1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (369)
janda
28/11/2013 12:15:38
Teoreticky jo : ) a pokud ne ten samý den, tak následující už určitě. K vyzvednutí musí být platná TK a POV.
Lukáš
27/11/2013 19:18:45
Pozdrav ve spolek,
 
je možné značky uložit do depozitu ráno, dojít zrušit pojistku (protože je hodně drahá) a tentýž den odpoledne si vyzvednout značky s novým pojištěním zpět? Díky :)
habr Profil uživatele
19/11/2013 11:23:45
Jano, vklad do depozitu je vzdy zapsan do TP, po zapsani je vlastnik vozidla opravnen zajit do svoji pojistovny a na zaklade zapisu v TP koncit pojistnou smlouvu. Ta bude ukoncena vzdy k poslednimu, pokud vznikne preplatek nevyuziteho pojistneho, bude do dvou mesicu vracen. Pokud vlastnik timto zpusobem pojistnou smlouvu neukonci, pak tato trva dal /pojistovna nevi o depozitu/ a je povinnost ji dal platit, navic bude nadale vzdy k vyrocnimu dni automaticky obnovena, protoze zakon uklada povinnost vozidlo mit pojistene. Pokud tedy pritel po vkladu do depozitu pisemnou formou slouvu neukoncil a pouze prestal neukoncene pojisteni platit, pak po vas CKP pravem pozaduje sankcni poplatky. K obrane je tak rozhodujici, jestli byla smlouva radne a nezpochybnitelne ukoncena. Idealni by bylo dolozit skutecnost dokladem uznane bezeskodni doby k ukonceni pojisteni, ten totiz pojistovna nevyda dokud pojisteni trva nebo na nem vaznou poledavky. Tento doklad ale pojistovna nevydava automaticky, je nutno si o nej pisemne pozadat rovnou v pisemne vypovedi pojistne smlouy. Doklad lze vyzadat i zpetne, ale pojistovny ne vzdy bezproblemove, rychle a ochotne vyhovi.
Jana
18/11/2013 16:27:54
Zdravim, mam takovy dotaz.. V roce 2011 dal muj pritel SPZ do depozitu, chteli jsme auto prodat a dali jsme ho do bazaru. Ve TP je rok zapsan.. Kdyz sel pozastavit nebo zrusit pojistku z techto duvodu, tak mu pojistovna generali nevyhovela.. Za 2.mesice po dani SPZ do depozita se mela platit nova rocni pojistka na auto..Po case dohadovani to pritel nechal byt.. Ted nam ale nastal problem, ozvala se kancelar pojistitelu.. Ze mame zaplatit sileny ranec.. SPZ mame stale v depozitu, technicka tez propadla a auto v bazaru... Da se nejakym zpusobem branit, aby jsme to nemuseli platit??? Moc diky za radu
Jirka
12/11/2013 08:04:53
Dobrý den. Moc děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
11/11/2013 21:54:03
Zatím není nutné situaci s depozitem nějak řešit. Klidně může vozidlo v depozitu zůstat (zatím) libovolně dlouho, jen při vyzvednutí bude nutné předložit platnou technickou, doklad o pojištění - zelenou kartu a doplatit správní polatek. Přetažení lhůty 1,5 roku se zatím nijak neřeší, ale blíží se doba, kdy dojde ke změně, takže sledovat!
Jirka
11/11/2013 07:41:11
Prosím o radu. Dal jsem na 1 rok RZ do depozitu po té prodloužil o 1/2 roku za 10 dnů depozit končí. V motorce je špatná baterie a i kdybych koupil novou a zajel na STK stejně nejdříve vyjedu až někdy na jaře. Je možné ještě nějak depozit prodloužit a nebo co když jsem zapomněl. Moc děkuji za radu.
habr Profil uživatele
27/10/2013 13:24:02
Ano, tato možnost je, většina úřadů vítá likvidaci starých vozidel a pokud je doložena likvidačním protokolem, tak se trvalému vyřazení nebrání. Je to však vždy od jednotlivého úředníka. proto doporučuji předem se v místě registrace vozidla informovat co budou požadovat. Některé úřady chtějí, aby likvidaci provedl majitel, ale tím je poslední registrovaný, nikoliv člověk v polopřevodu který se vlastníkem teprve stane. Jinému úřadu stačí likvidační protokol na toho co je v polopřevodu a kupní smlouva, že skutečně majitelem, jinde zase budou chtít vidět doklad o pojištění - pokud se nevyřazuje vůz který má RZ v depozitu. Možnost likvidace nedohlášeného vozidla tedy možná je, mnohdy totiž koupené vozidlo (třeba po havárii) již není schopno získat platnou technickou, případně registračku a ani by nešlo přihlásit, proto takhle možnost je.
Lukas
26/10/2013 20:55:05
Zdravím chtěl bych se zeptat jestli vozidlo mohu zrušit v polo přepisu aniž bych musel platit eko poplatek. Jestli mi na to bude stačit likvidační papír který si mohu v polo přepisu sehnat. Předem moc dekuji za radu a pomoc.
habr Profil uživatele
22/10/2013 18:18:53
Pokuste se domluvit ve sběrně která má oprávnění k likvidaci autovraků a vydá protokol. Pokud máte karoserii s VIN, tak jim navrhněte, že ji doplníte vloženým kovem na hmotnost která je v TP uvedena jako pohotovostní, protože mnoho dílů již nemáte. Něktré provozovny to akceptují. I kdyby jste vyměnil tunu šrotu zdarma za eko-likvidační protokol, tak neproděláte, protože zákony a opatření které vznikají jsou stále přísnější. Například od 1.10.2013 mají likvidátoři autovraků povinnost vést fotodokumentaci o tom, v jakém stavu je vůz k likvidaci předáván, takže neváhejte a vyřešte svoji situaci dokud to ještě s přimhouřeným okem nějak jde. Přijde doba, kdy zase přitvrdí - po nějakém megaprůseru s autovraky.
Petr
22/10/2013 15:11:56
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak by se dala řešit situace: vozidlo po nehodě v depozitu, rád bych ho zrušil, ale není kompletní... je rozebrané a některé součásti rozprodané, doklad o ekologické likvidaci se ale vydává po odevzdání kompletního vozidla... co s tím?
bohu
22/10/2013 00:41:09
díky za info,psala jsem to s "horkou hlavou" ,ale stačí si přečíst předešlé stránky tady a tam již vše bylo řečeno,ale ještě jednou díky!
maja
22/10/2013 00:07:03
To bohu: odtahovka ,platák neboli podval.Je to přívěs určený na přepravu aut.A deposit podle mého názoru můžete,ale bez platné stk vám spz nevydají.Uložit jde na rok .Poté se dá na půl rok prodloužit po zaplacení poplatku.
bohu
21/10/2013 23:36:58
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak dostat auto na STK když má SPZ v depozitu,takové auto přece nesmí nikam jet!A jde uložit do depozitu SPZ od auta s prošlou technickou?
habr Profil uživatele
14/10/2013 19:22:13
Vklad je za 100 korun, vyzvednutí zdarma.
Jirka
14/10/2013 18:47:51
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co stojí dát spz do depozitu a zase ukončit, díky:)
habr Profil uživatele
5/10/2013 00:13:57
Míro, co to píšete za blábol? Zákon 168/1999 Sb. ve svém § 24 neuvádí nic o provozu vozidla, v písmenu "c" už vůbec ne. Je to zákon o výkladu a pojmech zákonného pojištění a Vámi zmíněný §24 pojednává o garančním fondu - nic víc. Z pohledu zákona 361/2000 Sb a jeho novelizací vyplívá, že provozem vozidla se rozumí stav, kdy je vozidlo zaregistrováno a je mu vystavena RZ a ORV, v takovém případě musí být vozidlo současně i ze zákona (který Vy uvádíte) pojištěno. Jediná vyjímaka je tehdy, pokud je vozidlo v tzv. depozitu, to je mu odňata RZ a ORV, tím splní podmínku dočasného vyřazení a nemusí být po dobu dočasného vyřazení uzavřena zákonná pojistka. To ale není Váš případ a ani není možnost nějakým způsobem v tomto kličkovat. To, že vozidlo mělo RZ a ORV značí, je plně registrováno a musí být i pojištěno. Že bylo delší dobu nepojízdné je nepříjemné až smutné, ale nezakládá to nárok na neplacení pojistného. Netuším, jak by jste chtěl prokazovat, že jste vozidlo nepoužíval, ale to ani není nutné. Měl jste vše potřebné k tomu aby jste provozovat mohl, že jste tak z nějakých svých důvodů nečinil je jen Vaše věc a že jste po dobu výluky z provozu neparkoval na veřejné komunikaci je sice ohleduplné ke svým sousedům, ale také z toho neplyne žádná úleva v pojistném, vozidlo s RZ klidně může parkovat na veřejné komunikaci i nepojízdné a bez platné STK, tu potřebuje pouze pro jeho používání, tedy jízdu. Já například celý den jezdím a v noci parkuji na vlastním pozemku v garáži, měl bych tedy mít dle vaší logiky nárok na 50% slevu z pojistnoho, nemyslíte? V noci nejezdím a neparkuji venku.
Z pohledu zákona jste se dopustil přestupku "provozování vozidla bez zákonného pojištění" a z toho Vám mohou plynout tyto sankce: bloková pokuta a ztráta bodů pokud by jste byl přistižen s vozidlem při jízdě na komunikaci, dále dlužíte pojišťovně platbu za neuskutečněné pojistné a mohou Vám být též pojišťovnou vyměřeny penále z prodlení v platbě, to hlavní ale je, že jste se stal sponzorem ČKP která Vám pravděpodobně do tří let (promlčecí lhůta) vystaví poděkování za příspěvek do fondu úhrady škod nepojištěnými vozidly který je u automobilů minimálně 50 korun (dle obsahu motoru) za každý nepojištěný den a Vy to máte za 180 dnů - jak sám uvádíte.
Asi jste čekal jinou reakci, ale bohužel, to co Vám píšu jsou fakta.
Mira
3/10/2013 09:01:49
jaké je řešení situace,když jsem koupil havarovaný vůz a cca 6měsíců jsem neměl uzavřené pov.ručení,v tu dobu vozidlo nebylo PROVOZOVÁNO A BYLO PARKOVÁNO NA SOUKROMÉM POZEKU?podle tohoto odkazu ,, [URL] ,, se holt musím jenom do nekonečna bránit,protože zákon § 24c zákona č. 168/1999 Sb mluví jasně o provozování vozidla...děkuji za reakci.Mira
habr Profil uživatele
30/9/2013 18:57:40
Pokud by jste vyndávala z depozitu auto které má dosud platnou technickou, tak nikdo nic nezjišťuje, změnu barvy by jste udělala později, je na to ovšem potřeba registrační kontrola. Pokud to ale nestihnete dokud platí technická, tak budete k vyzvednutí potřebovat novou technickou a to bude hóódně velký problém. Krom barvy nebude souhlasit i VIN, takže neprojdete. Pokud se zjistí, že jste použila karoserii která je podle VIN již ekologicky zlikvidovaná, pak máte ještě o kousek větší problém. Před vložením do depozitu můžete provést výměnu karoserie legálně, je však potřeba registrační kontrola, pak teprve něco někam vkládat.
Kiki
30/9/2013 18:41:15
Zdravím vás všechny,
 
mám mega dotaz, možná trochu komplikovanější... :D Mám Fávo, registrováno, pojistka ok, STK platná - přes všechny chlupy a zuby :D Bohužel se s ním dlouuuho nejelo, auto stojí venku, rezne před očima... Napadla mě věc - dala bych značky do depozitu kvůli pojistce, kooupila bych super kastli a motor a vše bych přendala do nové kastle - byl by zde problém s přepisem barvy - při výběru značek z depozitu?? Prosím, poradíte?
 
Děěěěěěěkuji :)
Misimys Profil uživatele
18/8/2013 20:13:01
Habr-díky za odpověď.
habr Profil uživatele
18/8/2013 14:40:04
Misimys: Ne, nepotřebujete k tomu nic víc, než TP, obě RZ a ORV. Depozit je past na vozidla a proto neklade absolutně žádné překážky při vkládání,naopak, tváří se velmi vztřícně až lidumile, proto také toleruje a mlčky trpí porušování zákona o maximální délce uložení v depozitu. Maximální roční úložku lze pouze 1x prodloužit na základě písemné žádosti - tolik prováděcí vyhláška; úřady to ale nedodržují a tolerují neomezenou úložku, až teprve vyjmout vozidlo z depozitu je velmi znepříjemněno. Toto vše má jen dva důvody, buď bude majitel řádně platit veškeré poplatky a plnit erární kasu, nebo se zbaví vozidla. Bylo by to na vysvětlení složitější, třeba se na tohle téma jednou rozhodnu napsat více informací. V každém případě nenechejte vozidlo v depozitu déle než je platná technická, jinak ho budete muset buď protáhnout přes STK s úspěchem nebo půjde do hutí bez možnosti dalšího prodeje byď i pouze na součástky.
Misimys Profil uživatele
18/8/2013 13:10:56
Habr-Ano, moc děkuji. Ještě poslední dotaz - potřebuji k tomu plnou moc nebo nějaké potvrzení lékaře ?? Díky.
habr Profil uživatele
18/8/2013 00:37:38
Misimys - ano, pokud je situace taková a budete mít TP, pak má smysl vložit RZ a ORV do depozitu. Vyndejte jej ale včas - dokud bude platná technická ještě nejméně den!
Misimys Profil uživatele
17/8/2013 09:56:37
Habr-Děkuji za info, ještě tedy doplňuji další informace, vůz je zcela v pořádku, bratr měl nehodu na motorce. Technická na voze je platná ještě něco přes rok, pov.ručení je zaplaceno tuším do listopadu, pak by se měla zaplatit další splátka. Čili vyndat vůz později z depozitu by neměl být problém, ne ? Lze tedy v tomto případě něco udělat ? Pokud tedy dostaneme z jeho přítelkyně velký TP... Děkuji.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist