1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
nechce téct palivo do karburátoru (5)
jamys601
14/6/2010 09:23:40
Jestli myslíš přídavný palivový filtr, co se dává na paliv. hadičku, tak to zkus bez něj. Pokud v něm není benzín, ale jen vzduch, tak přes něj benzín obvykle neproteče (samospádem se vzduch přes ten papír asi neprotlačí, pokud nemáš novější provedení paliv. soustavy, kde je odvzdušnění - taková ta hadička, co je spojena T-čkem s palivovou hadicí a s vrškem nádrže).
V každým případě to zkus BEZ TOHO PŘÍDAVNÉHO FILTRU!!!
nový trabantista
14/6/2010 07:22:12
Hadičku tom mám novou, ale dal jsem tam i filtr ? Nevím jestli filtr nevadí průtoku paliva, ale problem mam jen než nateče benzín do pázdného karburátoru.
habr Profil uživatele
10/6/2010 23:53:30
Někdy se stane, že hadička stářím přestane být odolná benzínu (zvláště pokud není originální) a vnitřně zpuchří, tím se stane neprůchodnou. Je potřeba hadičku vyměnit za novou. Dnes je možné koupit v metráži benzínu a oleji odolnou hadičku dvouvrstvou s textilní vložkou a dvě šroubovací sponky, ze staré hadičky použít koncová oka a bude zase klid na delší dobu. Hadička nesmí být plastová, ztvrdne, popraská a vyteče benzín za jízdy na silnici, hadičku pořiď opravdu dvouvrstvovou kvůli větší mechanické odolnosti, hadička prochází motorem, je vystavena teplotám, tření v průvlaku i úchytu, zde se šetřit nevyplatí. Metr vysoce kvalitní hadičky stojí zhruba 70 korun a stačí koupit 75cm. Je to akorát, kratší se napíná při záběru motoru a delší se obvykle nemá kam vejít a tak se vždy spolehlivě o něco vytrvale tře, až se prodře.
 
Pozor - profouknutí staré hadice jako zkouška nestačí. Jednak foukání je tlak, kdežto benzín jde samospádem a ne tlakem a také jsem jednou našel hadici, co šla od karbecu do nádrže pěkně profouknout, ale benzín netekl, Po výměně jsem hadici ze zvědavosti rozřízl a našel jsem v ní nabobtnaný kus, kderý už se odtrhl a sklopil. Fungoval jedním směrem jako chlopeň a nepustil benzín, obráceně by ale byla použitelná.
trabas Profil uživatele + foto
10/6/2010 18:50:57
Taky jsem to všechno čistil a zároveň zkoušel profouknout. Až když to šlo profouknout, tak jsem pokračoval dál. Já jsem měl u pikapu přilepený jehlový ventil.
nový trabantista
10/6/2010 15:05:16
zdarec,
mam problém stím, že mi nechce téct palivo do karburátoru jakobi viselo v hadičce !
- vyčistil jsem kohot a sítko
- dal nový jehlový ventil
- povolil víčko od nádrže
a pořád nic, ale jekmile palivo nateče ( což trvá nekonečně dlouho) Trábík jezdí jak ďábel !
Prosím poraďte co s tím

Děkuji musilf@seznam.cz
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: nechce téct palivo do karburátoru

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist