1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (353)
Tomáš Šústek Profil uživatele
19/12/2013 16:02:37
Opravdu se zdá, že i když teoreticky, pokud každý učiní to co mu ukládá zákon, není Váš případ možný, praxe ukazuje něco jiného. Možná by stálo za zamyšlenou, zda by se místo naříkání na náš právní systém na této diskuzi, nemělo konat jinak. Například se obrátit na svého poslance, vysvětlit mu problém a nastínit možné řešení. Myslím,si, že by se toho měl však ujmout jedinec, kterého se to týká a zkusit tak napravit chyby způsobené svoji neodpovědností.
Ada
19/12/2013 13:54:36
To ano, ale nyní chci svou chybu napravit a zákon mi to nedovoluje legální cestou. Ikdybych musela zaplatit finanční obnos, tak bych ho radši zaplatila, než to teď řešit nelegálně.
S.
19/12/2013 13:11:06
České zákony jsou jistě kapitola sama pro sebe, ale uvědomte si prosím, že jsou tu nastavená určitá pravidla, která jste Vy ignorovala. Za tuto situaci nemohou "české" zákony, ale Vy sama.
Ada
19/12/2013 13:03:39
To se nikdy nestane.
Známá, která pracuje na odboru dopravy mi nyní sdělila, že takových jako já k nim chodí denně 5-10 a že jsou jedinci, kteří mají auto v depozitu i 20 let a nic se neděje.
Problém je, že i kdybych auto měla, nikdo mi ho nezlikviduje, je totálně zníčené. Ať žijou české zákony.
Pro mě tedy existuje jedinná možnost a to nechat si vystavit doklad o likvidaci na "černo".
habr Profil uživatele
19/12/2013 09:28:37
Ne, to neni na pravnika, to je na psychiatra. Ta pani ma totiz pravdu a ja vam to taky psal. Od 1.10.2013 se zmenil zakon o odpadech a ten jinou moznost nepripousti, dokud nebude doklad od likvidace, nebude ani trvale vyrazeni vozidla z evidence. Aby toho nebylo malo, tak od stejneho data jsou likvidacni firmy povinny ze zakona porizovat fotodokumentaci likvidovaneho vraku, i proto jsem vam psal, ze je moznost koupit nekde celistvy vrak stejne znacky a barvy a ten nechat zlikvidovat misto toho vaseho ktery nemate. Tim ovsem vraku schopnych likvidace ubyva a jejich cena logicky roste, takze musite jednat opravdu svizne, dokud aspon neco pujde sehnat. A verte mi, to neni konec, bude hur, treba az bude uzakoneno, ze v depozitu smi byt jen auta s platnou STK, to bude potom rachot.
Ada
18/12/2013 17:16:50
Tak a teď se držte.
Dnes jsem mluvila s pracovníkem Policie ČR, který mi sdělil, že mohu auto z evidence vyřadit na základě potvrzení o účasti na dopravní nehodě, které vlastním.
Než jsem jela na příslušný úřad, řekla jsem si, že tam zavolám. Po telefonátu jsem ohromena. Pracovnice mi sdělila, že jediná možnost, jak vyřadit automobil trvale z evidence je potvrzení o ekologické likvidaci. Na základě potvrzení o havárii a tím pádem na základě potvrzení o tom, že došlo ke zničení auta to prý již nelze. Dne 1.10.2013 se podle ní změnil zákon a já mám smůlu.
Na dotaz, co mám dělat, když mi to auto 2 likvidační firmy odmítly zlikvidovat kvůli stavu automobilu mi sdělila, že mám hledat dál.
Co vy na to? Je to na právníka?
Ada
18/12/2013 10:51:06
Já to již intenzivně řeším. Pokud bych ještě potřebovala poradit, dám vědět. :)
Jinak děkuji za Vaše rady, moc mi pomohly a budu z nich nyní těžit, abych se tohoto břemena zbavila. :)
habr Profil uživatele
18/12/2013 10:13:28
Ado, problem nastal uz v dobe, kdy jste se vykaslala na plneni svych povinnosti, prece necekate, ze vase nicnedelani a ignorovovani predpisu vam usnadni zivot. Nyni uz jen sklizite vysledky toho o co jste se sama zasadila, nikdo vas do niceho nenavezl, sama sobe pusobite potize, sama se z nich taky musite dostat. Myslim, ze vse co k veci slo napsat jsem vam ja i S. uz napsal, co vic by jste chtela?
Je jeste jedno reseni - nestarala jste se o dve auta 5 let, nechte to plavat dal, ono to nejak dopadne i bez vasi aktivity. Psanim romanu na internetu se samo nic nevyresi a nikdo jiny to za vas do zdarneho konce nedotahne.
habr Profil uživatele
18/12/2013 10:00:17
Zaneto, odpoved na vasi otazku najdete ve ctvrtem prispevku pod tim vasim, je tam cislo zakona o spravnich poplatcich. Vsechny potrebne informace kolem depozitu jsou v tomto vlakne jiz nekolikrat popsany a od vice autoru, staci v praci u kavicky v klidu procist.
Ada
18/12/2013 07:58:13
Super, snad původního majitele najdu.
Mně jde hlavně o to, abych z toho neměla problémy, že jsem to nepřepsala. Mám kupní smlouvu a před vyřazením z depozitu jsem auto 3 měsíce aktivně používala :/
To znamená, že jsem ho měla i na svou osobu pojištěné. Pořad v tom nevidíte problém?
 
A může se stát, že je auto psané na mě, ale já mám velký TP kde je původní majitel? Asi blbost, ale já si myslim, že jsem to přepisovala :/
Zajímalo by mě, jestli to původní majitel odhlásil, ale to se asi taky nedovím :)
Žaneta
18/12/2013 03:20:59
Dobrý den,ráda bych se zeptala,zda potřebuji k uložení SPZ do depozita mít sebou platnou zelenou kartu a chci se zeptat,jakým způsobem se pak platí roční částka 100? Děkuji za odpověď.a
habr Profil uživatele
17/12/2013 23:32:52
S vámi je to jako Venezuelská telenovela - pořád dokola a o ničem. Auto může dát do likvidační firmy kdokoliv, nepotřebuje plnou moc, ale musí mít to auto, nejlépe to správné a technický průkaz, bez těchto dvou základních věcí to obvykle nejde. K trvalému vyřazení z evidence by správně měla být plná moc zapsaného vlastníka, jinak by totiž bylo možné třeba kamarádovi ze msty trvale vyřadit auto. Plná moc nemusí být ověřená notářem, takže pokud vás vlastník nezažaluje (protože díky plné moci budete v žádosti o vyřazení zapsaná vy) tak nikdo nic hloubkově studovat nebude. Pochopila?
 
Auto jste koupila v roce 2008 ale "bylo v bídném stavu a dodnes se vám ho nepovedlo opravit tak, aby prošlo STK, proto ho musíte bohužel po tolika letech zlikvidovat". Jasné? To že jste to hned nepřevedla na sebe nehraje žádnou roli, zvlášť když auto bylo celou dobu v depozitu.
 
Jsem zvědavý, co dalšího z vás ještě vypadne.
 
Ada
17/12/2013 19:19:10
Majitel vozu má povinnost ho do 10 dnů odhlásit a nový přihlásit. Dovím se já někde, zda ho ten původní majitel odhlásil?
Mně jde o to, že pokud budu mít doklad o likvidaci, aby pak ještě nebyly problémy s tím, že jsem to zapomněla přepsat?
Asi nejlepší by bylo získat plnou moc od majitele auta, že mě zplnomocňuje k vyřazení, co?
Ale majitel jsem asi já ikdyž to není v TP :(
Nevím, vůbec nevím..
Ada
17/12/2013 18:24:50
Moc děkuji za Vaše rady. Ušetřil jste mi peníze i nervy. Zákon si pečlivě prostuduji.
Teď mě tak napadlo, když jedno auto není psané na mě, mohu ho vyřadit s dokladem o likvidaci já? Člověk, který není v TP zapsán jako majitel vozidla?
Sice mám kupní smlouvu, ale bála bych se toho, že když si všimnou data koupi vozu (r.2008), budou problémy s tím, že jsem to neprepsala.
Myslíte, že budu muset sehnat plnou moc majitele nebo jim postačí jen doklad o tom, že je auto zlikvidováno. Pamatuji se, že při vkládání RZ do depozitu jsem plnou moc měla, teď už bohužel né. :(
Moc díky. :)
habr Profil uživatele
17/12/2013 17:14:14
Ado, prectete si na www.trabantbrno.net clanek o depozitu, hodne vam napovi. K vasim dotazum: pokud nesezenete doklad tak nic sama nepodnikejte dokud nebudete vyzvana nebo zmenou zakona donucena. Ono se da predpoklaat, ze bude muset dojit k amnestii nezrusitelnych ozidel, je to totiz predevsim stat kteremu tento stav nevyhovuje, to je jasne i z doporuceneho clanku. Pokud na nektery vuz ziskate moznost ho trvale vyradit, tak to rozhodne neodkladne udelejte, mohlo by vam to v budoucnu pridelat jen potize, ono se taky muze stat, ze odlaseni bez dokladu muze stat i par tisic, kdyz je v erarni kase pruvan, tak se neco vymyslet pro jeji naplneni musi. :-) Ke druhemu dotazu - dokud je vuz v depozitu tak na vas CKP nemuze a jestli mate nebo nemate depozit zaplaceny je nesmi zajimat, neni to jejich parketa.
Zadejte si treba do Google vyhledani zakona o spravnich poplatcich c. 634/2004 Sb. Cast II. Polozka 26b Kde tam ctete o nejakem poplatku za rok ci jine obdobi? Nikde! Jednoznacne je tam jediny poplatek, ten se muze nasobit kazdym prodlouzenim, protoze jde o novy ukon, pritom tento spravni poplatek musi byt vybran urednikem uz pri provedeni ukonu, tedy pri vkladu do depozitu, nedelaji to na dluh, ze "pak nam to nekdy doplatite". Neverte me, ale kouknete sama do zakona, mozna usetrite hodne na poplatcich, urednici spolehaji na neznalost zakona obcana a klidne uctuji i na co nemaji narok. Taky musim potvrdit, ze co urednik, to jina nalada a jiny postup, zvlaste kdyz se obcan necha z neznalosti snadno manipulovat.
Ada
17/12/2013 12:23:32
Dobrá, budu Vám důvěřovat. :)
Jen mě docela zaráží, že už tam ty auta mám 4 roky a v podstatě kdybych si na to nevzpomněla, možná tam jsou až do konce života. A taky jsem moc ráda za tu informaci s depozitem. Chtěla jsem tam dnes letět a zaplatit 800 Kč, 100 Kč x 8 let (každé auto 4 roky). To, co jste napsal je novinka. Takže co nejdříve si vyřeším doklady k likvidaci a dořeším to.
Jen ještě jeden dotaz. Kdyby se nedejbože stalo, že k jednomu autu nebudu mít doklad o havárii ani o likvidaci a nebudu ho moci vyřadit, co byste radil? Jet tam a prodloužit tu dobu? Nebo to nechat ladem?
No a tím pádem související otázka: Pokud tomu dobře rozumím, tak ikdyž depozit nemám zaplacen, díky tomu, že RZ v depozitu fyzicky jsou, nemůže se stát, že by mi ČKP naúčtovala pokutu, že?
Díky
habr Profil uživatele
17/12/2013 12:14:33
Ado, pokud se vase situace takto vyresit da, tak nyni s depozitem nic nepodnikejte. Jakmile dostanete doklad od policie tak neprodlene vyridte jedno auto, az budete mit likvidacni protokol tak druhe. Udelejte radeji kazde samostatne, bude to pro urednika snadnejsi, jak uvidi vic dokladu tak se v tom utopi a bude vas trapit vsim moznym. S poplatkem za depozit je to podle zakona o spravnich poplatcich trochu jinak. Poplatek v depozitu se plati za ukon, nikoliv za dobu, takze spravne je spoplatneno 1x vlozeni a pak 1x prodlouzeni, vzdy 100 korun za ukon, tedy treba za 9 let by to melo byt max 200 korun. Bohuzel ale dochazi k tomu, ze je nesprane vyzadovan poplatek 100 kacek za rok, obcan se vetsinou nechce dohadovat, neni to zase tolik, nebo se nevyzna v zakonu o spravnich poplatcich, tak zaplati, aby uz mel klid.
Kdyz se vam podari vyjmout vozidlo z trvale evidence motorovych vozidel, tim bude ukoncen i depozit a spravni organ vam sam povi, jestli a kolik mate doplatit, sama dopredu nic v tomto smyslu nepodikejte, je to zbytecne, skoro jiste by to povazovali za ukon a zpoplatnili.
Ada
17/12/2013 11:40:31
Jo a nebojte, obě auta jsou v depozitu, takže pokuta od ČKP nehrozí. :-)
Jen je musím co nejdříve zrušit, ať nejsou problémy. RZ z registru v žádném případě dostat nechci. :-)
Ada
17/12/2013 11:37:00
Tak já mám k oboum autům TP a u jednoho jsem vlastník a u druhého ne. Ale jelikož je to skoro 5 let, tak už to ani přepisovat nebudu, navíc je to už asi stejně promlčené. :)
A navíc se do této situace vnesly další věci.
První auto mělo bouračku, takže mě policie vystaví doklad o zníčení auta havárií a na základě tohoto dokladu auto odhlásím.
No a to druhé už se asi našlo, takže ho nechám ekologicky zlikvidovat.
Teď už se mi spí lépe.
Jen se Vás zeptám na osobní názor. Jedno i druhé auto jsou v depozitu od roku 2009. Myslíte, že je lepší čekat a až budu mít doklad od policie a doklad o likvidaci jít na úřad, zrušit registraci a depozit doplatit nebo mám co nejdříve doplatit depozit a až pak dodatečně řešit zrušení v registru. Počítám totiž, že auto mi někdo zlikviduje až po Vánocích a policie asi taky tak rychlá nebude. A navíc ještě mají úřady otevřeno jen 2 dny v týdnu.
Díky
habr Profil uživatele
17/12/2013 09:48:57
Ado, samozrejme se muzete velmi snadno a rychle presvedcit jestli to pan na vas prehlasil. Staci se podivat do technickeho prukazu, pokud to pan prehlasil, tak jste zapsana v poloprevodu. Bez TP totiz prehlaseni nelze udelat a vzdy je o tom proveden zapis. Kdyz se ale takto ptate, tak predpokladam, ze TP nemate a to jste tedy dost hazarder a preji vam rychle a uspesne vyrizeni cele zalezitosti. Pokud ma pan v ruce kupni smlouvu a TP ve kterem jste v poloprevodu tak je otazkou kdo plati pojistne /pokud neni v depozitu/, kdo kdy a jak vuz z depozitu vyjme, ale nejen tyto komplikace mohou nastat. Neutesujte se, ze tam zustane na veky. Jednak se chysta omezeni delky depozitu a pak je otazkou jak ukonceni depozitu vyresite a take - vuz v depozitu je rovnez zapsan v dedictvi. Jestli mate klidny spanek, tak pred vami smekam, jste odvaznejsi nez Batman.
habr Profil uživatele
17/12/2013 09:37:39
Dano, vse je zcela jednoduche, jakmile vuz projde registracni kontrolou / v zavadach bude uvedeno ze byl bez RZ a ORV kvuli depozitu/ tak si to u vas prihlasite. Do KV nemusite, oni si tam na zaklade hlaseni vasi registrace sami depozit zrusi, muze vam ale prijit doplatek za depozit - pokud nejaky nastal, nebude to zadna vysoka castka.
Ada
16/12/2013 21:49:36
Nebojte Tomáši, už jsem si vzpomněla a věc se má hned lépe. :)
Zeptám se Vás, mohu já někde zjistit, zda to ten pán co mi to prodával odhlásil?
Dana
16/12/2013 21:22:11
Dobrý den, prosím o radu. Auto koupené v Karlovarském kraji (máme kupní smlouvu a plnou moc k přepisu) bylo převezeno do Středočeského kraje. Značky jsou v depozitu Karl.kraje a pán je v odhlášce. Můžeme auto po evidenčce a povinném ručení přihlásit ve Stř.kraji nebo musíme s pánem znovu do Karl. kraje do depozitu pro staré značky??? Děkuji za odpověď.
Tomáš Šústek Profil uživatele
16/12/2013 21:16:32
Dobrý den,
pokud byla sepsána kupní smlouva, pak je vozido Vašim majetkem. Mýlíte se, pokud si myslíte, že majitel je ten, kdo je zapsán registru. Pokud prodávající neodhlásil vozidlo na Vás, což je povinen udělat, tak sice zanedbal svoji povinnost, ale na věci to nic nemění, že majitelem jste Vy. Pokud majitel vozidlo odhlásil na Vás a Vy jste jej nepřihlásila, tak věc je ještě jasnější. A upřímně nestačím se divit. Nebýt schopena si zapamatovat, co se stalo s automobilem před 4 roky, zda mi jej někdo ukradl, nebo jsem jej někomu věnovala, mi připadá jako velmi neparvděpodobné a spíše trapné. Připomíná mi to výslechy z policejní praxe... Vy pochopitelně moc dobře víte jako to bylo. Původní majitel tedy na Vás nic hodit nemůže, protože on majitelem od podpisu smlouvy, která se tímto aktem stala platnou a účinnou, není.
Ada
16/12/2013 20:12:29
Moc děkuju za tyto cenné rady, vážím si jich. Měla bych ale ještě nějaké dotazy. Pokud to dobře chápu, tak ty auta můžu klidně nechat v depozitu a rok co rok platit 100 Kč poplatek za to, že tam jsou - třeba i do konce života- a nic se nemůže stát?
Teď je tam 4 roky, na úřad co nejdříve půjdu a doplatím to, ale co kdybych čekala třeba 7 až 10 let, hrozí mi něco? Jsou tam nějaké lhůty do kdy to musí být uhrazené?
No a poslední dotaz. Jedno z těch 2 aut ani není psané na mě. Kupní smlouva zhotovena sice je, ale nepřepsala jsem to, takže je to stále na původního majitele. Kdyby se něco stalo a šli tedy za ním jako za majitelem, může "hodit" vinu na mě, pokud předloží kupní smlouvu kde bude figurovat mé jméno?
Díky.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist