1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Povinné ručení (29)
Slávek Jelínek
27/3/2018 12:05:20
Dobrý den, děkuji za velmi užitečný článek, diskuzi, já od jisté doby, sleduji články na https://www.povinne-ruceni.com/povinne-ruceni/ a jsem v obraze.
Martin Šimeček
29/12/2015 14:28:59
Dobrý den, David Lech, doporučuji přečíst blog na stránkách [URL] případně zkuste vypočítat povinné ručení a určitě se vám vyplatí a můžete objednat pojištění online.
habr Profil uživatele
22/6/2015 15:40:30
To je celkem jednoduché. Aby bylo vše podle zákona a vy se nedopustil nějakého přehmatu, tak musíte nejméně 6 týdnů před výročním dnem smlouvy podat písemnou výpověď pojistiteli tak, aby ji v této lhůtě prokazatelně obdržel (pojišťovně u které je platná smlouva). Dříve to ukončit nelze, jedině kdyby došlo ke změně vlastníka a to v tomto případě nedochází. Termín nejméně 6 týdnů je NUTNO bezpodmínečně dodržet, a to navíc tak, že pojišťovna to v této lhůtě obdrží (prokazatelně), ne, že Vy to odešlete 6 týdnů předem a jim to přijde 5 a 3/4 týdne, to by se smlouva automaticky prodloužila o další rok.

Moje rada je taková: zajděte osobně na libovolnou pobočku konkrétní pojišťovny a osobně podejte výpověď na jejich formuláři k datu výročí smlouvy a to klidně i půl roku předem, ihned si na místě vyžádejte kopii výpovědi (jsou povinni ji vydat) a zároveň si ve výpovědi vyžádejte přiznání o délce bezeškodného období (bonusové měsíce). Pozor, toto není vydáváno automaticky ale jen na písemné požádání při výpovědi, pokud to některá pojišťovna vydává automaticky, tak jen na základě svojí dobré vůle! Toto přiznání Vám přijde asi 6 týdnů po ukončení smlouvy, bude tam zaznamenáno kolik měsíců bez škody na vozidle bylo od začátku všech pojištění toho vozidla a hlavně!! toto potvrzení nebude vydáno, pokud na smlouvě vázne nějaký dluh nebo jiný závazek. Toto přiznání Vám tak potvzuje, že nemáte vůči pojišťovně žádné dluhy a závazky a jste do budoucna krytý. Až podáte výpověď a obdržíte o podání kopii, tak ji okopírujte a zašlete vlastníku vozidla s tím, že si od uvedeného data musí ze zákona platit pojistné. Tohle není Vaše povinnost, ale udělejte to jednak ze slušnosti a pak také proto, že pokud přítelkyně opomene auta pojistit, tak pojišťovna bude otravovat i Vás, sice na Vás nemůže, nejste vlastník a nemáte pojišťovací povinnost, ale otravovat budou. Je mnohem snadnější tomu předejít tak, jak popisuji.

Ukončit smlouvu ihned a nechat si vyplatit zbytek pojistného nelze, smlouva je do výročního dne vypověditelná pouze převodem na jiného vlastníka případně doloženým trvalým zánikem vozidla. Jiná možnost není. Vložením do depozitu sice také lze ukončit pojistnou smlouvu, ale pochybuji, že přítelkyně vezme značky a doklady, zaparkuje vozidla na soukromém (neveřejném) pozemku a půjde sama dobrovolně vložit vozidla do depozitu a pak Vám ještě dá do ruky technické průkazy aby jste na základě zápisu o depozitu mohl zrušit pojistné smlouvy. Pochybuji, že k tomu najde důvod a chuť, není to v jejím zájmu.
sanzo
22/6/2015 11:38:09
Dobrý den mám dotaz -jak mám prosím vyřešit když jsem byl plátcem povinného ručení za dvě auta ale ani jednoho nejsem vlastníkem (depozit)?A jak to funguje?Já žil s přítelkyní 7let a obě auta jsou napsané na ní jako že je majitelka ale povnïnné ručení je psané na mě a ted to potřebuji zrušit poněvač spolu už nežijem.DĚKUJI ZA ODPOVĚD A RADU
Brajara
11/5/2015 15:25:53
Od tohoto roku zvedla ČPP min. rok výroby na 1980 pro zvýhodněné pojištění.
[URL]
habr Profil uživatele
8/5/2015 09:29:06
Obávám se, že odkazy na různé kalkulačky a vyhledávače levného pojištění které se zde objevují jsou pouze komerční inzerce kterou sem dávají pokoutní prodejci předraženého pojištění aby si zvedli prodejnost a svůj profit z prodaného pojistného, přitom zájem o úsporu financí pojištěnce je to poslední, co je zajímá. Žádná z nabídek mi totiž nenabízí opravdu nízké pojistné (Trabant nebo W1,3 do 450 Kč ročně při roku výroby do 1978 a plnění 35/35 mil Kč) které nyní mám (ČPP Sporopov). Ani ta "nejlepší" nabídka ze zde vyzkoušených odkazů nebyla nikdy pod 1500 ročně, to je ale 3x dražší pojištění, než má většina lidí z těchto stránek. Odkazy zde uvedené považuji za zavádějící a mám potřebu své kolegy varovat, ne každá zde uvedená nabídka je nutně ta nejlepší. Čím vyšší pojistné, tím vyšší provize, proto skutečně levné pojištění v těchto kalkulačkách nikdy nenajdete.

Dál mi přijde velice vtipné, když pojišťovny lákají klienty tím, že oni vyplácejí škodní události do 5ti dnů, vyplácejí bez vlivu amortizace a podobě, ale už neříkají, že z tohoto zákonného pojistného sám pojistník nikdy neuvidí ani korunu. Škodná událost je vždy vyplacena poškozenému podle pojistné smlouvy viníka, takže není důležeté jak drahou mám pojistku já, jaké výhody poskytuje mnou sjednané pojištění, ale jakou pojistku má ten, kdo mi škodu způsobil. To platí i o případných připojištěních (čelní sklo, sedadlo řidiče a pod.) pokud se jedná jen o zákonné pojistění.

Neplaťte víc, než opravdu musíte!

Radim
7/5/2015 15:09:48
Máte někdo aktuálně zkušenosti s tím jaké si pořídit nejvýhodnější, což pro mě znamená nejlevnější povinné ručení? Koukal jsem se po nějakých online srovnávačích jako je tenhle [URL] a vyhodilo mi to celkem překvapivě pro mě výhodná čísla, tak zda s tím má někdo zkušenosti. Díky.
Honza
24/9/2014 19:01:27
Nejvýhodněkší pro trabuga je pojištění od ČPP, respektive pro auta mladší roku 1976. Je tam 75% sleva, takže s bonusy vychází kolem 500 Kč. Já jsem spokojen se srovnávačem [URL] . Hawk
Martin
23/7/2014 16:07:49
Doporučuji srovnání povinného ručení například na stránce [URL] a pojištění na Trabanta budete mít za pár korun :)
Mirek
31/3/2014 16:25:39
Já jsm si taky zkoušel porovnat povinné ručení online [URL] a vyšlo mi to výhodněji, než to co jsem měl. Srovnával jsem to pro oktávku v naftě.
maja
23/4/2013 11:44:25
To Ola:No nevím včem je tak ta stránka skvělá.Udělal jsem si test na trabanta které mám pojistěné jinde.I po uvedení všech bonusů jsem se nedostal na cenu kterou ted platím.
olga
22/4/2013 18:57:29
Znám skvělou stránku, kde vám vypočítají povinné ručení. Podívejte: [URL] Udělají vám ho pro motocykl, osobní auto i nákladní auto. Stačí zadat údaje do kalkulačky povinného ručení.
habr Profil uživatele
6/3/2013 18:40:44
ČPP nabízí produkt pro vozidla s rokem výroby do 1975 včetně (a údajně už až do roku 1978 včetně) které je onačováno jako historické, nikoliv veteránské!! to je rozdíl. Tento produkt je segmentový, takže je podle osoby řidiče, jeho věku, místa bydliště a jiných ukazatelů, proto nejde předem stanovit přesnou cenu, ale pro vozidlo Trabant se pohybuje okolo průměrné částky 350 korun ročně a k tomu je zdarma pojištění vleku do 750kg nebo malého motocyklu do 50ccm. Vím o lidech zde v Brně, kteří platí za Trabanta a Babetu celkem 254 korun ročně. Jiná pojišťovna tento produkt nenabízí.
Luďek
6/3/2013 17:20:18
Zdarvím, na kolik vás vyjde povinné ručení na trabanta r.v 1975. Tady mi vyšlo cca 1000 Kč. [URL] Myslíte, že je to ok?
sjetiny
28/2/2012 13:28:58
Prosím o radu. Jelikož se vloni změnil majitel společnosti,a na podzim 2011 také IČ+DIČ + sídlo firmy a byly zmatky, zapomnělo se na povinné ručení firemního vozidla.Před týdnem propadla zelená karta.Jak se vyhnout penalizaci za neuhrazení pojistného ?Chceme i jinou a levnější pojistku od jiné pojišťovny,ta je schopná to udělat ihned.Ale musíme prý i zaplatit jakousi ekologickou daň za starší vozidlo (platí se každý rok ??) a dojet na Magistrát na evidenční prohlídku vozidla a nechat ho přeregistrovat. Lze se těmto poplatkům a sankcím nějak vyhnout ? Děkuji, Iv.
pepas
18/2/2012 19:37:30
od Trabase: (Nějak se mi upravila přezdíka na tu starší). Já TRABAS pro trabanťáky dělám povinné ručení již několik let a nabízím vypracování nezávazné kalkulace na trabanťáckých stránkách. Ceny se mění několikrát za rok a není problém u ČPP nahradit jednu pojistnou smlouvu jinou (novou). Není také problém dojít si někam na pobočku ČPP a nechat si kalkulaci spočítat. Pojištění pro tzv. starší vozidla t.j. rok výroby (nebo uvedení do provozu max. 1975 a starší 1974...1973...atd.) žádná jiná pojišťovna na českém trhu nemá.
Neplaťte víc než musíte!!! Pojišťovny vám levnější pojištění nenabídnou.
Petr
17/2/2012 21:14:12
Nejhorší na tom je, že mi to nikdo nenabídl. Pokud si to člověk nezjistí, tak to nemůže využít. Stávající dlouholetý klient platí víc než nový klient, kterého lákají na levnější a výhodnější produkty. Ale to je i u jiných produktů (viz. mobilní paušály atd...)
pepas
15/2/2012 15:34:32
To nemusel šikovnej ouřada, ani nic přihrávat. Jen bylo maximálně využito toho, co program od 1.1.2012 (zdražovalo se) v této době umožňuje.
Petr
14/2/2012 12:08:06
Tak se musím svěřit s cenou povinného ručení. Přišla mi platba na 1752,- Kč u ČPP, což mi přišlo docela dost s 40% bonusem. Zabrouzdal jsem na jejich stránky na kalkulačku a cena mi vyšla asi na 500,- (u vozidla vyrobené před rokem 1975), hned jsem letěl na pobočku, kde mi šikovnej úřada provedl změnu smlouvy, něco přilepšil a cena vyšla i s bonusem na 271,- Kč za rok a ktomu mám ještě Stadiona.
Není to paráda ušetřit takovej peníz a radši ho projet v benzinu...
habr Profil uživatele
22/1/2012 02:57:11
Ano, doporučuji zajít do pojišťovny kde byl vůz pojištěný a požádat o potvrzení o bezeškodním průběhu, jsou povinni Vám je vystavit (mají na to určitou lhůtu), ale tuto povinnost mají pouze pokud u nich nemáte nějaký rest. Protože Vám vypověděli smlouvu pro neplacení, je možné, že budou vyžadovat nejprve doplacení pojistného za dlužnou dobu, pokud Vám dají potvrzení rovnou, jste za vodou a neplatíte jim nic, to potvrzení o bezeškodném průběhu je zároveň doklad o vyrovnání všech závazků obou stran. Pokud Vám u nich nastal dluh, tak počítejte, že Vám také běží penále z neplacení a oni mohou počkat buď 3 roky na promlčecí dobu kvůli narůstající penalizaci, nebo do doby než dluh naroste na 5.000,-Kč a pak podat žalobu. Až vyřídíte pojištění, tak by jste měl učinit dotaz na ČKP jestli Vám náhodou také něco neběží u nich, tam obzvláště pozor, denní penalizace je v desítkách korun!
chose
21/1/2012 23:02:36
ok díky za rady,auto je již odhlášeno,trvale vyřazeno-radši.píšete uhradit částku za nepojištěnou dobu,jak tomu mám rozumět,jít na pojištovnu a nějak doplatit dobu kdy to auto nebylo pojištěné(třeba půl roku)nebo jak?
habr Profil uživatele
14/1/2012 11:20:53
Chose: je to jak píše Standa, jen bych vše urychlil. Novou pojistku co nejdříve, jinak totiž běží denní poplatek a ten je u motoru do litru 50 korun denně, škodovka už je za 70 a tak dál. Po uzavření smlouvy doporučuji doporučeným dopisem vyzvat ČKP o sdělení jestli nemáte nějaký dluh, když napíšou že ne, jste za vodou, když napíšou že ano, tak ihned zaplatit. Oni totiž mají na uložení sankcí až 3 roky než je to promlčené a protože po celé tři roky jim běží penále, tak není v jejich zájmu Vás nějak nahánět dokud to není nezbytné. Obvykle se ozvou po 2,5 roce když už nemáte přehled ani doklady podle kterých by se Vám mohlo podařit něco zvrátit ve svůj prospěch. Kdyby jste vozidlo trvale vyřail, tak neopomeňte zaplatit dlužné pojistné za nepojištěnou dobu a to samé u ČKP. Pozor, máte dost závažný problém!
Standa1443
13/1/2012 22:44:24
Průšvih to už je, znovu pojistit a čekat na dopis od ČKP na placení do fondu. Myslím, že bylo levnější pojistku řádně platit.
chose
13/1/2012 21:52:33
Zdravím,jak se zachovat:na automobil byla pojištovnou zrušena pojistka(poivinné ručení) pro nezaplacení,nová neudělána ,auto nepojízdné ,avšak neodhlášené.Co s tím nebo jaký udělat postup a vyhnout se nějakému průšvihu,díky za rady :)
habr Profil uživatele
3/1/2012 12:29:07
To David Lech: Hluboký omyl!! Nic Vám nezanikne, ale naopak vznikne. Po uložení RZ do depozitu Vám to bylo vyznačeno do TP a s tím jste povinen zajít do pojišťovny ve které je sjednaná zákonná pojistka a tam TP předložit. Na základě depozitu můžete ukončit smlouvu. Pokud jim nic nenahlásíte, Vaše smlouva nebude a nemůže být ukončena, jak by se mohli dozvědět? Naopak, jste povinen neukončenou smlouvu platit, pokud tedy po 10.1. nezaplatíte, tak smlouva trvá dál (je automaticky prodloužena protože vozidlo nesmí být nepojištěno ze zákona) a Vy se stáváte dlužníkem. Je smutné, že nemáte absolutně čas, protože soud a exektor ten čas má a na dlužníka si ho rád udělá, je to jejich výtečný zisk. Je Váš zájem vše dotáhnout do konce jak zákon vyžaduje, ne jejich, za vozidlo ručí majitel. Vydáváte se na tuze tenký led, berte tohle varování vážně, za pár měsíců můžete platit i desítky ticíc na penálech, pokutách, soudních poplatcích a příspěvku do fondu u ČKP.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: Povinné ručení

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist