1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

přepínání světel (13)
Milan KŘÍŽ
27/6/2015 08:15:25
Dobrý den,rád bych s Vámi podiskutoval ohledně knihy Sára je zase ftom.
Spojte se se mnou,prosím!
Marcel Palát Profil uživatele + foto
17/11/2010 13:55:39
Vážení přátelé trabantisté. ZÁVADA JE ODSTRANĚNÁ !!!!!!!!!!!! HURÁ !!!!!!!!! Nejdřív bych chtěl moc poděkovat všem, kteří se mnou "cejtili". Určitě vás ale zajímá, kde byl zakopanej pes. Jo a to mně potom eště začalo zlobit dobíjení, chvilku to fungovalo, chvilku ne, červená kontrolka svítila jak se jí zachtělo, a výsledek? Žádný špatný relé, ani přepínač světel, ani dynamo, ale skrytě zoxidovanej kontakt na REGULÁTORU, tam kde je přívod od dynama. Vyměnil jsem teda regulátor a už to všecko funguje jak má !!! Ale že mi to trvalo, co? No protože nejsem "elektricky" zdatnej a novej maďarskej regulátor má jenom tři svorky k připojení na rozdíl od starších typů, kde je jich, včetně ukostření pět. Ale mám to za sebou a člověk se musí pořád učit. Tak ještě jednou díky.
Denis Přibil Profil uživatele
27/10/2010 20:42:50
tak MUSÍME si pomáhat!!!bohužel-bohudík vím jaké to je když si nevíte rady!proto Vám chci pomoci!neřekl bych že by to mohlo být dynamem,ale za zkoušku nic nedáte,udělal bych to samé.napište jak jste DOPADL!jinak můj email je:denispribil@seznam.cz
27/10/2010 20:18:59
Pane Přibil, jsem z Nymburka. Tento týden budu dělat ještě jeden pokus, zda mně dynamo nedává málo proudu. Zkusím ho vyměnit, prý by mohly být aj uhlíky opotřebované a to by mohlo být jádro pudla. Takže zatím to Vaše DDR relátko jinýmu nenabízejte, když se poslední pokus nepovede, tak se ozvu. Ale potřeboval bych Váší mejlovou adresu. Pokud můžete, napište mi prosím na: macykborufka@seznam.cz, zatím moc děkuju za "soucítění" a v každém případě se ozvu, mp
27/10/2010 19:21:40
odkud jste pane Paláte?kdyby jste náhodou nesehnal JEDNO relé origo DDR mám..pokud by jste měl zájem můžem se domluvit...jinak Pan Kytka má origo relé za 445,-NEORIGINÁLNÍ za 175,-!!!!jakto,že je origo relé tak drahé???je ORIGO!!!
26/10/2010 18:27:03
Pane Přibil, díky, už mi to taky pomalu dochází, teď pátrám a hledám vůkol, kdeten originál sehnat. Snad se mi to povede a pak dám všem, co mi pomáhaj i třeba radou, vědět. Dík, mp
25/10/2010 20:09:48
zdravím pane Paláte.jestli jste všechno zapojil podle schéma,tak to MUSÍ fungovat!jestli máte Hungary relé,tak ho vyhoďte,jsou k ničemu!já jsem předělával 6V na 12V a vůbec jsem problem neměl.na 601%je to tím maďarským relátkem!
19/10/2010 18:44:07
Pane Vysloužil, kdepak, nemám dobrou zprávu. Dneska jsem potřeboval vyrazit do terénu, a tak jsem to vyzkoušel za normálního provozu. Než jsem nastartoval, tak přepínání fungovalo bez problémů. Asi za hodinu jsem přijel domu a začal zkoušet jak světla fungujou. Přepnul jsem na dálkový, kontrolka se rozvítila, hned ale zhasla, zkoušel jsem několikrát potahat za páčku pod volantem, kdepak, nic. Nereagovala. Zastavil jsem před garáží, vypnul motor, vypnul světla, ta znova zapnul a zas to fungovalo, jako by se nic nedělo. Mně to připadá, že tam mám někde schovanýho skřítka, kterej si ze mně dělá srandu. Asi budete mít pravdu, že to bude chtít originál "D" relé a vymněnit ho za to z Maďarska. Jinýho mně nenapadá. Jestli byste mi ještě mohl napsat, zda máte kontakt na firmu, která originál díly zašle na dobírku. Zatím díky moc, mp
18/10/2010 12:44:33
Jojo, i to by bylo možný (mám tam taky H výrobek), ale zatim jsem znova vymněnil přepínač světel a blinkrů na sloupku, závada se objevovala stejně. Tak jsem ještě namontoval jiný vypínač světel a vypadá to, že to bude fungovat. Tu svorku 56a jsem zatim nechal odpojenou. A teď se zeptám ouplně jak blbec. Na tu svorku je jenom napojená světelná houkačka? Páč když jsem jí odpojil tak nefungovala jen ta houkačka, ostatní ano. A furt Vám děkuju za "sdílení neštěstí". Zdravim, mp
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
18/10/2010 12:37:30
další možnost je , kterou jsem měl taky, že relé bylo elektronické z H(potichu cvaká) a to samo od sebe přepínalo a dělalo neplechu. Dal jsem DDR a pak bez problémů.
18/10/2010 09:23:05
Pane Vysloužil, děkuju za každou radu, pochopitelně vyzkouším, ale i ten kulatý přepínač světel jsem namontoval novej. Ještě jednou díky, mp.
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
18/10/2010 07:41:43
Tuto závadu může dělat i kulatý spínač světel, pokud není dobře zaaretovaná poloha ve 2, můžete z něj zkusit odpojit svorku 56a,zaizolovat a vyzkoušet bez něj. Pokud to přestane a aretace je dobrá, je vadný spínač.
17/10/2010 18:17:01
Přátelé Trabantisté, hlavně autoelektrikáři, POMOZTE. Jedná se o přepínání světel z potkávacích na dálkové. Nové relátko a přepínač světel pod volantem jsem přesně podle schema (a podle původního zapojení) nainstaloval, protože mně přestalo fungovat původní přepínání z potkávacích světel na dálkové. A teď. Když není motor nastartovaný, tak přepínač přepíná z potkávacích světel na dálková bez problému. Jakmile ale nastartuju, tak přepínání pořádně nefunguje. Přepnu, modrá kontrolka svítí, najednou sama zhasne a dálková světla taky, nebo zapnutý dálkový světla, včetně kontrolky zhasnou až na několikátý pokus, nebo to bliká - chvilku dálkový, chvilku potkávací. Pomozte mi prosím najít "zakopanýho psa", nebo aspoň poradit, odkuď mám začít závadu hledat. Znova opakuju, že relé aj přepínač pod volantem, jsou nové. Trabant je r.v. 1978 a nikdy jsem takovouhle čertovskou závadu a problém s ním neměl. Předem díky moc. Marcel Palát, Nymburk (728 062 279).
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: přepínání světel

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2017 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist