1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (353)
Martina
4/9/2012 19:54:12
Děkuji Vám mockrát za perfektní vysvětlení,budu se podle toho řídit.Děkuji!!!
habr Profil uživatele
4/9/2012 18:59:32
Když se k Vám nemíní pojišťovna chovat podle Vašich představ, tak je skutečně možnost dát vozidlo do depozitu. Ideální je to ke konci měsíce a nikoliv na jeho začátku, protože se vždy počítá celý měsíc. Když vůz dáte do depozitu, tak Vám toto bude vyznačeno do TP, s tím půjdete do své nyní již bývalé pojišťovny a přeložíte TP a požádáte o ukončení obou pojistných smluv ke dni vkladu do depozitu. UKONČENÍ !! nikoliv přerušení které budou navrhovat a prosazovat (Vy přece jedete na 5 let do USA, nebo jakýkoliv jiný důvod po kterém jim nic není). Oni mají právo si ponechat peníze za celý kalendářní měsíc, což v tomto případě bude již jen den nebo dva, proto ke konci měsíce. Přeplatek pojistného Vám vrátí pouze za celé měsíce a s pořádnou prodlevou (až 90 dnů). Jednak musí počkat jestli ve stanovené lhůtě někdo nepodá na Vás škodní nárok a také Vám musí otrávit co nejvíce odchod od nich. Pokud o to požádáte písemnou formou, tak jsou povinni Vám písemnou formou vydat potvrzení o bezeškodním průběhu, tím je nepřímo doloženo i vzájemné vyrovnání závazků, především Vašich vůči nim
.
K vyzvednutí vozidla z depozitu je potřeba mít již novou platnou pojistnou smlouvu kterou uděláte z kraje měsíce, protože se opět platí za celý měsíc. Pokud máte platnou technickou způsobilost která je vyznačena v TP tak nemusíte při vyzvednutí chodit na STK. ORV je Osvědčení Registrace Vozidla a je to "malý techničák" jen složitěji nazvaný, dříve to byl OTP - osvědčení technického průkazu.

Nesmíte ale dopustit, aby Vám vznikla nepojištěná doba delší než 3 pracovní dny!! Pokud např. 27.9. vložíte vůz do depozitu, tak původní poj. si započte celé září. Za dny v depozitu pojistné platit nemusíte. Vozidlo pojistíte po víkednu třeba hned 1.10. a vyzvednete tentýž den a nová pojišťovna si počítá celý říjen, pokud by jste vše udělala třeba 15 září, obojí v jeden den, tak obě pojišťovny si počítají celé září.

Nevím, jestli stejná praxe platí i u havarijního pojištění, selský rozum mi říká, že ano, ale selským rozumem nemusí oplývat úřední šiml, v každém případě chcete ušetřit a to není žádoucí, kam by stát přišel?

Martina
4/9/2012 13:26:26
A ještě jednu otázku? Jak mám dokládat technickou způsobilost,když ta je zapsaná ve velkém TP?
Martina
4/9/2012 12:38:09
Dobrý den,
mohli by jste mi prosím poradit?
Mám uzavřené havarijní poj. i povinné poj. u jedné společnosti,ale poslali mi pojistku,se kterou nesouhlasím.Také mě informovali,že není možnost jakéhokoliv zrušení.To lze pouze 6 týdnů před výročím.Chtěla bych auto pojistit u jiné společnosti,takže v příchází v úvahu pouze depozit.Ale nevím,jak to je.Ráno pujdu s RZ do depozitu,potom zajdu do společnosti,se kterou chci ukončit smlouvu,ukážu papír o depozitu a oni mi hned na místě vystaví doklad o zrušení havarijního i povinneho ručení???A ja se s tím papírem můžu zase vrátit zpátky a vyndat RZ z depozitu?A je potřeba už mít mezitím domluvené pojištění s jinou společností?A jak je to s STK? na autě mi platí do roku 2013,tudíž není potřeba v tomto případě nic dělat? Nebo žádají v depozitu novou STK? A ORV znamená malý techničák?
Děkuji moc za odpověď.
palo
17/8/2012 12:08:02
mam auto v depozitu.nema stk a opravuje se.jaka je cesta kdyz ho nestihnu opravit nez vyprší doba depozitu?dik
petr
6/8/2012 18:17:49
Jak dlouho muzu mit spz v depozitu?
A kolik depozit stojí Kč?
Mira
6/8/2012 17:36:46
Mohu dát ráno registrační značky vozidla s platnou TK do depositu a po té jít ukončit nevýhodnou smlouvu zákonného pojistění.V tentýž den - cca za 2 hodiny-uzavřít novou smlouvu zákonného pojištění a jít si vyzvednout registrační značky.Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
2/8/2012 18:29:22
Postup k vyzvednutí RZ z depozitu je velice jednoduchý: předložíš velký technický průkaz k vozidlu s vyznačením úložky do depozitu, doklad o platném povinném ručení a doklad o platné technické způsobilosti vozidla a po zaplacení poplatku za uložení značek v depozitu (100Kč za rok a počítá se každý započatý půlrok á 50 Kč) a dostaneš své ORV a RZ.
david
2/8/2012 17:40:21
Dobrý den mám spz v depozitu,co potřebuji k tomu abych si je mohl vyzvednout popřípadě jestli to neco stojí díky za odpověd
Tomas
1/7/2012 11:57:51
Dobry den chci se zeptat jestli jdou dat RZ do depozitu kdyz vuz nema stk dekuji
habr Profil uživatele
1/7/2012 08:33:21
Maruš: do depozitu odnesete SPZ, ORV a TP do kterého Vám vyznačí uložení, SPZ a ORV si ponechají. S vyznačeným uložením v TP zajdete do pojišťovny kde přerušíte nebo ukončíte pojistnou smlouvu, to podle toho co Vám vyhovuje. Nespotřebované peníze za celé měsíce Vám budou v případě ukončení smlouvy vráceny asi za dva měsíce (čekají, jestli nebude dodatečně na Vás uplatněna nějaká škodní událost). Měla by jste ale vědět, že vyndat vůz z depozitu nebude snadné. Buď předložíte protokol o úspěšné technické prohlídce, nebo protokol o ekologické likvidaci. Jiná jednoduchá možnost neexistuje. Depozit není zase tak výhodný jak se tváří, proto dobře zvažte všechny možnosti jak s vozidlem naložit. Uložením do depozitu se mnohdy problém s vozidlem jen odloží na dobu kdy bude vše dražší a složitější. Depozit má význam opravdu jen v případě ke kterému je určen - vozidlo s platnou technickou odstaveno krátkodobě, například mimo jeho sezónu a vyzvednuto bude ještě v době kdy je způsobilé provozu. Poplatky za uložení jsou minimální.
Maruš
1/7/2012 03:02:43
dobrý den,
když dám SPZ do depozitu jak je to s placením povinného ručení prosím?
děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
18/6/2012 23:30:52
K uložení do depozitu stačí přinést RZ, ORV a TP, do TP bude vyznačeno uložení a bude V8m vrácen. Dostat vůz z depozitu bude ovšem mnohem složitější. Depozit je past, vložit tam vůz který nebude při vyzvednutí schopen úspěšné prohlídky na STK může přijít časem na pěkné peníze.
Jarda
18/6/2012 23:02:38
Dobrý den,
poradíte mi někdo prosím, které doklady a potvrzení musím předložit, když chci dát RZ do depozitu?
Předem děkuji za odpověď.
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
8/6/2012 14:18:17
Vyzvednout z depozitu může pouze majitel(nebo splnomocněná osoba). Pokud auto prodal jinému, s kupní smlouvou se dohlásí na nového majitele.
janm
7/6/2012 23:57:28
Dobrý den, havarované auto zůstalo na zahradě u chlapíka, co mi ho servisoval. Značky jsem už po nehodě, kdy nebylo jasné, jak to s opravou dopadne, uložil do depozitu a po čase, když se ukázalo, že oprava smysl nemá, jsem auto na servisáka odhlásil. Může nyní on vyzvednout z depozitu RZ, aniž by vozidlo na sebe přihlásil? Auto/vrak má ještě cca rok platnou technickou...
Eda Profil uživatele
7/6/2012 18:20:16
V prvé řadě je třeba udělat na autě STK a uzavřít zákonnou pojistku, pak na úřadě předložit velký tech. průkaz a ukončit depozit. Po založení dokladu o STK a předložení uzavření pojistky úředník pohledá značky a malý techničák, nalepí na značky nálepky od emisí a STK. Určitě vybere poplatek za uložení v depozitu 50 Kč za půl roku.
Jirka Ostrava
7/6/2012 18:07:25
Zdravím vás chtěl jsem se zeptat je vtom problém když mám značky v depozitu už 5let a nebyl jsem nic prodlužová dostanu ho spět na silnici. předem děkuji za odpověď
Strýc
4/6/2012 22:12:01
Nemusí, platná STK je vyžadována při vyzvednutí z depozita.
martina
4/6/2012 14:51:46
Dobrý den, musí mít auto, jež chci vložit do depozitu platnou technickou? Předem děkuji za odpověď.
Jarda
28/5/2012 20:37:03
Dobrý den
Mohu dát auto do depozitu když ho nemám napsané na sebe, mám kupní smlouvu ale ještě jsem neudělal přepis v TP je zapsán puvodní majitel děkuji za odpověď.
pavlina
24/5/2012 21:06:08
Dobry den chci se zeptat mam na sebe auto v polopřevodu a chci ho dat do depozitu,ale auto už neni jde to nak udelat? Mam smlouvu o prodeji vozidla na jineho majitele,ale v odhlašce je moje jmeno. Zajmalo by me jestli stim budu mit ja nejake problemy,nebo už je vec toho kdo je v te smlouve. Diky za odpoved
habr Profil uživatele
23/5/2012 15:38:21
Do depozitu můžete dát auto třeba i jen na 5 minut, poplatek je 50 Kč za každý započatý půlrok. Vyndat vozidlo z depozitu lze jen s platnou technickou, nebo některou z možností likvidace, bez technické to nelze.
MOna
22/5/2012 12:32:37
plati se za to nejaky poplatek kdyz se auto da do depozitu.... dekuji
MOna
22/5/2012 12:30:09
muzu dat auto do depozitu na tyden ??? dekuji
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist