1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (343)
Magda
5/3/2014 08:46:23
Dobrý den, děkuji Vám. Mám informace, že se zkoumá majetek rok zpět. Jsem důchodce poskládala bych peníze a zaplatila, ale asi stejně nemám jistotu, že mě auto nevezmou, ale to už je jiná písnička.
Možná nejlepší bude odšroubovat čísla a dát do depozita a překonat vztek na systém a bráchu.
habr Profil uživatele
4/3/2014 22:43:56
Magdo, nepotěším Vás. Když auto nepřepíšete včas, tak nebude Vaše, ale exekutorovo, protože bratr je vlastníkem, ne Vy, schválně se koukněte do velkého techničáku kdo je tam zapsaný jako vlastník nebo držitel. Nějaká kupní smlouva, notabene sepsana mezi rodinnými příslušníky asi exekutora nezastaví. Rychle udělat evidečku na své jméno, pojištění na své jméno a hurá na magistrát k přepisu. Další smutná zpráva je, že před 5 lety by jste nejspíš neplatila ekopoplatek, ted ho zaplatíte v každém případě - nic nedělání se nevyplatilo. Výše ekopoplatku se odvíjí od emisního plnění norem Vašeho vozidla. Útěchou Vám může být, že stát Vás miluje, když mu dáváte svojí liknavostí penízky navíc. On je má rád a moc je potřebuje.
Magda
4/3/2014 19:53:42
Dobrý večer, jsem ráda, že jsem Vás našla. Stalo se toto. Před 5 lety jsem od bráchy koupila auto, je sepsaná kupní smlouva, ale není udělaný přepis v TP. Brácha je před exekucí a já jsem si myslela, že už jsem o auto přišla, ale možná to tak nemusí být. Poradíte mě co dělat?
habr Profil uživatele
3/3/2014 18:49:36
Šárko, vklad do depozitu může udělat naprosto kdokoliv, je zde ovšem otázka co dál? V depozitu zatím auto být může, ale ne na věky, co potom? Vyndat je nebude snadné, ne-li nemožné, k placení poplatků jednou dojde tak jak tak, zákon je na to už připraven. Auto se časem někam poděje a už nepůjde ani zrušit, k tomu je potřeba doložit protokol o ekologickém zlikvidování autovraku. Také nastane časem problém s nepřiznaným dědictvím a navíc - kde berete jistotu že na autě již nyní nevázne dluh na pojistném a na sankcích od ČKP kde sankce není menší než 70 korun za den? Nebylo tedy moudřejší rovnou vůz nechat ekologicky na protokol zlikvidovat a pak jej nechat na základě tohoto protokolu trvale vyřadit z evidence? K tomu vyřazení bude pravděpodobně potřeba vlastníkem (tedy Vaším tchánem) podepsaná plná moc, která ovšem zatím nemusí být notářsky ověřena, stačí jen zmocnění k provedení úkonu trvalého vyřazení vozidla SPZ ..., datum a podpis vlastníka.
Šárka
3/3/2014 13:41:20
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak má manžel dát auto do depozitu po svém zemřelém otci. Auto nebylo přiznáno do dědictví, protože tchán ho prodal před časem jiné cizí osobě (bez přepisu) a oba synové nevěděli, že to bylo bez přepisu. Nyní cizí osoba odmítá již platit pojištění. Může manžel dát do depozitu auto na základě tchánova úmrtního listu? A musí u toho být přítomen i jeho bratr?
Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
27/2/2014 11:16:11
Nejprve musite vyridit duplikat TP /velkeho technicaku/ a pak muzete ulozit RZ do depozitu, k tomu musite odevzdat i ORV, duplikat bude vydan pouze registrovanemu vlastniku nebo jeho zmocnenci. Kazdy urad postupuje jinak a jinak pruzne, teoreticky by se duplikat i vklad mel zvladnout v jednom dni, vzdy ale zalezi na druhe strane - za prepazkou.
MARIE
27/2/2014 08:28:02
Dobrý den chtěla jsem se zeptat nevíte jak postupovat když potřebuji dát auto do depozitu a ztratila jsem velký technický průkaz? Jde oboje zařídit v jeden den? Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
25/2/2014 09:42:37
Prodej vozidla na nahradni dily neni mozny a v depozitu uz vubec ne. Vy mate jen dve moznosti - prodat vozidlo jako celek kdy novy majitel provede registracni kontrolu a prepise radne na sebe vozidlo, to lze bez pojisteni a bez technicke pokud vozidlo zustane v depozitu, co si s tim pak udela, je jeho vec, ale zrusit bez protokolu .o eko likvidaci se to nepovede ani jemu a ani Vam. Dalsi moznost mate v tom, ze Vy vozidlo nechate ekologicky zlikvidovat na protokol se kterym pak pujdete ozidlo vyradit z evidence a novy majitel - zajemce o Vase vozidlo na dily - pujde na tu ekolikvidaci s Vami a Vas odevzdany vrak od firmy ihned rovnou odkoupi zpet jako kovovy odpad, tedy za vrak zaplati firme a Vy nedostanete nejspis nic.
To, co chcete udelat, tedy ze vuz nechate papirove v depozitu a skutecny vrak prodate Vam nedoporucuji, vuz zustane na vas registrovany dokud ho pomoci prodeje neprevedete na jinou osobu /hra Cerny Petr/ nebo pomoci protokolu nevyradite z provozu. Kdyz vuz prodate, kde pak vezmete kus na likvidaci a vyrazeni z evidence?

Honza
25/2/2014 03:17:49
dobrý den. chtěl jsem se zeptat jak postupovat při prodeji vozidla ,které má spz v depozitu a vozidlo prodávám na náhradní díly.
mekanik
9/2/2014 18:35:20
pro ADA,mel jsem stejny problém.bez potvrzeni o likvidaci to opravdu nejde.zbyva jen sehnat na cerno potvrzevi a porusit zákon,aby vam mohli podle zákona vyškrtnout auto z vašeho registru.tak mi to rekla pani na magistrate.ucinil jsem tak a jde to.ale je to humus
habr Profil uživatele
9/1/2014 01:11:24
Pravda je jen jedna, koukněte ta to, co říká zákon o správních poplatcích č. 634/2004 Sb. část II. položka 26b. Více se dočtete v tomto vláknu trochu níž, najděte si můj příspěvek ze dne 17.12 v 17 hod 14 min nebo přejděte na stránky www.trabantbrno.net a tam na hlavní stránce je pojednání o depozitu.
S.
8/1/2014 18:21:59
Pardon, 50,- za půl roku. Když projedete diskuzi dole (vím, je to pracný) tak to najdete.
S.
8/1/2014 18:21:06
50,-/rok. Vyzvednout je možné jen s platnou TK a pov. ručením.
David
8/1/2014 16:12:35
Nevíte náhodou, jestli je nějaký roční nebo měsíční poplatek za SPZ v depozitáři. Do depozitáře jsem asi před 10 lety dával SPZ u skútru. Díky
Ada
20/12/2013 16:45:05
Tomáš Šústek
Tyhle kecy si strčte za klobouk. Vůbec nevíte, jaké kroky podnikám a co všechno jsem již vynaložila k řešení mého problému..
Tomáš Šústek Profil uživatele
19/12/2013 16:02:37
Opravdu se zdá, že i když teoreticky, pokud každý učiní to co mu ukládá zákon, není Váš případ možný, praxe ukazuje něco jiného. Možná by stálo za zamyšlenou, zda by se místo naříkání na náš právní systém na této diskuzi, nemělo konat jinak. Například se obrátit na svého poslance, vysvětlit mu problém a nastínit možné řešení. Myslím,si, že by se toho měl však ujmout jedinec, kterého se to týká a zkusit tak napravit chyby způsobené svoji neodpovědností.
Ada
19/12/2013 13:54:36
To ano, ale nyní chci svou chybu napravit a zákon mi to nedovoluje legální cestou. Ikdybych musela zaplatit finanční obnos, tak bych ho radši zaplatila, než to teď řešit nelegálně.
S.
19/12/2013 13:11:06
České zákony jsou jistě kapitola sama pro sebe, ale uvědomte si prosím, že jsou tu nastavená určitá pravidla, která jste Vy ignorovala. Za tuto situaci nemohou "české" zákony, ale Vy sama.
Ada
19/12/2013 13:03:39
To se nikdy nestane.
Známá, která pracuje na odboru dopravy mi nyní sdělila, že takových jako já k nim chodí denně 5-10 a že jsou jedinci, kteří mají auto v depozitu i 20 let a nic se neděje.
Problém je, že i kdybych auto měla, nikdo mi ho nezlikviduje, je totálně zníčené. Ať žijou české zákony.
Pro mě tedy existuje jedinná možnost a to nechat si vystavit doklad o likvidaci na "černo".
habr Profil uživatele
19/12/2013 09:28:37
Ne, to neni na pravnika, to je na psychiatra. Ta pani ma totiz pravdu a ja vam to taky psal. Od 1.10.2013 se zmenil zakon o odpadech a ten jinou moznost nepripousti, dokud nebude doklad od likvidace, nebude ani trvale vyrazeni vozidla z evidence. Aby toho nebylo malo, tak od stejneho data jsou likvidacni firmy povinny ze zakona porizovat fotodokumentaci likvidovaneho vraku, i proto jsem vam psal, ze je moznost koupit nekde celistvy vrak stejne znacky a barvy a ten nechat zlikvidovat misto toho vaseho ktery nemate. Tim ovsem vraku schopnych likvidace ubyva a jejich cena logicky roste, takze musite jednat opravdu svizne, dokud aspon neco pujde sehnat. A verte mi, to neni konec, bude hur, treba az bude uzakoneno, ze v depozitu smi byt jen auta s platnou STK, to bude potom rachot.
Ada
18/12/2013 17:16:50
Tak a teď se držte.
Dnes jsem mluvila s pracovníkem Policie ČR, který mi sdělil, že mohu auto z evidence vyřadit na základě potvrzení o účasti na dopravní nehodě, které vlastním.
Než jsem jela na příslušný úřad, řekla jsem si, že tam zavolám. Po telefonátu jsem ohromena. Pracovnice mi sdělila, že jediná možnost, jak vyřadit automobil trvale z evidence je potvrzení o ekologické likvidaci. Na základě potvrzení o havárii a tím pádem na základě potvrzení o tom, že došlo ke zničení auta to prý již nelze. Dne 1.10.2013 se podle ní změnil zákon a já mám smůlu.
Na dotaz, co mám dělat, když mi to auto 2 likvidační firmy odmítly zlikvidovat kvůli stavu automobilu mi sdělila, že mám hledat dál.
Co vy na to? Je to na právníka?
Ada
18/12/2013 10:51:06
Já to již intenzivně řeším. Pokud bych ještě potřebovala poradit, dám vědět. :)
Jinak děkuji za Vaše rady, moc mi pomohly a budu z nich nyní těžit, abych se tohoto břemena zbavila. :)
habr Profil uživatele
18/12/2013 10:13:28
Ado, problem nastal uz v dobe, kdy jste se vykaslala na plneni svych povinnosti, prece necekate, ze vase nicnedelani a ignorovovani predpisu vam usnadni zivot. Nyni uz jen sklizite vysledky toho o co jste se sama zasadila, nikdo vas do niceho nenavezl, sama sobe pusobite potize, sama se z nich taky musite dostat. Myslim, ze vse co k veci slo napsat jsem vam ja i S. uz napsal, co vic by jste chtela?
Je jeste jedno reseni - nestarala jste se o dve auta 5 let, nechte to plavat dal, ono to nejak dopadne i bez vasi aktivity. Psanim romanu na internetu se samo nic nevyresi a nikdo jiny to za vas do zdarneho konce nedotahne.
habr Profil uživatele
18/12/2013 10:00:17
Zaneto, odpoved na vasi otazku najdete ve ctvrtem prispevku pod tim vasim, je tam cislo zakona o spravnich poplatcich. Vsechny potrebne informace kolem depozitu jsou v tomto vlakne jiz nekolikrat popsany a od vice autoru, staci v praci u kavicky v klidu procist.
Ada
18/12/2013 07:58:13
Super, snad původního majitele najdu.
Mně jde hlavně o to, abych z toho neměla problémy, že jsem to nepřepsala. Mám kupní smlouvu a před vyřazením z depozitu jsem auto 3 měsíce aktivně používala :/
To znamená, že jsem ho měla i na svou osobu pojištěné. Pořad v tom nevidíte problém?

A může se stát, že je auto psané na mě, ale já mám velký TP kde je původní majitel? Asi blbost, ale já si myslim, že jsem to přepisovala :/
Zajímalo by mě, jestli to původní majitel odhlásil, ale to se asi taky nedovím :)
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist