1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (369)
Sojka
22/11/2012 23:28:33
Nestane se vám zatím nic, většinou je možné doplatit poplatek za deponování ex post až při vyzvednutí dokladů. Z dlouhodobého hlediska to však nic neřeší. Buďto je potřeba vyzvednout doklady /uzavřít pojistku, platná TK/, odhlásit v depozitu na nového majitele /v případě prodeje/, nebo nechat vyřadit předložením protokolu o ekolikvidaci. Nejhorší varianta je odvézt vůz do šrotu bez protokolu o ekolikvidaci. To pak máte peška.
Btw. o jaký vůz se jedná a v jakém stavu?
Lucka
22/11/2012 19:40:46
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co se mi stane, když jsem už rok a půl nechala auto v depozitáři aniž bych si to po roce nechala prodloužit? Auto je nepojízdné a doma nechtějí slyšet nic o šrotu, mam dělat dál že nic a nechat ho tam nebo mi hrozí nějaká pokuta?? Děkuji za odpověď moc moc
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
22/11/2012 19:11:59
Tak tedy, udělal jsem STK,EK bez RZ, u okénka podal techničák a pojistku(ročně 257,-+vozík zdarma) po pár minutách mi donesli z archívu RZ a malý techničák a neplatil jsem nic.
habr Profil uživatele
22/11/2012 10:10:37
Pane Vysloužile, asi by bylo dobré doplnit co vše jste pro vyzvednutí ZPZ musel předložit, zaplatit a nejlépe ve kterém to bylo okrese. Ono je to totiž místo od místa jiné, podle úředníka. Tak jak jste to napsal, to vypadá, že jste přišel k okénku, nahlásil která čísla chcete vydat a úředník Vám je jen podal. Mnoho z nás by ocenilo informaci ne podle znění zákona, ale podle reálného výsledku. Musel jste doložil platnou technickou? Kolik byl popatek za 4 roky depozitu? Měl by být zhruba 400 korun, ale jinde až 800 korun a to je přece zajímavá informace.
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
21/11/2012 17:34:55
Zdravím, dnes jsem vyzvedával z depozitu od r.2008 a bez problémů.
Ivosh Profil uživatele + foto
20/11/2012 13:57:22
@JRD: ideálně se zeptejte na příslušném úřadě. Pokud jste vkládal vozidlo do depozitu a nebylo Vám tehdy sděleno, že je to na dobu určitou, a současně Vám nyní nedošla výzva k prodloužení, neřešil bych to. Také mám vozidlo v depozitu od roku 2008 a dosud bez výzvy. Při občasném dotazu na úřadě mi bývá sděleno, že prodlužovat nemusím.
 
Uvedené čistky v depozitech jsou slibovány již několik let a stále se nic neděje. Až ta doba nastane, pak to budeme řešit.
habr Profil uživatele
20/11/2012 13:30:25
Zákon sice stanoví lhůtu jednoho roku která jde o další půlrok prodloužit, ale úřady na tom netrvají, protože potřebují do depozitu nalákat co nejvíce nepojízdných vozidel. Až jich tam bude dostatek, tak se odsouhlasí připravená novela která upraví možnost deponovat pouze vozidla v dokonalém technickém stavu, tj. s platnou technickou prohlídkou. Protože je její platnost dva roky, proto je zákonem omezená doba setrvání v depozitu jen na rok a půl. Tedy se vloží i vyndá vozidlo s platnou technickou. Vozidla která nebudou mít platnou technickou budou muset depozit opustit nebo technickou vždy před vypršením úložní doby v depozitu doložit (tím ovšem budou muset technickou absolvovat ve zkráceném termínu, po cca 17ti měsících místo dvou letech). Opustit depozit už dnes jde jen dvěma způsoby, doložením platné technické a dokladem o pojištění nebo likvidačním protokolem. Až bude po všech volbách a politici budou mít své jisté, budou se zabývat tím jak vytáhnout z lidí peníze a depozit je dobrým zdrojem. Například ve vašem případě buď donesete protokol o úspěšné technické za kterou zaplatíte včetně emisí a platíte i depozit, nebo donesete protokol o ekologické likvidaci a vůz bude vyřazen trvale evidence. Pozor, depozit je past ze které už teď není úniku!! Depozit není vrakoviště nebo klička jak neplatit pojistné, ale pouze dočasné (krátkodobé) uložení sezónních vozidel mimo jejich užitnou sezónu. Informace o připravovaných změnách o depozitu je z oficiálního zdroje získaná neoficiálním způsobem.
JRD
20/11/2012 12:05:10
Dobrý den, může mi prosím někdo lapidárně poradit jak dlouho a za jakých podmínek lze mít auto resp. RZ uloženy v depozitu. Jedná se o ne zcela bezny model auta z USA a kuli nedostuopnosti náhr., dílů nemůže být v provozu. Proto bych potreboval info jak nadale prodloužit depozit, který již trva cca 17 mesiců, diky za odpoved.
Antonín
18/11/2012 22:27:29
A SPZ původního majitele z depozitu budou zrušeny?Jinak dík za odpověd.
habr Profil uživatele
16/11/2012 13:14:16
Ano, v tomto případě stačí, když budete v TP uveden v polopřevodu jako nový majitel, předložíte doklad o registrační kontrole na vaše jméno. Doklad o pojištění na vaše jméno zatím není nutný pokud nebudete chtít vyzvednout SPZ z depozitu. Ovšem ty Vám vydají jen pokud předložíte i doklad o úspěšné technické prohlídce vozu společně s dokladem o pojištění. Protokol o této prohlídce i o registrační kontrole může být společný. Pokud nepředložíte protokol o úspěšné TP tak vám bude vozidlo pouze zaregistrováno, ale nedostanete ORV, v takovém případě není potřeba ani pojištění, vozidlo jezdit nebude a SPZ (nové) zůstávají v depozitu dokud nebude platná TK předložena.
Antonín
16/11/2012 03:31:57
Dobrý den, obracím se s dotazem.Chci koupit vozidlo SPZ jsou v depozitu STK je propadlá a jsem z jiného kraje,pojistku jsem již uzavřel,Jaký je možný další postup.Je třeba možný převod ?Dík za odpověd.
Lukáš
24/10/2012 18:34:14
Dobrý den
Chci se zeptat auto nemá STK když dám SPZ do depozitu co budu muset udělat proto abych je třeba za půl roku mohl zase vyzvednout?Bude to velký problém a nebo to bude stejné jako když auto má platnou STK.
Děkuji
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
17/10/2012 20:32:36
Pro vložení RZdo depozitu musí být TP, pokud je ztracený, úřad vystaví duplikát za poplatek.
lucka
17/10/2012 17:07:47
dobry den chtela bych se zeptat zda muzu dat auto do depozitu bez tp.dekuji.
marky
6/10/2012 12:29:41
Dobrý den,
 
prosím o radu, jaký by byl nejvhodnější postu. Známí mi daruje motorku s platnou STK, vzhledem k tomu že bude zima, motorka bude min. půl roku stát uvažujeme o uložení do depozitu. Může on uložit značky na své jméno do depozitu, ukončit smlouvu s pojištouvnou, přehlásit motorku na mé jméno, já si na jaře zařítit nové pojištění a teprve poté si motorku vyzvednout? Budou k tomu potřeba nějaké další doklady, jako kupní nebo darovací smlouva, nebo pouze standartí doklady.Platí jiný majitel při vyzvedávání nějaký poplatek? Může se pojistná smlouva převést z jednovo majitele na druhého, nebo se musí ukončit a založit nová.
Předem moc děkuji za rady.
tomas
15/9/2012 13:51:49
Dobry den,mohu dat auto do depozitu treba jen na 2 hodiny, zrusit smlouvu u pojistovny pžicemz jsem uz pojisten u jine vyhodnejsi pojistovny a pak hned vyzvednout znacky z depozitu???děkuji
Martina
4/9/2012 19:54:12
Děkuji Vám mockrát za perfektní vysvětlení,budu se podle toho řídit.Děkuji!!!
habr Profil uživatele
4/9/2012 18:59:32
Když se k Vám nemíní pojišťovna chovat podle Vašich představ, tak je skutečně možnost dát vozidlo do depozitu. Ideální je to ke konci měsíce a nikoliv na jeho začátku, protože se vždy počítá celý měsíc. Když vůz dáte do depozitu, tak Vám toto bude vyznačeno do TP, s tím půjdete do své nyní již bývalé pojišťovny a přeložíte TP a požádáte o ukončení obou pojistných smluv ke dni vkladu do depozitu. UKONČENÍ !! nikoliv přerušení které budou navrhovat a prosazovat (Vy přece jedete na 5 let do USA, nebo jakýkoliv jiný důvod po kterém jim nic není). Oni mají právo si ponechat peníze za celý kalendářní měsíc, což v tomto případě bude již jen den nebo dva, proto ke konci měsíce. Přeplatek pojistného Vám vrátí pouze za celé měsíce a s pořádnou prodlevou (až 90 dnů). Jednak musí počkat jestli ve stanovené lhůtě někdo nepodá na Vás škodní nárok a také Vám musí otrávit co nejvíce odchod od nich. Pokud o to požádáte písemnou formou, tak jsou povinni Vám písemnou formou vydat potvrzení o bezeškodním průběhu, tím je nepřímo doloženo i vzájemné vyrovnání závazků, především Vašich vůči nim
.
K vyzvednutí vozidla z depozitu je potřeba mít již novou platnou pojistnou smlouvu kterou uděláte z kraje měsíce, protože se opět platí za celý měsíc. Pokud máte platnou technickou způsobilost která je vyznačena v TP tak nemusíte při vyzvednutí chodit na STK. ORV je Osvědčení Registrace Vozidla a je to "malý techničák" jen složitěji nazvaný, dříve to byl OTP - osvědčení technického průkazu.
 
Nesmíte ale dopustit, aby Vám vznikla nepojištěná doba delší než 3 pracovní dny!! Pokud např. 27.9. vložíte vůz do depozitu, tak původní poj. si započte celé září. Za dny v depozitu pojistné platit nemusíte. Vozidlo pojistíte po víkednu třeba hned 1.10. a vyzvednete tentýž den a nová pojišťovna si počítá celý říjen, pokud by jste vše udělala třeba 15 září, obojí v jeden den, tak obě pojišťovny si počítají celé září.
 
Nevím, jestli stejná praxe platí i u havarijního pojištění, selský rozum mi říká, že ano, ale selským rozumem nemusí oplývat úřední šiml, v každém případě chcete ušetřit a to není žádoucí, kam by stát přišel?
 
Martina
4/9/2012 13:26:26
A ještě jednu otázku? Jak mám dokládat technickou způsobilost,když ta je zapsaná ve velkém TP?
Martina
4/9/2012 12:38:09
Dobrý den,
mohli by jste mi prosím poradit?
Mám uzavřené havarijní poj. i povinné poj. u jedné společnosti,ale poslali mi pojistku,se kterou nesouhlasím.Také mě informovali,že není možnost jakéhokoliv zrušení.To lze pouze 6 týdnů před výročím.Chtěla bych auto pojistit u jiné společnosti,takže v příchází v úvahu pouze depozit.Ale nevím,jak to je.Ráno pujdu s RZ do depozitu,potom zajdu do společnosti,se kterou chci ukončit smlouvu,ukážu papír o depozitu a oni mi hned na místě vystaví doklad o zrušení havarijního i povinneho ručení???A ja se s tím papírem můžu zase vrátit zpátky a vyndat RZ z depozitu?A je potřeba už mít mezitím domluvené pojištění s jinou společností?A jak je to s STK? na autě mi platí do roku 2013,tudíž není potřeba v tomto případě nic dělat? Nebo žádají v depozitu novou STK? A ORV znamená malý techničák?
Děkuji moc za odpověď.
palo
17/8/2012 12:08:02
mam auto v depozitu.nema stk a opravuje se.jaka je cesta kdyz ho nestihnu opravit nez vyprší doba depozitu?dik
petr
6/8/2012 18:17:49
Jak dlouho muzu mit spz v depozitu?
A kolik depozit stojí Kč?
Mira
6/8/2012 17:36:46
Mohu dát ráno registrační značky vozidla s platnou TK do depositu a po té jít ukončit nevýhodnou smlouvu zákonného pojistění.V tentýž den - cca za 2 hodiny-uzavřít novou smlouvu zákonného pojištění a jít si vyzvednout registrační značky.Děkuji za odpověď.
habr Profil uživatele
2/8/2012 18:29:22
Postup k vyzvednutí RZ z depozitu je velice jednoduchý: předložíš velký technický průkaz k vozidlu s vyznačením úložky do depozitu, doklad o platném povinném ručení a doklad o platné technické způsobilosti vozidla a po zaplacení poplatku za uložení značek v depozitu (100Kč za rok a počítá se každý započatý půlrok á 50 Kč) a dostaneš své ORV a RZ.
david
2/8/2012 17:40:21
Dobrý den mám spz v depozitu,co potřebuji k tomu abych si je mohl vyzvednout popřípadě jestli to neco stojí díky za odpověd
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist