1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

startér (3)
Petr
6/8/2011 20:31:25
Dík moc za radu.
habr Profil uživatele
4/8/2011 23:26:50
U Trabanta při pohledu na setrvák se motor točí vlevo a startér se točí vpravo, protože je zasunutý ze strany převodovky. Vy máte pravděpodobně startér z Wartburga, který je na pohled stejný, ale protože u Wartburga je do setrváku zasunutý ze strany motoru směrem k převodovce, tedy obráceně jako u Trabanta, tak se točí obráceně. Pokud Startér W namontujete do Trabanta, tak pastorek má sice jiný náběh zubů, ale do věnce zajede a bude v pohodě točit motorem, ale na druhou stranu a vůz nenastartujete (teoreticky, nikoliv prakticky, se dá říct, že motor saje z výfuku, šoupátka tomu ale brání). Pokud máte startér ve voze, tak při startování se musí ventilátor točit vpravo, tedy od nádrže k nárazníku, pokud se točí naopak, je potřeba vyměnit startér za Trabanťácký. Z toho W startéru lze ale použít spínací elektromagnetickou cívku a dát ji na 6 nebo 12V startér Trabant. 6V startér s cívkou 12V vydrží i na 12V velmi mnoho, bez obav lze provozovat, ale celý startér 6V včetně cívky 6V na 12V nejde použít bez poškození věnce, ten bude po několika startech zničený od mlácení pastorku který bude zasouván s velkou razancí.
Petr
4/8/2011 19:54:33
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, na jakou stranu se má točit pastorek startéru při pohledu na něj (do protisměru hod. ručiček nebo po směru).
A na jakou stranu by se měl točit motor z trabanta při pohledu na setrvák.
Dávám totiž dohromady motor z trabanta a zdá se mi, že startér točí motorem na druhou stranu, než by se měl točit.
Díky za odpověď.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: startér

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist