1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (347)
Radka
8/1/2015 19:39:46
DOBRÝ DEN,chtěla bych dát spz do depozitu.ale nemam technickou?vezmou mi ho? A kolik se plati za vlozeni do depozitu.
jara
6/1/2015 22:07:43
vcelku správně, ale máš hokej v těch datech...
Victor
5/1/2015 10:41:22
"S vozidly, které byly do 30. června 2013 dočasně vyřazeny z provozu (v takzvaném depozitu). Jejich majitelé musí do konce letošního roku (2014) příslušnému úřadu nahlásit, k jakému účelu je vozidlo využíváno, jinak hrozí vozidlu administrativní zánik."

Proti automatickému administrativnímu zániku bych nic nenamítal , ale tuším že tam bude další háček .
Pro trvalé vyřazení z registru vozidel se po 10.2013 už vyžadoval vždy dokument o ekologické likvidaci .... A pokud jste tento dokument nevlastnili , nemoho dojít k administrativnímu zániku . To mne bude nyní stát nutit , abych doložil dokument o ekologické likvidaci , i když mám své staré auto bez provozních kapalin již několik let v garáži na soukromém pozemku ?
Zásadní otázkou je , zda mne stát může svévolně nutit k ekologické likvidaci mého majetku , který ze zjevného důvodu likvidovat nechci .
habr Profil uživatele
29/12/2014 22:17:43
Pokud je vozidlo v depozitu a po převodu na nového majitele dále zůstává v depozitu, není potřeba ani platná technická (ať už úspěšná nebo neúspěšná), ani zelená karta jako doklad o platném zákonném pojištění. Vozidlo neopustí depozit, tudíž ani není potřeba aby bylo způsobilé provozu na veřejných komunikacích. K převodu je nutný pouze doklad o úspěšné registrační kontrole; pokud bude zjištěna odlišnost a vozidlo nesplní podmínky registrační kontroly, vozidlo se nepřepíše. Nejprve se musí odstranit registrační problém (číslo motoru, VIN, barva, tažné a pod.) aby vozidlo prošlo registrační kontrolou a pak je možné provést převod. Pozor, letos opět došlo k novelizaci zákona 56/20001 Sb. s platností od 1.1.2015. Mění se v ní jak statut depozitu, tak podmínky přepisu, je potřeba tuto novelizaci nastudovat, jde o novelu č. 239/2013 Sb. zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích která je k nalezení na internetu.
Lukáš
29/12/2014 17:57:06
Dobrý den, mám starou motorku rozebranou a doklady mám v polopřevodu, chtěl jsem jí přihlásit a rovnou při registraci dát do depozita, udělal jsem evidenční kontrolu. Samozřejmě STk na té motorce nikdy nebyla. A na to našem "výborným" úřadě mi řekli,že pokud to chci přihlásit,tak musím mít platnou technickou a uzavřenou pojistku?? To mě příjde jako blbost,když je motorka rozebraná v soukromé garáži a nehodlám jí provozovat na našich komunikacích?
habr Profil uživatele
10/12/2014 23:48:35
Ano, tohle možné je, k tomu účelu byl depozit zřízen - pro sezónní uložení vozidla, bohužel úplně bez poplatku to ale není. Připravte si 100 korun. Po vložení do depozitu musíte zajít do pojišťovny u které máte vozidlo povinně pojištěné, tam předložíte TP ve kterém je zápis o uložení do depozitu a pojišťovna vám vrátí nevyčerpané peníze zaokrouhlené na celé měsíce (takže pokud vložíte například 30.6. a vyzvednete následující den 1.7. tak se vám počítají 2 měsíce pojistného). K vyzvednutí z depozitu je potřeba mít dosud platnou STK a předložit doklad o sjednamém pojištění. Pozor, od 1.1.2015 dochází k úpravám depozitu, ale pokud hodláte depozit využít jen sezónně, nebo na dobu kratší jednoho roku, pak se vás nová úprava netýká.
Petra
10/12/2014 19:44:56
Dobry den,chci se jen zeptat,zda je mozne dat znacky do depozita prez zimu a to bez nakych poplatku ,nechci zbytecne platit za pojistku,kdyz auto bude prez zimu stat.Technickou mam od leta novou.Predem moc dekuji za odpoved.
jara
7/12/2014 22:36:55
Ekolikvidace i v depu, přeci jen takový zmrdistán, aby auto v depozitu bylo možné zekolikvidovat jen po absolvování STK (kvůli vyjmutí z depa) zatim nejsme. Btw.neni to škoda? (s malym Š)
Martin
7/12/2014 18:03:55
Zdravím ve spolek,
Mám takový dotaz, vlastním po dědovi škodu 110L v depozitu, v případě, že bych chtěl auto ekologicky sešrotovat, půjde to i v tom zmiňovaném depozitu? Nebo se musí znovu vrátit na čísla apod. Navíc jsem slyšel o nové novele, něco o zrušení dokladů auta v depozitu, se kterými se již déle nemanipulovalo (já ho mám v depozitu asi 4 roky), takže jestli to chápu dobře, po novém roce mi zmiňované auto vyškrtnou z evidence ?
děkuji za odpověď
jara
4/12/2014 10:01:02
a pokud Tě detailně zajímá, jak to funguje: všechno je popsaný do detailu v příspěvcích dole, stačí si dřepnout a přečíst je.
jara
4/12/2014 09:58:40
Depozit je dočasné vyřazení, ne trvalé, takže tak. Od nového roku s tím můžou bejt pěkný voplejtačky. Boha jeho-motorku na demolici? Snad barák na demolici, motorová vozidla se odhlašují EKOLIKVIDACÍ. Co je to za mašinu?
franta
3/12/2014 22:48:38
Zdar dal jsem dnes motorku do depozita na rok a uvatuji ze uz ji tam necham na trvalo je tomozne nebo ji poslou po nejake dobe na demolici jak toto funguje predem dwkuji
habr Profil uživatele
20/11/2014 19:28:30
Nějaká tolerance tam je, některé pojišťovny říkají 3 pracovní dny, jiné až 5, ale to je nepodstatné. Pokud skutečně v pondělí, tedy druhý pracovní den, vložíte vůz do depozitu a ten samý den půjdete na pobočku své pojišťovny ukončit pojistnou smlouvu na základě v TP zapsaného vkladu do depozitu, pak by nemusel nastat žádný problém. Dvě úskalí to ale má, musíte opravdu konat a to rychle, protože jinak Vám hrozí denní penále podle obsahu motoru v řádu desítek korun denně a k tomu ještě doplacení dlužné částky na pojistném, protože toto pojištění je ze zákona povinné a Vy jste jej žádným způsobem neukončila, jste tedy již počínaje zítřkem dlužníkem pojišťovny včetně penalizačních sankcí. Prosím, neslučujete pojistné a poplatek za nepojištění do jednoho, jsou to dvě různé platby a každá jde jinému subjěktu! Pojistné lze ukončit výpovědí která bude pojiťovně prokazatelně doručena nejméně 6 týdnů před výročním dnem, nebo vkladem do depozitu, ale ne až někdy, nýbrž v době, kdy je ještě za vozilo vozidlo hrazeno pojistné a to v pondělí nebude. Zde tedy hrozí jisté sankce, ale když se časově uvolníte a naplníte svoje povinnosti, tak sankce nemusí být citelné nebo nebudou uplatněny vůbec. Druhým úskalím je sám depozit, vložení je jednoduché, ovšem vyzvednutí již nikoliv, zvláště pokud vyzvednutí neplánujete ještě letos. Od 1.1.2015 vstoupí v platnost novelizace č. 239/2013 Sb. zákona č. 56/2001 Sb. o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a ta Vám hodně zkomplikuje další držení vozidla které nemáte k ničemu a můžete jej nechat v depozitu (ale nesmí stát na komunikaci). Někdy je snazší platit pojistné, nebo sjednat sezónní pojistné třeba jen na jeden dva měsíce v roce a někdy je mouřejší se vozidla zbavit (legálním způsobem). Nic nedělání a ignorace zákonů je ta nedražší možnost, zvláště pokud máte plat nebo majetek na který stát dosáhne a současně nemáte trvalý pobyt na Bahamách.
Monika
20/11/2014 15:26:35
Dobrý den, potřebovala bych uložit auto do depozitu kvůli pojistce (vše k tomu máte krásně popsané níž), já mám ale problém s tím, že mám mít zítra 21.11 zaplacenou čtvrtletní pojistku a dnes ani zítra nebudu mít čas jet na dopravní, tak by mě zajímalo jestli to můžu vyřídit v pondělí a jestli tím pádem budu muset ještě pojišťovně doplácet za ty 3 dny a jestli to pro ně bude veliký problém....Díky za odpověď
habr Profil uživatele
27/9/2014 23:56:04
Lucie, moc nechápu, proč raději auto neopravíte? Nebo se má závada v depozitu rozležet a pak to bude zase samo od sebe jezdit? Koupit auto na to, aby bylo v depozitu - pokud to není raritní kus - no, ale na tohle jste se neptala. Tak tedy k dotazu. Zatím můžete mít auto v depozitu auto rok, pak musíte požádat o další půlrok prodloužení, tak praví vyhláška která upravuje pravidla depozitu, praxe je ale jiná. Úřad zatím toleruje uložení na libovolnou dobu, jen má podmínku, že při vyjmutí z depozitu musí být předloženo platné pojištění a protokol z STK o tom, že vozidlo je způsobilé provozu. Pak je druhá možnost vyjmutí a to je na doklad o ekologické likvidaci vozidla, pak ovšem následuje zárověň i trvalé vyřazení vozidla z evidence. Penále se neúčtují, účtuje se pouze poplatek za úkon a dobu, obvykle je to 100 korun za rok, ale některé úřady mají maličko odlišné účtování, to ale není žádná pohroma. Horší je, že se chytá velké omezení depozitu, pravděpodobně tam budou moci být jen vozidla se zapsaným vlastníkem, tedy ne vozidla v polopřevodu a také jen vozidla provozuschopná, tedy s platnou technickou kontrolou. Údajně vozidla která nesplní tyto podmínky, budou muset depozit jedním ze dvou výše uvedených způsobů opustit. Má to vejít v platnost v průběhu roku 2015 a na vyřešení má být lhůta 6 měsíců, jestli to bude pravda ukáže až čas.
Lucie
27/9/2014 11:33:43
Dobrý den, chtěla bych se optat, koupila jsem auto, ale nejezdí, potřebuje něco vyměnit. Dala jsem tedy SPZ do depositu. Jak dlouho můžu mít SPZ v depositu? Rostou mi tam nějaký penále? Moc děkuji za odpověď. Lucie
Petra
25/9/2014 17:04:47
Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
25/9/2014 12:07:05
Petro, tato moznost skoncila 10/2013, od toho data je nutno dolozit platnou STK nebo protokol o ekologicke likvidaci ktery bez kompletniho! vozidla tezko kdo vystavi, navic se nove musi o likvidovanem vozidle poridit likvidacnim strediskem nekolik fotek na VIN, celistvost vraku a jine detaily. Protoze zanedlouho vejdou nova pravidla vyuzivani depozitu v platnost /ocekava se nejpozdeji v prubehu roku 2015/ tak otec bude vyzvan k nejakemu vyreseni sveho problemu. Pokud bude vse tak jak se ocekava, mel by na vyreseni mit cca 6 mesicu. Jake budou pripadne postihy za nedodrzeni zatim nevim. Otec mel moznost 9 let situaci resit, dokud slo aspon vyuzit moznosti "zmena vyuziti vozidla" kdy se uvadelo cokoliv co nema souislost s provozem a na tomto zaklade bylo mozne vozidlo ponechat a soucasne i vyradit z evidence, nyni uz tato moznost take neni.
Petra
25/9/2014 06:41:33
Dobrý den, můj otec vlastní traktor a asi před 10 roky uložil RZ do depozitu. Od té doby ho už nevyužívá na pozemních komunikacích, ale jen k práci na poli, které je hned za domem. Je způsob, jak vyřadit traktor z depozitu, když STK dělat nechce, protože ji nepotřebuje, ale zároveň nechce taktor ekologicky zlikvidovat a dál ho využívat jen pro práci na poli ? Děkuji za odpověď.
habr53
13/8/2014 00:18:59
Nebojte se, nejpozději v roce 2015 se dočkáte. Budou Vás předvolávat aby jste buď doložil že je vozidlo způsobilé k provozu (doklad o úspěšné technické prohlídce) nebo vozidlo jako neprovozovatelné vyjmul z evidence motorových vozidel, k tomu Vám stačí doklad o ekologické likvidaci. Pak už jen doplatíte poplatky za depozit a pokud vozidlo nevyřadíte, budete je muset udržovat v technickém stavu. Obávám se, že budete mít problém! Alespoň podle připravované vovely to na pořádný problém vypadá, ale zatím klidně spěte, když bude nejhůř a novela začne platit, tak Vás vyzvou sami.
Kolďák
12/8/2014 19:42:09
Chci se zeptat, mám už tak 5 let značky v depositu. Auto už neexistuje a doklad o ekologické likvidaci nemám! Za 5 let mi nedošel jediný dopis, abych si značky vyzvednul...
Rodrigo Luli
24/7/2014 13:55:06
*Dobrý den,

Jedná se o finanční příležitost u vašich dveří krok, se ještě dnes a získejte úvěr na 3% úrokovou sazbou. Existuje mnoho tam hledají finanční příležitost, nebo pomoc v celé místa a stále ještě nejsou schopni se dostat jeden. Ale to je finanční příležitost u vašich dveří krok, a jako takový si nemůže dovolit nechat ujít tuto příležitost. Tato služba je poskytnout jak jednotlivcům, společnosti, obchodní mužů a žen. Výše úvěru k dispozici v rozmezí od jakékoliv množství dle vašeho výběru pro více informací nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu: rodrigoluliloanfirm@yahoo.com

PRVNÍ INFORMACE POTŘEBNÉ

Celé jméno:
Osobní telefonní číslo:
Země:
stát:
Věk:
Už jste použili dříve?:
Rodinný stav:
Půjčka Částka potřebná jako úvěr:
Doba trvání úvěru:
Povolání:
Měsíční příjem:

Jsem rád čekají na vaše rychlé reakce,

Teplé S pozdravem,
Pan Rodrigo Luli*
vlastos Profil uživatele
30/6/2014 16:55:13
Tak mám SPZ v depozitu , pojistka u staré ,NEVÝHODNÉ, pojišťovny zrušena , dnes mi došla poštou nová pojistka na povinné ručení i se zelenou kartou , ALE PLATÍ AŽ od 2.7.2014 -takže k tomu datumu zajdu zpátky pro SPZ a HOTOVO , STK ještě platí !!! ŽÁDNÝ PROBLÉM ,jen to moc lidí na veřejnosti neví a v práci každý koukal , že to tak chodí..JEN KONTAKTUJU SPRÁVCE TOHOTO WEBU , ABY MI ZRUŠIL TU PŘÍLOHU STÁLE NIC , ŽÁDNÁ REAKCE - JSOU ASI NĚKDE NA JINÉM KONTINENTU !!!!!
Eda Profil uživatele
30/6/2014 14:57:09
Zajdi s e-mailem na pobočku pojišťovny, kde ji máš uzavřenou, oni ti vytisknou doklady k ní. Bez zelené karty stejně nemůžeš na cestu.

Přílohu si musíš sám zrušit, po přihlášení ke svému příspěvku, podívej se na spodek této stránky, nebo se obrať na info@trabant.cz s prosbou o zrušení.
Vlastimil Plinta Profil uživatele
29/6/2014 18:59:50
Dík Edo ,uzavřenou pojistku mám již od27.6.2014 a platnost je od 2,.7.2014 No ale to vše mám jen v PC na mailu - viz příloha. Bude to stačit policajtům takhle předložit. Nešla by ta příloha , co jsem tam poslal zrušit-jsou tam osobní data - Díky !!
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist