1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (353)
maja
19/3/2014 01:45:03
Jen k dodám ,že asi těžko ověří ofocené TP u notáře.Kdysi jsem to zkoušel a nepochodil jsem s tímto nápadem.Holt musí si psát a nedat se obalamutit od ČKP.Jde jen oto kdo má výdrž a dobré nervy.Takto řešil dlouhodobě jeden můj kolega nepojištěné vozidlo,kdy bývalý majitel neplatil asi půl roku pov ručení.Po koupi a řádném pojištění se najednou ozvala ČKP a požadovala zaplatit dluh po novém majiteli.Zajímavé je na tom to ,že vozidlo nebylo odhlášeno ani převedeno na kolegu.Prostě to vzali podle poslední pojistky.Mohu jen dodat ,že vše nakonec dopadlo kladně ato po dodání čestné prohlášení jeho i svědků a nakonec i upozornění podání žaloby pro pomluvu,poněvadž byl nazván lhářem.Ještě jen dodám,že veškerou korespondenci vést písemně,posílat vše jen doporučeně a na adresu ne na p.o.box.Dobré je taky dát vědět,že byla zhotovena kopie dopisu.
habr Profil uživatele
18/3/2014 23:55:49
Tak to máš fakt blbý, nejen že asi špatně slyšíš, asi ani moc nečteš (znalost zákonů je tvojí povinností, případně tvých právníků, když na to nemáš hlavu ale máš dost peněz) , ale ani logicky nepřemýšlíš. Je několik alternativ - přepíšeš vozidlo a tím změníš jak jméno vlastníka, tak většinou i RZ, a protože na zelené kartě není VIN ale RZ a jméno, tak jak se prokážeš při kontrole. Nebo jiný případ, přepíšeš na sebe vozidlo, ale pojistné bude na jinou osobu, třeba bývalého majitele, ty způsobíš nehodu a on doplatí škodu v případě spoluúčasti nebo mu napaří malus, ale tebe to nijak nepostihne. A jak se asi zachová pojišťovna, zalepí za tebe škody na neplatnou pojistku? Ono totiž v pojistné smlouvě uvedeno kdo a co pojišťuje a pochybuji, že ty jsi byl uveden v pojistné smlouvě bývaleho majitele motorky. Nekupuj tak drahé motorky když potom nemáš na jednoměsíční pojistné, nebo se nerozčiluj, když tě někdo postihuje za tvoji vlastní nedbalost.
tomas
18/3/2014 20:07:36
nikoho prechyracit sem nechtel.a takovou hovadinu ze pojistka pri prepisu majitele motorky ci vozidla neni pote platna novemu majiteli tak takovou blbost jsem neslysel uz dlouho
habr Profil uživatele
18/3/2014 16:30:58
Pokutu platit nemusite - pokud se obhajite. CKP povazuje dobu od dne prodeje a ukonceni pojistky na podzim do dne kdy jste udelal novou pojistku na jare za dobu bez prokazaneho pojisteni. Vy ovsem mate doklad o vlozeni do depozitu na cele uvedene obdobi, coz CKP ovsem nemuze tusit, takze staci jim verohodnym zpusobem prokazat, ze jste platit nemusel a vse stornuji, povinnost dokazovat je na vas, do te doby jste dluznik ktery nezaplatil vymereny poplatek v terminu splatnosti a nyni vam navic bezi penale z prodleni. Kdyby vam nevymerili pokutu / je exekucne vymahatelna/ tak se na ne vykaslete, nic nebudete resit, vy mate prece doklad o depozitu a oni at si naserou. Hrozbou pokuty vas musi prinutit, aby ten doklad meli verohodnym zpusobem i oni. Kdyby jste nechytracil na podzim a zaplatil si pojisteni ktere mohlo byt na 1mesic nebo trvale a prerusit ho depozitem, tak jak se ma, mohl jste byt v klidu, pojistovna by depozit vedel od vas a nikdo bynic neresil. Chtel jste je prechytracit a ono to neklaplo, to je cele. Parkrat jste se svezl na cizi pojisteni ktere by stejne nebylo platne pokud uz byla motorka napsana na vas a nyni vas do dohnalo ke zbytecnym komplikacim. Dodrzovani zakonu a predpisu je snadnejsi a levnesi nez jejich ignorace.
tomas
18/3/2014 15:25:44
Zdravim. bylo to takhle.koupil jsem od nej motorku a domluvili jsme se ze pojistku necha bezet jeste chvili a tak taky udelal. parkrat jsem vyjel s motorkou ale bylo pred zimou a bylo pro mne zbytecne uzavirat novou pojistku na mne ,takze jsem motorku dal do depozitu jeste s jeho pojistkou.takze pojistka bezela jeste kdyz motorka byla v depozitu a pote ji zrusil. a az po zime v den kdy jsem vyridil novou pojistku tak jsem vytahl motorku z depozita takze nevidim duvod proc bych mel platit pokutu.
habr Profil uživatele
18/3/2014 11:36:42
Tomasi, vase informace je podivna. Pokud jste provedl prepis pri vkladu do depozitu, pak vam vubec nevznikla povinnost pojistovat. Pokud byl prepis proveden pred vkladem do depozitu, pak puvodnimu majiteli skoncilo pojisteni v den prepisu a vam nove vzniklo, pokud mezi prepisem a vkladem do depozitu vznikla nepojistena doba, pak po vas penize vymahaji pravem. Pokud je vozidlo jiz pojisteno a vlozi se do depozitu, tak je vasi povinnosti svoji pojistovne predlozit TP a pozadat o ukonceni pojistne smlouvy z duvodu deponovani vozidla - docasne vyrazeni vozidla z provozu - jedine tak se pojistovna dozvi, ze zanikla povinnost platit pojistne, depozit to za vas nevyridi a pojistovna to ani nemuze tusit. Zde asi vznikla situace, kdy puvodni majitel nahlasil prodej a tim ukoncil svoji pojistku, vy jste nic nepojistil, protoze je moto uz v depozitu, ale to puvodni pojistovna netusi, tak posila na CKP hlaseni o ukonceni urcite smlouvy s tim, ze pokracovat budete vy. CKP se nove smlouvy od vas nedockala, tak se pravem ozvala, pravem jste se hajil, ale fotokopie cehosi, co se da seskladat z vice dokumentu a nafotit neni relevantni dukaz. To lze velmi snadno sfalsovat. Relevantni je predlozit original TP se zapisem, nebo u notare ci na poste poridit uredne overenou kopii originalu a tu na CKP doporucene poslat. Postupoval jste takto, nebo jste na ne hodil bobek a poslal jen neduveryhony vyplod tiskarny?
Reseni neodkladejte, poplatek za nepojistene obdobi sice jiz neroste, ale situace je nedoresena, je po splatnosti a zatim jste stale dluznikem kteremu je mozne nauctovat penale z prodleni jiz vymerene platby. Kdyz se ocistite relevantnim dukazem, bude vse ze strany CKP stornovano. Nedivte se jim, jinak by vas totiz nedonutili k aktivite a hodil by jste na ne dalsi bobek.
tomas
17/3/2014 18:50:00
Dobrý den.Chci se zeptat.Koupil jsem si motorku dne 8.10. 2012 .S minulym majitelem motorky jsme se domluvili ze necha bezet jeho pojistku nez dam motorku do depozita a tak se taky stalo.do depozita jsem dal motorku dne 29.10.2012 a znovu jsem ji z depozita vytahl dne 6.3.2013 .a onehda mi prisel dopis z kancelare pojistitelu ze mam uhradit 3630 kc za nepojistene obdobi. nepojistene obdobi mi napocitali odedne 11.11.2012 - 5.3.2013. takze v terminu ktery mam uhradit pokutu za nepojistene obdobi motorka byla v depozitu.poslal jsem jim do kancelare pojistitelu fotku velkeho technicaku kde je psano ze od 29.10 2012 do 6.3.2013 byla znacka ulozena na uradu v depozitu. dnes mi odepsali ze dukaz je nerelevantni.tak se chci zeptat jestli je to normalni aby mi na jednoznacne prokazatelny dukaz odepsali ze jsou v pravu oni a ze pokutu musim uhradit.dekuji za odpoved
habr Profil uživatele
13/3/2014 15:25:22
Pokud budete depozit koncit likvidacnim protokolem a zadosti o trvale vyrazeni vozidla z evidence, nenastane zadny problem. Pokud predlozite platnou technickou a budete chtit vozidlo vyjmout, pak se budete mimo TP prokazovat take OP a tam bude nove bydliste, zde nejspis problem nastane, ale nemelo by se jednat o nijak velkou komplikaci, melo by to jit vyridit pri vyzvedavani RZ z depozitu a platit by se mel jen spravni poplatek za provedeni zmeny, nejde o prepis vozidla. Vyplnite formular "zadost o provedeni zmeny" nic vic.
Martin
13/3/2014 14:11:27
Dobrý den, chtěl jsme se zeptat jestli by nemohl být nějáký problém s spz v depozitu a přestěhováním. Asi 3 roky zpět jsem měl autonehodu, poté jsem vložil ORV a RZ do depozitu, mám to tam už o 2 roky více, než je stanovena lhůta, ale o tom jsem se zde už dočetl, že to problém není, ale chtěl bych se zeptat jestli není problém, že jsem se v této době co je auto v depozitu přestěhoval. Zdálo se mi nesmyslné chodit na úřad přepisovat auto, které je uloženo v depozitu. Může nastat nějáký problém poté co si ho budu zpět přihlašovat, případně dokládat doklad o likvidaci s tím, že již pobývám na jiné adrese, něž na které je auto vedeno v TP a kde bylo uloženo do depozitu ? Děkuji za odpověď
habr Profil uživatele
5/3/2014 11:34:11
Vkladem do depozitu nic nevyresite, exekutor si auto vezme i v depozitu, navic bude problem auto z depozitu vyjmout v okamziku kdy mu skonci platnost STK. Jediny rozdil bude v tom, ze po dobu depozitu neplatite pojisteni ale pouze poplatek za depozit - max 100 korun za rok - podle jednotlivych uredniku, protoze ti si zakon o spravnich poplatcich vykladaji kazdy jinak a podle sveho.
Magda
5/3/2014 08:46:23
Dobrý den, děkuji Vám. Mám informace, že se zkoumá majetek rok zpět. Jsem důchodce poskládala bych peníze a zaplatila, ale asi stejně nemám jistotu, že mě auto nevezmou, ale to už je jiná písnička.
Možná nejlepší bude odšroubovat čísla a dát do depozita a překonat vztek na systém a bráchu.
habr Profil uživatele
4/3/2014 22:43:56
Magdo, nepotěším Vás. Když auto nepřepíšete včas, tak nebude Vaše, ale exekutorovo, protože bratr je vlastníkem, ne Vy, schválně se koukněte do velkého techničáku kdo je tam zapsaný jako vlastník nebo držitel. Nějaká kupní smlouva, notabene sepsana mezi rodinnými příslušníky asi exekutora nezastaví. Rychle udělat evidečku na své jméno, pojištění na své jméno a hurá na magistrát k přepisu. Další smutná zpráva je, že před 5 lety by jste nejspíš neplatila ekopoplatek, ted ho zaplatíte v každém případě - nic nedělání se nevyplatilo. Výše ekopoplatku se odvíjí od emisního plnění norem Vašeho vozidla. Útěchou Vám může být, že stát Vás miluje, když mu dáváte svojí liknavostí penízky navíc. On je má rád a moc je potřebuje.
Magda
4/3/2014 19:53:42
Dobrý večer, jsem ráda, že jsem Vás našla. Stalo se toto. Před 5 lety jsem od bráchy koupila auto, je sepsaná kupní smlouva, ale není udělaný přepis v TP. Brácha je před exekucí a já jsem si myslela, že už jsem o auto přišla, ale možná to tak nemusí být. Poradíte mě co dělat?
habr Profil uživatele
3/3/2014 18:49:36
Šárko, vklad do depozitu může udělat naprosto kdokoliv, je zde ovšem otázka co dál? V depozitu zatím auto být může, ale ne na věky, co potom? Vyndat je nebude snadné, ne-li nemožné, k placení poplatků jednou dojde tak jak tak, zákon je na to už připraven. Auto se časem někam poděje a už nepůjde ani zrušit, k tomu je potřeba doložit protokol o ekologickém zlikvidování autovraku. Také nastane časem problém s nepřiznaným dědictvím a navíc - kde berete jistotu že na autě již nyní nevázne dluh na pojistném a na sankcích od ČKP kde sankce není menší než 70 korun za den? Nebylo tedy moudřejší rovnou vůz nechat ekologicky na protokol zlikvidovat a pak jej nechat na základě tohoto protokolu trvale vyřadit z evidence? K tomu vyřazení bude pravděpodobně potřeba vlastníkem (tedy Vaším tchánem) podepsaná plná moc, která ovšem zatím nemusí být notářsky ověřena, stačí jen zmocnění k provedení úkonu trvalého vyřazení vozidla SPZ ..., datum a podpis vlastníka.
Šárka
3/3/2014 13:41:20
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak má manžel dát auto do depozitu po svém zemřelém otci. Auto nebylo přiznáno do dědictví, protože tchán ho prodal před časem jiné cizí osobě (bez přepisu) a oba synové nevěděli, že to bylo bez přepisu. Nyní cizí osoba odmítá již platit pojištění. Může manžel dát do depozitu auto na základě tchánova úmrtního listu? A musí u toho být přítomen i jeho bratr?
Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
27/2/2014 11:16:11
Nejprve musite vyridit duplikat TP /velkeho technicaku/ a pak muzete ulozit RZ do depozitu, k tomu musite odevzdat i ORV, duplikat bude vydan pouze registrovanemu vlastniku nebo jeho zmocnenci. Kazdy urad postupuje jinak a jinak pruzne, teoreticky by se duplikat i vklad mel zvladnout v jednom dni, vzdy ale zalezi na druhe strane - za prepazkou.
MARIE
27/2/2014 08:28:02
Dobrý den chtěla jsem se zeptat nevíte jak postupovat když potřebuji dát auto do depozitu a ztratila jsem velký technický průkaz? Jde oboje zařídit v jeden den? Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
25/2/2014 09:42:37
Prodej vozidla na nahradni dily neni mozny a v depozitu uz vubec ne. Vy mate jen dve moznosti - prodat vozidlo jako celek kdy novy majitel provede registracni kontrolu a prepise radne na sebe vozidlo, to lze bez pojisteni a bez technicke pokud vozidlo zustane v depozitu, co si s tim pak udela, je jeho vec, ale zrusit bez protokolu .o eko likvidaci se to nepovede ani jemu a ani Vam. Dalsi moznost mate v tom, ze Vy vozidlo nechate ekologicky zlikvidovat na protokol se kterym pak pujdete ozidlo vyradit z evidence a novy majitel - zajemce o Vase vozidlo na dily - pujde na tu ekolikvidaci s Vami a Vas odevzdany vrak od firmy ihned rovnou odkoupi zpet jako kovovy odpad, tedy za vrak zaplati firme a Vy nedostanete nejspis nic.
To, co chcete udelat, tedy ze vuz nechate papirove v depozitu a skutecny vrak prodate Vam nedoporucuji, vuz zustane na vas registrovany dokud ho pomoci prodeje neprevedete na jinou osobu /hra Cerny Petr/ nebo pomoci protokolu nevyradite z provozu. Kdyz vuz prodate, kde pak vezmete kus na likvidaci a vyrazeni z evidence?

Honza
25/2/2014 03:17:49
dobrý den. chtěl jsem se zeptat jak postupovat při prodeji vozidla ,které má spz v depozitu a vozidlo prodávám na náhradní díly.
mekanik
9/2/2014 18:35:20
pro ADA,mel jsem stejny problém.bez potvrzeni o likvidaci to opravdu nejde.zbyva jen sehnat na cerno potvrzevi a porusit zákon,aby vam mohli podle zákona vyškrtnout auto z vašeho registru.tak mi to rekla pani na magistrate.ucinil jsem tak a jde to.ale je to humus
habr Profil uživatele
9/1/2014 01:11:24
Pravda je jen jedna, koukněte ta to, co říká zákon o správních poplatcích č. 634/2004 Sb. část II. položka 26b. Více se dočtete v tomto vláknu trochu níž, najděte si můj příspěvek ze dne 17.12 v 17 hod 14 min nebo přejděte na stránky www.trabantbrno.net a tam na hlavní stránce je pojednání o depozitu.
S.
8/1/2014 18:21:59
Pardon, 50,- za půl roku. Když projedete diskuzi dole (vím, je to pracný) tak to najdete.
S.
8/1/2014 18:21:06
50,-/rok. Vyzvednout je možné jen s platnou TK a pov. ručením.
David
8/1/2014 16:12:35
Nevíte náhodou, jestli je nějaký roční nebo měsíční poplatek za SPZ v depozitáři. Do depozitáře jsem asi před 10 lety dával SPZ u skútru. Díky
Ada
20/12/2013 16:45:05
Tomáš Šústek
Tyhle kecy si strčte za klobouk. Vůbec nevíte, jaké kroky podnikám a co všechno jsem již vynaložila k řešení mého problému..
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist