1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Auto v depositu (33)
Milan
7/10/2017 05:42:46
Jsem zapomel uvest ,ze auto bude stat na mem pozemku.Mam moznost lepsi koupe druheho auta na ND,ale nepotrebuji ho mit papirove a platit za nej.Eko likvidaci asi bez auta neudelam?Dekuji
Milan
7/10/2017 05:30:37
Zdravim,chtel bych se zeptat.Kdyz necham znacky vyhnit v depozitu muze mi hrozit pokuta?V nejakem clanku jsem videl az 50t kc.Dekuji
habr Profil uživatele
26/11/2016 08:20:33
Lenko, je to celé jednoduché, sice každý úřad chce něco jiného, ale obvykle stačí pouze podepsané čestné prohlášení o tom, že vozidlo neparkuje na komunikaci nebo veřejném prostranství, některé úřady foto vyžadují, jiné ne, ale ověřování se nevyžaduje. K tomu, aby byl vlastník odpovědnou osobou čestné prohlášení stačí, foto je obvykle vyžadováno až po roce, jako důkaz o trvající existenci vozidla. Pozor na fakt, že vyjmout vozidlo z depozitu je velký problém, bez platné technické to není ani možné.

Zvláštní varování - deponované vozidlo na veřejném prostranství je z pohledu zákona autovrak a tedy i nebezpečný odpad, takové odstavení může být kvalifikováno dvěma způsoby. Neoprávněný zábor veřejného prostranství s pokutou do 20 000 Kč, nebo jako zakládání černé skládky s pokutou do 50 000 Kč, v případě, že je to v CHKO tak může být uložena pokuta až do 100 000 korun. Konkrétní skutečný případ: deponované vozidlo u kterého vlastník čekal až v depozitu zanikne aby mu zbylo na náhradní díly toto vozidlo postavil na travnatou plochu těsně vedle zdi garáže. Tato plocha patří městu. Po nějakém čase se auto ztratilo, tak majitel šel nahlásit na PČR krádež a tam mu řekli, že vozidlo bylo odtaženo na záchytné parkoviště ke zjištění vlastnictví dle VIN a dohledání pachatele přestupku - zábor místa. Tím, že se vlastník sám přihlásil, ušetřil dlouhé zjišťování a hlavně parkovné 100 Kč za den. Vlastník dostal pokutu 2000 korun za spáchaný přestupek - zábor. Šel pro vozidlo, ale to mu nevydali, dokud nedonesl od města potvrzení, že je pokuta uhrazena, pak zaplatil celkem 3 700 korun za odtah a parkovné a bylo mu nabídnuto, že mu vozidlo odtahovkou převezou za další poplatky na nějaký soukromý pozemek. Nepovolili mu ani vytlačit auto z parkoviště (bylo soukromé), protože vozidlo nesmí bez RZ a STK + pojištění na komunikace. Vlastník ještě musel sehnat auto s vlekem a vůz si odvézt na vleku. Stalo se v Brně letos v srpnu a celá akce vlastníka přišla na necelých 8 000 korun - zbytečně.
Lenka
25/11/2016 10:59:47
Dobrý den, mám doma staré auto, kterým nejezdím, je spíše takový veterán, a tak bych ho chtěla dát do depozitu. Postup chápu, jen by mě zajímalo jak je to s tím prohlášením o tom, že mám auto na soukromém pozemku. Stačí sepsat jen něco přes pc nebo ručně a k tomu udělat fotku nebo se to musí nějak ověřovat? Díky, Lenka
habr Profil uživatele
14/11/2016 17:37:07
Ano, to co zamýšlíte možné je, ale berete na sebe dost velké riziko, pokud vznikne nějaká škoda. Vložením do depozita neplatíte pojistné, ale v momentě kdy propadne STK, tak nebude snadné dostat papíry z depozita ven, buď by jste musela donést doklad o nové úspěšné technické, nebo papíry přímo v depozitu prodat dalšímu zájemci který si je již vyzvedne sám. Poplatek v depozitu není 200 korun, ale pouze 100, zato ale ročně. Ani depozit ale není bezstarostný, po nějaké době Vám bude vozidlo zrušeno jako zaniklé.
Jiná kapitola je jezdit s vozidlem bez RZ a platné technické + pojištění. Zákon sice říká, že takové vozidlo nesmí být užíváno na veřejných komunikacích, to polní cesta není, ale současně to není ani užívání vozidla na vlastním pozemku a tam musí deponované vozidlo být, nesmí být na veřejném prostranství, ani jezdit a ani být odstaveno, takže pokud se vozidlo pohne mimo soukromý pozemek, třeba na cizí cestu nebo louku, pak jde o přestupek a to je na pokutu a body. No a pokud by nepojištěné vozidlo svým provozem způsobilo hmotnou škodu nebo škodu na zdraví (i vlastníka vozidla) tak je to hodně velký malér, veškeré škody včetně nákladů na léčení půjdou za řidičem který takové vozidlo k jízdě užil.
Dagmar
14/11/2016 15:56:14
Dobrý den. V únoru 2017 končí STK. Jelikož máme najeto pouze 103.000 km, a kupující nám za něj nabízejí směšné částky,rozhodli jsme se, že SPZ dáme za 200,-Kč do depozita a auto budeme používat na svoz dřeva z vlastního lesa. Budeme požívat pouze lesní cestu, která není vedena jako komunikace. Je to možné? Děkuji MOC za odpověď.
habr Profil uživatele
29/1/2016 10:11:59
Jeste upresneni: vozidlo a velky technicky prukaz si vlastnik koupi a je trvale jeho majetkem, RZ a ORV je majetkem statu a vlastnikovi je pouze zapujcen po dobu registrace vozidla. Nyni nastala situace kdy vlastnik RZ a ORV pozadal vlastniky dlohodobe neprovozovanych vozidel, aby nahlasili, jestli jeste RZ a ORV potrebuji, jestli maji zajem o dalsi trvani zapujcky a dal k tomu skoro rocni termin. Pokud se jim vlastnik neozval, logicky z toho plyne, ze o dalsi zapujcovani neni zajem, pripadne ze vlastnik nebo vozidlo jiz neexistuje. V takovem pripade si stat se svym majetkem nalozil podle sveho - RZ a ORV zaniklo pro nezajem vlastnika, pritom majetek vlastnika zustal nedotcen.
habr Profil uživatele
29/1/2016 09:57:49
Obavam se, ze stat vam nic neukradl, to jste pouze vy svoji liknavosti zpusobil sam sobe problemy. Ze mate resit depozit se ve vsech sdelovacich prostredcich resilo s rocnim predstihem a k tomu, aby jste o vozidla neprisel, stacilo do konce roku 2015 na uradu cestnym prohlasenim a pripadne fotografii /ktera nebyla povinnosti/ dolozit, ze vozidlo existuje, kde se nachazi a jake s nim mate plany do budoucna. To tedy znamena, ze se po vas chtelo pouze napsat ze vozidlo je v rekonstrukci, stoji na vlastnim pozemku a po dokonceni oprav bude dale provozovano. Kdyby u toho bylo foto polovraku, bylo by to fajn. Tohle jste do konce roku mel dorucit na urad kde je vozidlo v evidenci, pokud jste nemel moznost toto slozite rizeni udelat osobne, mohla to za vas udelat zmocnena osoba /uredni povereni nebylo striktne vyzadovano/ a pokud ve vasem okoli zadna takova neni, tak doporuceny dopis s dorucenkou by take stacil. Svym benevolentnim jednanim mate nyni jiz jen dva vraky na nahradni dily, zpetna registrace neni mozna.
Zdenek Hrubý
29/1/2016 07:55:20
Ahoj, potřebuji radu jak dál. Mám od dvou aut značky v depositu a v prosinci mi stát auta ukradl, protože jsem byl v zahraničí a nesatihl jsem se dostavit. Auta byla oficiálně zrušena. Nikde jsem nezjistil jak postupovat dál a co udělat s auty. U jednoho mi chybělo půl roku, aby se stalo veteránem a druhé mám na náhradní díly pro sebe.
heidi
14/12/2015 10:02:17
Dobrý den, zeptám se, mám SPZ v depozitu cca 5 let, TP je ale auto již není a ani nevím kde je mu konec. Co mne vzniká za povinnost, nyní udělat dle nových zákonů ? Děkuji za info .
bambule trambule
2/12/2015 16:47:13
Protože žijeme ve zk*rvenym státě plnym zk*rvysynskejch zákonů, kterejch neustále přibejvá. Proto.
habr Profil uživatele
2/12/2015 14:25:23
To se ptate na nevhodnem miste, vhodnejsi by bylo ministerstvo dopravy nebo prumyslu. Podle mne si nemuzete svuj majetek nechat a pouzivat jej jako zasobarnu nahradnich dilu, protoze by jste levne udrzoval svoje stare auto, misto toho, aby jste kazdych cca 5-7 let kupoval nove. My, co nova auta nekupujeme, vlastne okradame stat o zisky a to se nam musi zatrhnout.
vladimir
2/12/2015 09:35:20
mam dva atomobily stejne jeden provozuji a druhý mam na nahradni díly proč ho musím dat nalikvidaci když je to muj majetek
habr Profil uživatele
20/11/2015 01:33:25
Ano, ještě máte dvě možnosti, tedy pokud vůz není v polopřevodu. Pokud je v polopřevodu, tak už zanikl a neexistuje a není žádná dodatečná možnost jej znovu dostat do evidence s doklady. Pokud v polopřevodu není, tak nezbývá nic jiného, než jej naložit na podvalník a v STK absolvovat registrační kontrolu a nejlépe zrovna i úspěšnou technickou kontrolu. Registrační kontrolu (na své jméno) nutně musíte mít aby jste na plnou moc provedl přepis vozidla na sebe, ale pozor, přepis musí být proveden v místě registrace vozidla prodávajícího a RZ vozidlu zůstávají původní, pokud bude doklad o tom, že vozidlo je způsobilé provozu, pak tamtéž vyzvednete tabulky z depozitu, pokud nebou platné emise, nedostanete se ani na technickou, bez emisí to nepůjde. Pokud nebude platná úspěšná technická, nelze vytáhnout RZ z depozitu, ale lze udělat aspoň přepis vozidla na Vás. Odkládání řešení přepisu a depozitu je zárukou, že vozidlo bude úředně nenávratně vyřazeno z evidence jako zaniklé.
roman
19/11/2015 18:29:40
Ahoj ,prosím zde o radu...vloni jsem koupil Gaze 69 ,který má SPZ v depozitu.Vzhledem k tomu,že majitel byl dlouhou dobu mimo republiku jsou doklady stále napsány na původního majitele a jsou stále v depozitu.Dá se ještě něco stihnout,nejlépe na plnou moc od původního majitele co se týče převedení na jiného majitele?Děkuji
Iva
22/5/2015 14:09:24
Dobrý den, prosím o radu. Kamarád vydražil vozidlo, jehož značky jsou v depozitu. Hned ho ale prodal známému. Známý má kupní smlouvu (i fotokopii dražebního protokolu) dnes již platnou technickou, platné povinné ručení, TP. Může si nový majitel vyzvednout značky? Děkuji za odpověď
Martin
14/4/2015 06:47:32
Ahoj, poradí mi někdo? V rodině jsme měli babetu (majitel otec, který zemřel). Ani nevím, kde babeta skončila, prostě ji nemáme. Dalších 5 let jsem platil (jsem syn), povinné ručení, pak jsem se rozhodnul to řešit. Ručení jsem zrušil, otevřel dědické řízení a babetu nechal převést na sebe s tím, že to na DI dořeším. To ovšem nebylo možné, vzali mi malej techničák, dali novou SPZ a poradili uložit do depozitu. Tam je od 26.3.2014. Co mám teda dělat? Koncem března byla "nebabeta" v depozitu jeden rok, jak mám teda postupovat dál? Mám to jít o půl roku prodloužit? A do kdy to budu dělat? Potřebuju to už konečně zprovodit ze světa. Díky za odpověď
vera
17/1/2015 12:24:13
Dobry den chtela jsem se zeptat mela jsem bouracku s autem jestli ho muzu dat depozita znacky i papiry od auta mam vsechny poradte mi a jestli se za to plati dekuji
Jan Sklenský
9/1/2015 16:49:58
Mám značky v depozitu,chtěl bych auto zrušit a auto si nechat na své zahradě.Jak to mám vyřešit?
fejk
26/11/2014 23:56:03
Proč odhlásit? Pokud je schopné, projde klubovou (krajskou) veteránskou testací, 1/12 POV, bílé značky (možná i původní?) není co řešit... Fakt je te co píše Eda, že nelze odhlásit vůz bez eklokvidace (už od r.2004!)
Eda Profil uživatele
26/11/2014 16:21:25
Teď už je pozdě, šlo to ještě vloni. Podle dnešních předpisů už bez ekolikvidace nejde vyřadit auto z evidence. Ale, na co ti bude auto bez SPZ (RZ)?? Můžeš nechat značky v depozitu, hlídat si depozit, před skončením vytáhnout a vložit zpět, jako prodloužit depozit.
Pokud trvale vyřadíš vozidlo z evidence, není již cesta zpět. Vozidlo bez značek nemůžeš nikdy dostat na cestu do provozu.
Podle nových předpisu budeš muset dokládat, že vozidlo existuje, že se na něm pracuje, že se nevyužívá, parkuje na neveřejném prostranství.
Od začátku roku 2015 platí nové předpisy, do 30.6.2015 se budou muset vyřešit depozity a do konce roku 2015 dořešit zbytek vozidel. Je tam také zmínka o pokutě 50 000 Kč, zatím se neví na co se bude uplatňovat, ale stát potřebuje peníze a kdo neco zanedbal bude platit.
Jura
26/11/2014 11:27:03
Dobrý den.Mám značky v depozitu,auto zrestaurované uložené ve velké garáži.rozhodl jsem se nechat si ho a odhlásit z evidence.Je to možné. J.V.
habr Profil uživatele
6/3/2013 18:46:51
Ano lze to legálním způsobem provést. Ovšem každý úřad postupuje jinak. Někde musí původní majitel zrušit polopřevod a zapsat nový polopřevod a jinde stačí předložit kupní smlouvu mezi majitelem v polopřevodu a novým majitelem. Zde je na místě skutečně vystavit smlouvu k určitému datu, protože před depozitem mohl vzniknout dluh na pojistném a ten by nakonec musel řešit (vyhádat si aby se nemusel dluh platit a někdy je to svízelné) nový zapsaný majitel.
Ivan
6/3/2013 17:26:20
Dobrý den. Mám možnost koupit za výhodnou cenu Trabant, ale má v současnosti SPZ v depozitu a nemá platnou TK. Chtěl bych se v této souvislosti zeptat na jednu věc, prodávající ho koupil od původního majitele s již SPZ v depozitu, nechal si napsat tzv. "polopřevod - odhláška pův. majitele" (t.j. v tech. průkazu je uvedeno, ze vozidlo je odhlášeno z pův. majitele na nového, ale řádné přihlášení nového majitele - prodejce vozidla na úřadě v místě jeho bydliště, již není provedeno) , ale auto nepřevedl na sebe a nyni nabízí, abych plný převod z původního majitele na sebe uskutečnil až já (eko poplatek je vyřešen). Lze to vůbec takto převádět dle platné legislativy ?
habr Profil uživatele
23/2/2013 11:45:02
Z depozitu vn vedou jen dvě cesty. Jedna na silnici a k tomu je nutné předložit protokol z STK, že vozidlo je provozu na veřejné komunikaci způsobilé + ještě doklad o platném povinném ručení. Druhá cesta z depizitu vede do hutí. I k tomu je však potřeba doklad - tentokrát doklad o ekologické likvidaci vozidla - vraku. Pak bude vozidlo z depozitu vyjmuto a současně trvale vyřazeno z evidence motorových vozidel.

Depozit není úložiště či doživotní úschovna nebo skrýš před neplacením pojistného, ale past. Na to je potřeba stále pamatovat a hodně se zamyslet před vkladem do depozitu.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: Auto v depositu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2017 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist