1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
problemy z Trabikom Kombikom (5)
Eda Profil uživatele
16/2/2011 20:45:34
V Košisích je celkem zaběhlý Trabantklub. www.trabi.sk , nebo info na tel. +421905613416
Jozef Slovák Profil uživatele + foto
16/2/2011 18:01:49
Diky za rady som Slovak a pochadzam z Košic Vychod SK
Eda Profil uživatele
7/2/2011 20:56:21
V prvé řadě napiš odkud jsi, abychom tě mohli nakontaktovat na nějakého člověka poblíž.

Co se týče převodovky : než kupovat a zkoušet, která převodovka bude dobrá, je taková možnost krátkodobé pomoci - vyměnit olej a dát tam M6A nebo AD cca 1/2 litrů a 1/2 litru nafty. Je to řešení zhruba na rok, pak je nutno vyměnit volnoběžku. Většina převodovek je horší než ta tvoje.

Problém s motorem vidím na ucpaný zadní tlumič - je třeba rozpojit spoj mezi zadním dílem a spojovací trubkou, tu přivázat k lanku ruční brzdy a projet. Vůz bude trošku hlučnější, ale pojede jako raketa.
Zadní tlumič nejde vyčistit, musí se vyměnit. Nouzově stačí, když se zezadu vyvrtají tři otvory o průměru 10 - 12 mm, je to nouzové řešení.
Jarda
7/2/2011 16:05:31
Ahoj,
co se tyka volnobezky, je to problem hodne prevodovek. Ja osobne jsem mel uz dve takove, kde volnobezka blbla a nesla tam zaradit 4-ka. Prevodovka de jiste opravit, ale kdyz jsem se na to ptal, tak mi bylo doporuceno si nekde sehnat jinou, ze to bude jak casove tak financne vyhodne. Zpravidla odejde motor a prevodovka zustava, takze jetejch prevodovek je relativne dost. Co se tyka problemu s vykonem, muze to byt nespoctem problemu. Podle toho co rikas to ale vypada ze ti to de jen na jeden valec. To muze byt spoustou veci ale nejprve bych se zameril na elektriku. Je to nejjednodusi.:-)
Jozef Slovák Profil uživatele + foto
6/2/2011 18:01:51
Zdravym panove ... chcem sa opytať či niekto nevie poradiť mam Trabika Kombika mam tam problem z volnobežkou nezapina tak ako by mala vlastne vobec nefunguje až po nekolkych kilometrov ked 4-ku zaradim hned z miestačo je nerealne sa pohnuť ale zabera a ked ju tam hodim normalne za jazdy tak nič motor len reve ale bez zaberu ... vymenil som druhu prevodovku ale veľmi na to nespolieham vydava neake čudne zvuky tak by som chcel tu volnobežku opraviť pokiaľ sa to da ..... a inak čo mam teraz tu druhu prevodovku tak je tu este taky problem že za jazdy pri 4-tom stupni to rozjedu na sotva 80-siatku a potom mi to spomaľuje motor ako keby stracal vykon hore brehom kde som niekedy vyletel zo 4-kou neviem sa vyštverať z 1-notkou motor ide normalne na dva valce vzduchovy filter je novy benzin v nadrži tiež je :-D a nie a nie isť poradťe mi čo robiť ???
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: problemy z Trabikom Kombikom

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist