1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (369)
habr Profil uživatele
27/9/2011 02:07:09
To fik: Pozor, nemáte pravdu a můžete se dostat do velkých problémů pokud rozprodáte díly od doposud evidovaného vozidla. Depozit může zatím být libovolně dlouho a nikdo Vám nic nezruší! Ze zákona je to nepřípustné, to by potom někdo také mohl jen tak, třeba ze závisti komukoliv zrušit veterána za stovky tisíc. Vozidlo může zrušit pouze jeho vlastník nebo jeho zmocněnec a to jen na základě písemné žádosti s doložením zániku vozidla (ekoprotokol nebo čestné prohlášení o změně využití), jinak vůz nebude trvale vyřazen. Pročtěte si historii tohoto a příbuzných vláken, je to zde podrobně popsáno již nejméně 100x.
fik
26/9/2011 22:27:13
dobry den obracim se na Vas o radu mam spz v depozitu a tam mi zdelili ze to je na rok a pak mohu zazadat o prodlouzeni o 6 mesicu . Pak pri bude vozidlo vyrazeno z evidence kdyz se o to neprihlasim a ted se Vas ptam mohu s vozidlem nalozit jak chci napr rozprodat na soucastky dekuji za odpoved
habr Profil uživatele
1/7/2011 00:37:49
To Roman: A co depozitem získáte? Myslíte že vám kovošrot auto vrátí, nebo prezident dá amnestii a povolí odhlašovat auta bez likvidačního protokolu? Vložením do depozitu jen oddálíte řešení problémů s odhlášením a navíc vám rostou poplatky. Případně se vám může v nedaleké budoucnosti stát, že po vás bude depozit vyžadovat na deponovaný vůz platnou technickou prohlídku (návrh už existuje ale zatím není schválen). Dnes absolutně nemůžete tušit, jak se upraví zákony za měsíc, rok, co pak budete dělat? Najděte schůdné řešení a vůz místo depozitu raději hned trvale vyřaďte z evidence, jen tak se vyhnete potížím.
roman
30/6/2011 18:31:12
dobry den chcy dat spz do depozitu co mam proto udelat?kdys auto skoncilo v kovosrote a neni odhlaseny?
habr Profil uživatele
5/6/2011 09:58:49
Vozidlo může být do depozitu vloženo pouze tehdy, pokud je vzato do registru motorových vozidel. Pokud v registru není - nelze jej ani deponovat. Vložení do depozitu tedy nutně musí ve vašem případě předcházet dokončení registrace (registrační kontrola na STK, platná STK není nutná, nebude však vydáno ORV, doklad o zákonném pojištění, 800,- přepis + ekopoplatek 10.000,-), RZ vám nemusí být předány, mohou si je zrovna deponovat.

Tohle asi nebude to pravé ořechové co by jste chtěl udělat, takže vás napadne možnost, vůz trvale vyřadit z evidence. To však může učinit jen řádně zapsaný majitel, tedy vy po dokončení přepisu nebo původní majitel který zruší polopřevod na vás a vůz odhlásí. V každém případě je potřeba k trvalému vyřazení vozidla z evidence doložit protokol o ekologické likvidaci nebo čestné prohlášení o změně využití vozidla, zde však pozor co tam napíšete, ne každý důvod je platný. Např. použití na ND zákon přímo vylučuje. Vypovědět zákonné pojistné můžete až po vložení RZ do depozitu nebo po trvalém zrušení vozu (nebo po prodeji zapsáním jiné osoby do polopřevodu), do té doby máte povinnost pojistné platit vy, předchozí majitel se této povinnosti zhostil polopřevodem na vás.

Pokud jste placení pojistného nějak opomenul, stal jste se dlužníkem ČKP a ta má páčky na to, aby z vás dlužnou částku vymohla. Obvykle čekají až dluh trochu naroste, aby exekuční náklady nebyly větší než dluh samotný. Pokud pojistné neplatíte, kontaktujte ČKP a domluvte si úhradu, mohou vám zablokovat účet nebo si stáhnou peníze ze stavebního spoření a tam navíc přicházíte o státní podporu.
Jan
4/6/2011 19:07:43
Dobrý den, chtěl bych se zeptat... koupil sem havarované auto kvůli náhradním dílům a je přeohlášeno na mě ale ještě nejsem vlastník.Stačí k uložení do depozita pouze kupní smlouva nebo musím být vlastníkem a auto být po evidenci ? Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
5/5/2011 14:43:45
To Lenka: Myslím, že jste si zadělali na kopu problémů. Tím, že je vozidlo v depozitu, máte velmi omezenou možnost trvalého vyřazení z evidence. Pokud by jste chtěli vozidlo vyndat z depozitu jinak, než trvalým vyřazením z evience, tak musíte mít vůz s platnou STK a pojistkou. Protože jej chcete rovnou zrušit, musíte na Magistrát nebo úřad u kterého je vozidlo přihlášeno dodat velký technický půkaz a doklad o ekologické likvidaci který je vystaven pouze organizací která má k tomu akreditaci, tedy ne kdejaká sběrna kovového odpadu. Tento protokol jde však nahradit tzv. čestným prohlášením o změně využívání motorového vozidla. Některé úřady to tolerují, jiné dokonce mají předtištěný formulář tohoto prohlášení ale většinou se úřady všelijak brání a trvají na protokolu o eko-likvidaci vraku. Nejlépe uděláte, pokud se dotážete předem u příslušného úřadu na tu možnost s čestným prohlášením. V případě, že budete potřebovat skutečně protokol, tak nastane problém kde jej vzít, když vozidlo již neexistuje.
Lenka
5/5/2011 10:34:27
Mám otázku. Již několik let mám SPZ v depozitu. Auto jsme nechali zlikvidivat a chci se zeptat, jaké doklady potřebuji k odhášení vozidla z registru.
habr Profil uživatele
8/4/2011 13:50:51
Podmínka pro odstavení vozidla které má RZ v depozitu je pouze jedna jediná - vozidlo nesmí stát na veřejné komunikaci. Za veřejnou komunikaci je považován např. i chodník, neuzavřený přístupný dvůr, ale také záchytné parkoviště nebo třeba parkoviště u obchodního domu. Z toho plyne, že vůz v podstatě může stát pouze na vlastním nebo soukromém pozemku. Pokud vůz bez RZ stojí na veřejné komunikaci, jde o přestupek a navíc vůz má statut vraku a může s ním být jako s vrakem také nakládáno, tj. vylepí se výzva k odstranění a po měsíci je vůz odtažen na určené paroviště kde rok čeká na likvidaci. Po roce může být zlikvidován, to celé se děje na náklady posledního registrovaného majitele, pokud se takový nenajde, tak na náklady obce. Po celou dobu deponace na parkovišti však může běžet parkovací poplatek, který za rok parkování a služby spojené s odtahem mohou dosáhnout i desítek ticíc korun.
Josef
8/4/2011 08:00:39
Dobrý den,
obracím se s dotazem. Mám 2 registrační značky v depozitu. Chci se zeptat, mohu stát s auty na společném dvoře? Nebo zda byste mi mohli napsat podmínky týkající se odstavení vozidel, která mají registrační značky v depozitu.
Díky za odpověď
martin11 Profil uživatele
6/4/2011 12:59:07
dát do depozitu platí se 50.-kč za rok v okamžiku, kdy se číslo vyndavá zpět do provozu...já budu platit za 3 roky 150.-....už mě na to upozornil, když jsem tam byl./ kvuli přepisu kastle/...zdraví martin11
Iveta
18/3/2011 17:26:00
Dobry den,
Obracím se na Vas s zadosti o radu,
Vlastnim osobni automobil, ktery jiz neprosel technickou kontrolou. Nechceme jej dat k likvidaci, ale chteli bychom si jej nechat, ikdyz s nim jiz jezdit nebudeme. Co bych mela proto udelat a co s povinnym rucenim, ktere stale platim?
Predem dekuji za odpoved,
hezky den Iveta
Martin Švamberg Profil uživatele + foto
22/11/2010 12:26:24
Dobry den Julie.

Predne vas musim upozornit, ze pokud si vyzvedavate zpet SPZ/RZ z depozitu, je nutne, aby auto bylo pojisteno a melo STK. To zrejme vase auto za 3 roky mit uz nebude.

Pokud bych byl ve vasi situaci, jako nejstastnejsi reseni se mi jevi postup, vzit si neucelovou pujcku od banky(hotovostni), leasing doplatit a auto nechat zlikvidovat. Uver muzete potom v pohode splacet.

Depozit byva nejcasteji na urade s rozs. pusobnosti, na odboru dopravy = tam, kam si chodite vozidlo registrovat/odhlasit.
Julie
22/11/2010 11:37:29
Dobrý den ,prosím vás o radu ,vůbec nevím co mám dělat.Mám auto na splátky formou úvěru tudíž má velký techničák banka.Jenže jsem měla dopravní nehodu a auto je na odpis.Ale pokud autem ručím bance tak ho asi nemůžu eko..zlikvidovat??Navíc nemůžu bez dokladu o ekolikvidaci zrušit ani povinné ručení.Napadl mě tedy depozit .Jde si tam nechat uložit SPZ na 3 roky? Tím myslím do té doby než doplatím úvěr.A kolik to stojí?? A je nějaký depozit v okrese Kladno??? Prosím porsďte
habr Profil uživatele
29/9/2010 23:43:24
Zaškrtněte b) a vozidlo si můžete vyzvednou již třeba za 5 minut, k vyzvednutí musíte mít platnou STK a zaplacené pojistné, magistrátu uhradíte ovšem poplatek za uložení. V Brně stojí každý započatý půlrok 50,-Kč. Pokud vozidlo zůstane v depozitu déle než rok, tak se zatím také nic neděje, jen zaplatíte za více půlroků. Nemohou tam napsat za d) neomezeně, neb by depozit ztratil smysl. Depozit je pouze pro mimosezónní odstavení například přes zimu, v žádném případě nemá plnit poslání úschovny před neplacením pojistného, proto také nemůže být již předem napsáno, že neomezeně. Zatím se doba úschovy toleruje, ale už se připravují restrikce, které to mají omezit nebo výrazně zpoplatnit, aby pojišťovnám i státu neunikal zisk od motoristů, kteří se levně zašívají v úschovnách.
Kubeša Václav
29/9/2010 12:11:26
Chci přes zimu odstavit vozidlo cca na 6 měsíců . Vyzvedl jsem si na registračním místě příslušný formulář a na něm je napsáno:
"Žádá: a) o trvalé vyřazení
b) o dočasné vyřazení na 12 měsíců
c) o prodloužení dočasného vyřazení na 6 měsíců
Můj dotaz - existuje tedy kratší vyřazení než 1 rok, jako v mém případě na přiklad na 6 měsíců?
Děkuji za odpověď.
eva
14/4/2010 18:12:52
Dobry den,

strasne moc Vam dekuji za radu, mejte se krasne.Eva
habr Profil uživatele
14/4/2010 00:36:04
Pokud auto není dědicky vyřízeno, je stále povinen Váš zemřelý otec platit. Protože to není možné, a úřady to nepochopí, vzniká tak na vozidle nedoplatek na pojistném a zároveň také penalizační sankce, která je značně vyšší než samo pojistné. Vy v dané situaci samozřejmě nic neplaťte, Vy nic nevlastníte a kdo ví, kdo bude majitelem. V dědickém řízení bude zahrnuto auto, ale také tam musíte uvést okolnost, že na uvedeném autě vázne nedoplatek a ten se tak stává součástí dědictví jako dluh. Vy se mužete zříci dědictví, ale ne jen jeho části, nýbrž celého a to by byl nesmysl, kvůli autu s dluhem přijít o jiný majetek, proto doporučuji opravdu dát SPZ do depozitu a to co nejdříve, aby dluh byl co nejmenší. Až dojde k dědickému řízení, tak ten kdo auto zdědí, zdědí pravděpodobně i dluh, lze dědit i rovným dílem s bratrem. Pokud nebude dluh větší než je cena auta (nedojde k předlužení) pak vůz prodáte pod notářským dohledem, z výnosu se uhradí váznoucí dluh a zbytek se rozdělí mezi dědice rovným dílem. Pokud bude auto předluženo, prodej neuhradí dluh nebo se vůz prodat nepodaří, dědí se dluh rovným dílem nebo jej dědí ten, kdo dedí i aktivní část dědictví.
Odmontujte tabulky RZ (SPZ), vezměte ORV (OTP - malý techničák) a TP (velký techničák) a zajděte na Váš magistrát nebo místo, na kterém je vůz registrován, to by mělo být patrné z TP. Tam čísla odevzdejte a ponechejte je tam až do dědického řízení. Pozor, depozitní úschova je mírně zpoplatněna, při vyzvednutí se hradí 100,- Kč/rok a tato platba může být také zahrnuta do dědictví. Uložení v depozitu Vám bude vyznačeno v TP, s tím zajděte na příslušnou pojišťovnu a předložte jim doklad o depozitu, zároveň je požádejte, aby otci zaslali doklad se složenkou na celkovou úhradu nezaplaceného pojistného a penále. Pozor - otci, nikoliv Vám!!! Vy sama nic nepodepisujte a nic v této souvislosti si nenechejte posílat, výhradně na otce vše adresovat, jinak to může být chápáno jako uznání dluhu a vše si hradíte sama, nic nepůjde do dědického řízení. Buďte velmi obezřetná, pokud má auto nízkou cenu, svěřte jeho prodej s vědomím a svolením příslušného notáře nějakému autobazaru, aby jste vyloučila spekulace vůči Vám. Auto se nejspíš neprodá, notář vydá souhlas s likvidací a dluh dědíte na půl. Bratrovi může být dluh odečten od aktivní části, pokud bude dědit Vy. Sama od sebe nemůžete vůz zlikvidovat, musela by jste mít otcem podepsanou plnou moc, po jeho skonu i souhlas notáře, nebo by likvidační protokol musel mít datum před úmrtím otce. Snad Vám moje rada pomůže.
eva
13/4/2010 20:19:48
Dobry den,
obracim se na Vas se zadosti o radu, zemrel mi tatinek a zustalo po nem mimo jine i auto, ja nemam ridicak, tudis ho nemuzu vyuzivat a nechala jsem ho odtahnout k nam na zahradu, mam sourozence ktery je momentalne ve vykonu trestu a nejsem s nim v kontaktu, takze auto bude predmetem dedickeho rizeni. Ale ted k problemu, prisla mi jiz druha upominka na zaplaceni povinneho ruceni, volala jsem na pojistovnu s tim co se stalo a zda je mozne tudis bud zrusit nebo pozastavit placeni techto slozenek, jelikoz jsem samozivitelka a navic ani netusim komu auto bude patrit a je jasne, ze penize od bratra nikdy neuvidim.Tam mi bylo receno, ze nikoli a pokud vse neuhradim, bude mi uctovano penale za kazdy den kdy nebude pojistne uhrazeno. Pak mi rekla kamaradka o moznosti ulozeni do depozitu, ale netusi jak to funguje, proto bych vas chtela pozadat o info, kam mam zajit, co potrebuji atd. Predem dekuji Eva/
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další na konec

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist