1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Auto v depositu (40)
Jan Sklenský
9/1/2015 16:49:58
Mám značky v depozitu,chtěl bych auto zrušit a auto si nechat na své zahradě.Jak to mám vyřešit?
fejk
26/11/2014 23:56:03
Proč odhlásit? Pokud je schopné, projde klubovou (krajskou) veteránskou testací, 1/12 POV, bílé značky (možná i původní?) není co řešit... Fakt je te co píše Eda, že nelze odhlásit vůz bez eklokvidace (už od r.2004!)
Eda Profil uživatele
26/11/2014 16:21:25
Teď už je pozdě, šlo to ještě vloni. Podle dnešních předpisů už bez ekolikvidace nejde vyřadit auto z evidence. Ale, na co ti bude auto bez SPZ (RZ)?? Můžeš nechat značky v depozitu, hlídat si depozit, před skončením vytáhnout a vložit zpět, jako prodloužit depozit.
Pokud trvale vyřadíš vozidlo z evidence, není již cesta zpět. Vozidlo bez značek nemůžeš nikdy dostat na cestu do provozu.
Podle nových předpisu budeš muset dokládat, že vozidlo existuje, že se na něm pracuje, že se nevyužívá, parkuje na neveřejném prostranství.
Od začátku roku 2015 platí nové předpisy, do 30.6.2015 se budou muset vyřešit depozity a do konce roku 2015 dořešit zbytek vozidel. Je tam také zmínka o pokutě 50 000 Kč, zatím se neví na co se bude uplatňovat, ale stát potřebuje peníze a kdo neco zanedbal bude platit.
Jura
26/11/2014 11:27:03
Dobrý den.Mám značky v depozitu,auto zrestaurované uložené ve velké garáži.rozhodl jsem se nechat si ho a odhlásit z evidence.Je to možné. J.V.
habr Profil uživatele
6/3/2013 18:46:51
Ano lze to legálním způsobem provést. Ovšem každý úřad postupuje jinak. Někde musí původní majitel zrušit polopřevod a zapsat nový polopřevod a jinde stačí předložit kupní smlouvu mezi majitelem v polopřevodu a novým majitelem. Zde je na místě skutečně vystavit smlouvu k určitému datu, protože před depozitem mohl vzniknout dluh na pojistném a ten by nakonec musel řešit (vyhádat si aby se nemusel dluh platit a někdy je to svízelné) nový zapsaný majitel.
Ivan
6/3/2013 17:26:20
Dobrý den. Mám možnost koupit za výhodnou cenu Trabant, ale má v současnosti SPZ v depozitu a nemá platnou TK. Chtěl bych se v této souvislosti zeptat na jednu věc, prodávající ho koupil od původního majitele s již SPZ v depozitu, nechal si napsat tzv. "polopřevod - odhláška pův. majitele" (t.j. v tech. průkazu je uvedeno, ze vozidlo je odhlášeno z pův. majitele na nového, ale řádné přihlášení nového majitele - prodejce vozidla na úřadě v místě jeho bydliště, již není provedeno) , ale auto nepřevedl na sebe a nyni nabízí, abych plný převod z původního majitele na sebe uskutečnil až já (eko poplatek je vyřešen). Lze to vůbec takto převádět dle platné legislativy ?
habr Profil uživatele
23/2/2013 11:45:02
Z depozitu vn vedou jen dvě cesty. Jedna na silnici a k tomu je nutné předložit protokol z STK, že vozidlo je provozu na veřejné komunikaci způsobilé + ještě doklad o platném povinném ručení. Druhá cesta z depizitu vede do hutí. I k tomu je však potřeba doklad - tentokrát doklad o ekologické likvidaci vozidla - vraku. Pak bude vozidlo z depozitu vyjmuto a současně trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel.

Depozit není úložiště či doživotní úschovna nebo skrýš před neplacením pojistného, ale past. Na to je potřeba stále pamatovat a hodně se zamyslet před vkladem do depozitu.
franta s
21/2/2013 17:55:13
Dobry den chcise optat zdase da vibrat spz z depozitu dis nemam stk deto nejak udelat dekuji predem za otpovet
igor
4/2/2013 00:13:52
Dobrý den,

když mám v depozitu značky víc jak půl roku čeká mě nějaký postih ? Auto je na totálku takže to zruším jen na základě dokladu o ekologické likvidaci ale nevím jaké jsou tam sankce , mám to tam necelé dva roky , ale už více jak rok a půl. Děkuji za odpovědi.
habr Profil uživatele
25/6/2011 13:53:59
Zatím platí možnost ponechat vozidlo v depozitu libovolně dlouho a poplatek je 50Kč za započatý každý půlrok. Novela tohoto depozitu byla již podruhé odložena. Je v plánu deponovat pouze vozidla pojízdná (s platnou tech. kontrolou) a nikoliv vraky nebo jen papíry. Pak ovšem nastanou vlastníkům deponovaných vozidel bez platné TK krušné časy - jde jen o peníze!
Rudolf
24/6/2011 22:47:31
Jak dlouho mohu nechat auto v depozitu a platí se něco?
habr Profil uživatele
1/6/2011 23:43:28
Je potřeba platný OP, trocha peněz a nemálo trpělivosti. Zažádat o duplikát může pouze zapsaný majitel nebo jím zmocněná osoba, notářsky ověřený podpis se zatím nevyžaduje. Nejideálnější je žádat o vystavení duplikátu již s protokolem o likvidaci a hned žádat o výmaz z registru vozidel, jednak je to časově výhodné a navíc v tom nehledají mouchy, jde to vše snadněji.
Peťa
1/6/2011 21:55:29
diky jeste se zeptam velky technicky prukaz mi vystavi za ztracený na dopravnim inspektoratu?? co ktomu budu potřebovat??
Eda Profil uživatele
1/6/2011 21:34:39
V prvé řadě je třeba nechat si vystavit velký technický průkaz za ztracený, malý techničák a SPZ jsou v depozitu. Odhlášení - trvalé vyřazení z provozu je možné po předložení dokladu o ekolikvidací auta, nebo jiným způsobem.
Za vystavení duplikátu bylo 100 Kč, vyřazení je zdarma.
Peťa
1/6/2011 20:28:59
Zdravím chci se zeptat, mám auto v depositu chtěla bych ho odhlásit jenže mám strašnej průšvih, nemůžu najít žádný doklady od něj, velkej ani malej techničák. dá se to nějak řešit?? Počítám a nákou pokutou, kolik mě to asi bude stát.....?
předchozí předchozí  1 | 2  další na konec

Odepsat na: Auto v depositu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist