnou kalkulaci popřípadě i vyhotovení pojistné smlouvy od ČPP stačí zaslat e-mailem potřebné podklady. (více e.mailem) Zatím existuje 47 spokojených trabanťáků, 5 wartburgářů a 4 barkasisté (jeden z nich má v současné době problém s placením a "dráždí hada bosou nohou" a není schopen za barkase zaplatit asi 682kč za rok. Pochopitelně, že i stovky dalších pojistníků jiných značek.
David Lech
2/1/2012 20:36:13
Dobrý den mam dotaz dnes 2.1.2012 jsem dal auto do depozitu pojistne mam platit 10.1.2012 a ja jsem majitel vozidla ale pojistnik je nekdo jiny jaky je postup ???? doma jsem parkrat za mesic a to jeste pres vikend kdyz nikdo nedela co mam delat ???? co kdyz to nezaplatim pojistovne a ti mi zrusi pojistku jde to tak ???
habr Profil uživatele
17/8/2011 23:52:22
Trabant r.v. 1975 pojištěn u ČPP za 354,-Kč/rok + k tomu vlek za OA zdarma. W1,3 podle papírů r.v. 1978 pojištěn u Direct za 917 + 170 doplňkové připojištění, takže celkem cca 1100,-Kč/rok. V obou případech řidič nad 50 let a město Brno a plný bonus od r. 2000. Pokud se najde něco levnějšího, jdu do toho - neplaťme víc než je nezbytné.
Honza
17/8/2011 09:16:45
Ahoj,
rád bych zeptal jaké máte pro vaše auto povinné ručení. Já jsem zkusil web pro srovnávaní povinného ručení [URL] . Pomohlo se mi to zorientovat ale rád bych slišel i vaše názory.
Děkuji
předchozí předchozí  1 | 2  další na konec

Odepsat na: Povinné ručení

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist