1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Olej??? Polosyntetika? Či něco jiného? (7)
slavihen
29/9/2013 22:15:27
Takže mé zkušenosti po půl roce ohledně přechodu z oleje Mogul-TS na polosyntetický 10W-40, Najeté km jsem bohužel nesledoval. Jinak trabík je kategorie pracant, takže denně v provozu a tahá káru, asi tak do 600 Kg. Jinak s ním lítám svižně a je pernamentně ve vyšších otáčkách.
Trabík začal méně kouřit, čistší výfuk, chod motoru bez změn, stav svíček ukazuje na správný chod a spalování, vedlejší účinky: olej mne stojí 60Kč litr.
Tak snad jsou mé informace k něčemu dobré.
S pozdravem slavihen.
slavihen
23/3/2013 21:37:51
No tak pánové, trabant motor po go nalítáno cca 45tis. Do teď ježděno mogul TS, nyní vzhledem k velké prohnilosti kastle přechod na levnějsší polosyntetic 10w/40 ..... výsledky rád sdělím.
trabas Profil uživatele + foto
1/4/2011 16:32:57
"Kousání" není jenom o oleji. Rozhodující je kvalita materiálu pístů, jejich teplotní stálost a hlavně "vůle" mezi válcem a pístem. Pan MISTR, co mi dělal taky větší výbrus, udělal vůli na 2. válci o dvě stovky větší, protože se tento válec víc hřeje. Premiéra bude na Českém ráji.
Zatím jezdím M2T$ v poměru 1:50 (mozot 1988) a mám již doma i Mogul TS, ale zatím v zavřených "flaškách". Známý jej jezdí 1:60 a dobrý.
trabas Profil uživatele + foto
1/4/2011 16:25:12
to Shark660: Jawa 350 se kousala na všechno, co se do ní lilo. Měli jsme jí jenom 2 měsíce a musela z baráku. Byla to 639 nebo 640 v předu skotoučovkou, najeto asi 15 tis km (jako nová). Nahradila ji SUZUKI DR 650. To bylo o něčem jiném.
Pajka Profil uživatele + foto
1/4/2011 03:21:40
Jestli můžu mluvit za sebe, tak určitě zůstat u Mogulu TS. Polosyntetické a syntetické oleje jsou stavěny pro motory, které točí vysoké otáčky (tzn. například 10.000 a víc) - to Trabant nemá ani upravený (rozhodně ne ten tvůj). Žádný olej není dokonalý a to co ony "dokonalé" oleje mají ve vysokých otáčkách, to jim naopak obvykle chybí v nízkých, takže nebrat - hrozí poškození motoru.
Shark660
9/3/2011 00:36:15
No jak Trabi nevím, mám ho krátce, ale mě se u Jawy 350 osvědčil dobrý minerál. Polosyntetiku jsem tam chvíli lil a to do té doby než jsem na ni zadřel (MOTUL 510 a SHELL VSX). Bylo horko a měl jsem nižší otáčky a tím jsem skončil. S minerálem (Shell SX - již se bohužel nevyrábí) jsem odjel mimo jiné 2x Chorvatsko z toho jednou ve dvou + náklad na týden a nikdy žádný problém. Ani v horku v koloně ve městě, ani na dálnici. Ale je pravda že ty polosyntetiky po zahřátí vůbec nekouřily a Shell VSX dokonce voněl po jahodách. Ale v nízkých otáčkách to prostě ten motor asi neumaže. Myslím že to pro tyhle nízkootáčkový motory moc není. Pokud jezdíte styl "plnej knedlík" tak to bude možná ok. Toť můj názor...
slavihen
8/3/2011 21:34:12
Dobrý den!
Mám zde počítám již několikrát probrané téma, ale přeci jenom rád se dovídám nové poznatky a postřehy.
Takže jaký olej doporučujete? Mám trabantíka s velmi dobrým motorem se zvýšeným objemem vekým výbrusem na 611ccm, který chci aby mi vydržel a rád bych volil optimální řešení poměr cena/kvalita.
Motor rád honím a dávám mu zabrat, takže jaký olej do benzínu a v jakém poměru?
Mám dokumenty na úpravy motorů kde se píše toto:
"Na minerální oleje typu M2T jde sice jezdit, ale silně se nedoporučují i když jsou
velmi levné a většina na ně bude jezdit pořád. Každý polosyntetický olej má mnohem lepší
vlastnosti než minerální olej, který ve vysokých otáčkách prakticky přestává fungovat a jeho
molekuly se rozpadají. Pokud máte přístup k olejům pro vysokootáčkové motory (pily, apod.),
neváhejte a jezděte na ně. Doporučení: Alespoň jednou za měsíc dopřejte sériovému motoru
polosyntetiku, on se vám za to odvděčí nejen větší životností, ale i menší kouřivostí a hezčí
vůní."
Sám jezdím na MOGUL TS v poměru 1:33 a jsem s ním plně spokojen. Nyní jsem na slova dlouholetého trabantservisáka zvýšil poměr na 1:40 , ale mám možnost nakupovat polosyntetiku za poloviční cenu než TS. takže mne hodně zajímá používání polosyntetiky?
Děkuji za Vaše odpovědi s odborným vysvětlením.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Olej??? Polosyntetika? Či něco jiného?

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist