1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (353)
maja
3/1/2013 14:12:53
Jen doplním,že pokud bylo uzavřené povin.ručení při koupi vozidla na staré spz před přihlášením na nového majitele,tak se dá zrušit podle vin.Ale v reálu platí pokud je koupeno vozidlo z jiného okresu,při převodu na nového majitele musíte uzavřit nové povinné ručení.Kde se sepíšou různé data o vozidle atd ,jako vin a spz které se také nemusí vypisovat.Při výměně spz daného okresu pak dohlásíte.Pokud to proběhlo takto jak jsem napsal tak vám to zruší na základě depositu nebo prodeje atd..Bohužel vaše povinnost byla nahlásit na dané pobočce pojištovny novou Spz,které bylo vozidlu přiděleno.Poněvadž jak jsem pochopil nebylo z vašeho dotazu tak učiněno,může vám vzniknout problém s ČKP,kde budete muset dokazovat,že vozidlo mělo uzavřené povin ručení a jen díky hlouposti nebyla nahlášena nová spz.Toto vyrozumění od čkpvám může přijít třeba za dva roky .ČKP nikam nepospíchá a ráda si počká.Takže doporučuji nynější smlouvu o pojistném a i doklad o zaplacení ,pečlivě uschovat a opatrovat jako oko v hlavě k pozdějšímu dokazování.Toto píšu z vlastní zkušenosti.
habr Profil uživatele
2/1/2013 12:30:02
Velikost problému se v tomto případě řídí účelem vkladu do depozitu. RZ Vám do depozitu vezmou podle údajů ve velkém TP a je jim putýnka, na jaké RZ je placeno pojistné. Ovšem nepočítejte s tím, že s potvrzením o depozitu vystaveném na jiné RZ (třeba ABY 22 - 22) se Vám povede jiné RZ (např. ABL 58-58) odhlásit z pojistného. Ukončit pojistnou smlouvu dokladem o depozitu jde jen deponované vozidlo. Jiný problém může nastat až budete po onom krátkém čase chtít RZ z depozitu vyzvednout nebudete mít platnou technickou prohlídku. Na vyjmutí totiž musí být vozidlo způsobilé provozu. Pokud se snažíte o uložení do depozitu z důvodu chytračení s pojistným, tak rozum do hrsti, depozit je obvykle cesta do pekel.
hamplova
1/1/2013 18:25:01
Dodry den chci se zeptat cchtela bych dat na par mesicu auto do depozitu. Ale spz mam jinou nez na pojistce. Je to nakej broblem . Dekuju
habr Profil uživatele
29/12/2012 11:58:35
Převod motocyklu můžete provést i během depozitu, k tomu není potřeba RZ vyzvedávat a ani by to nebylo snadné pokud moto nemá platnou technickou. Vy na úřadu pouze provedete zápis o novém vlastníku, tedy polopřevod. Nový majitel musí s motocyklem na STK a tam udělat registrační kontrolu na své jméno, v protokolu STK zapíše do závad že nebyla předložena RZ což je v pořádku - je deponovaná. Pak si zajde na úřad a dokončí polopřevod registrací na sebe, ale RZ a ORV mu nebude vydáno, moto zůstane v depozitu. K vyzvednutí RZ z depozitu pak musí být předložen platný protokol (ne starší 30 dnů) o úspěšné technické kontrole a doklad o zaplaceném pojistném na jméno nového majitele.
Majla
29/12/2012 11:46:20
Dobrý den, Prosím o radu prodal jsem bouranou motorku která má značku v depozitu, chci přepsat velkej techničák na nového majitele a teď bych se chtěl zeptat kdo a jak by měl vyzvednout značku Já jako bývalý majitel motocyklu při přepisování VTP a nebo nový majitel poté co si motocykl opraví?
Děkuji za odpověď
habr Profil uživatele
14/12/2012 12:49:52
Můžete na otce udělat technickou prohlídku a na základě kladného protokolu a předloženého dokladu o pojištění který bude také na otcovo jméno můžete SPZ vyzvednout, pak můžete vůz užívat, ale přepis udělat nejde a raději se o to ani nepokoušejte třeba plnou mocí kterou otec po své smrti vystavil. Pro Vás je dědické řízení výhrou, odpadají Vám ekologické poplatky a dědická daň nebude žádná nebo malá.
wendy
13/12/2012 22:03:05
Dobrý den,
chci se zeptat, můj otec si uložil nákladní auto Tatra do depozitu, protože onemocněl a následně zemřel. Chci se zeptat, zda je možné, a pokud ano jakým způsobem, auto znovu příhlásit, ikdyž ještě neproběhlo dědické řížení?
Lucka
23/11/2012 09:40:51
Je to favorit, zvenku hezký byl dlouho garážovaný, ale motor nevíme, měl ho bratr a pak už nejezdilo, v létě jsme ho chtěli prohlédnout, ale nějak na to nedošlo...:-(
habr Profil uživatele
23/11/2012 08:51:50
Pane Vysloužile, děkuji za doplnění informací. Takové konkrétní informace jsou daleko cennější, než moje strohé citace zákonů a vyhlášek, navíc jak sám vidíte - co úřad, to jiný výklad zákona (poplatek za uložení). Nedivím se, že jste neuvedl region, protože jen málokterý úředník vyřídí cokoliv neprodleně, ochotně a navíc bez zbytečných poplatků. Bylo by moc prospěšné, kdyby sem tyto informace a své zkušenosti psalo více lidí, pak by jsme věděli, na co úřední šiml nárok má a na co už ne, jak se chová ve Zlíně a jak v Karlových Varech.
Sojka
22/11/2012 23:28:33
Nestane se vám zatím nic, většinou je možné doplatit poplatek za deponování ex post až při vyzvednutí dokladů. Z dlouhodobého hlediska to však nic neřeší. Buďto je potřeba vyzvednout doklady /uzavřít pojistku, platná TK/, odhlásit v depozitu na nového majitele /v případě prodeje/, nebo nechat vyřadit předložením protokolu o ekolikvidaci. Nejhorší varianta je odvézt vůz do šrotu bez protokolu o ekolikvidaci. To pak máte peška.
Btw. o jaký vůz se jedná a v jakém stavu?
Lucka
22/11/2012 19:40:46
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co se mi stane, když jsem už rok a půl nechala auto v depozitáři aniž bych si to po roce nechala prodloužit? Auto je nepojízdné a doma nechtějí slyšet nic o šrotu, mam dělat dál že nic a nechat ho tam nebo mi hrozí nějaká pokuta?? Děkuji za odpověď moc moc
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
22/11/2012 19:11:59
Tak tedy, udělal jsem STK,EK bez RZ, u okénka podal techničák a pojistku(ročně 257,-+vozík zdarma) po pár minutách mi donesli z archívu RZ a malý techničák a neplatil jsem nic.
habr Profil uživatele
22/11/2012 10:10:37
Pane Vysloužile, asi by bylo dobré doplnit co vše jste pro vyzvednutí ZPZ musel předložit, zaplatit a nejlépe ve kterém to bylo okrese. Ono je to totiž místo od místa jiné, podle úředníka. Tak jak jste to napsal, to vypadá, že jste přišel k okénku, nahlásil která čísla chcete vydat a úředník Vám je jen podal. Mnoho z nás by ocenilo informaci ne podle znění zákona, ale podle reálného výsledku. Musel jste doložil platnou technickou? Kolik byl popatek za 4 roky depozitu? Měl by být zhruba 400 korun, ale jinde až 800 korun a to je přece zajímavá informace.
21/11/2012 17:34:55
Zdravím, dnes jsem vyzvedával z depozitu od r.2008 a bez problémů.
Ivosh Profil uživatele + foto
20/11/2012 13:57:22
@JRD: ideálně se zeptejte na příslušném úřadě. Pokud jste vkládal vozidlo do depozitu a nebylo Vám tehdy sděleno, že je to na dobu určitou, a současně Vám nyní nedošla výzva k prodloužení, neřešil bych to. Také mám vozidlo v depozitu od roku 2008 a dosud bez výzvy. Při občasném dotazu na úřadě mi bývá sděleno, že prodlužovat nemusím.

Uvedené čistky v depozitech jsou slibovány již několik let a stále se nic neděje. Až ta doba nastane, pak to budeme řešit.
habr Profil uživatele
20/11/2012 13:30:25
Zákon sice stanoví lhůtu jednoho roku která jde o další půlrok prodloužit, ale úřady na tom netrvají, protože potřebují do depozitu nalákat co nejvíce nepojízdných vozidel. Až jich tam bude dostatek, tak se odsouhlasí připravená novela která upraví možnost deponovat pouze vozidla v dokonalém technickém stavu, tj. s platnou technickou prohlídkou. Protože je její platnost dva roky, proto je zákonem omezená doba setrvání v depozitu jen na rok a půl. Tedy se vloží i vyndá vozidlo s platnou technickou. Vozidla která nebudou mít platnou technickou budou muset depozit opustit nebo technickou vždy před vypršením úložní doby v depozitu doložit (tím ovšem budou muset technickou absolvovat ve zkráceném termínu, po cca 17ti měsících místo dvou letech). Opustit depozit už dnes jde jen dvěma způsoby, doložením platné technické a dokladem o pojištění nebo likvidačním protokolem. Až bude po všech volbách a politici budou mít své jisté, budou se zabývat tím jak vytáhnout z lidí peníze a depozit je dobrým zdrojem. Například ve vašem případě buď donesete protokol o úspěšné technické za kterou zaplatíte včetně emisí a platíte i depozit, nebo donesete protokol o ekologické likvidaci a vůz bude vyřazen trvale evidence. Pozor, depozit je past ze které už teď není úniku!! Depozit není vrakoviště nebo klička jak neplatit pojistné, ale pouze dočasné (krátkodobé) uložení sezónních vozidel mimo jejich užitnou sezónu. Informace o připravovaných změnách o depozitu je z oficiálního zdroje získaná neoficiálním způsobem.
JRD
20/11/2012 12:05:10
Dobrý den, může mi prosím někdo lapidárně poradit jak dlouho a za jakých podmínek lze mít auto resp. RZ uloženy v depozitu. Jedná se o ne zcela bezny model auta z USA a kuli nedostuopnosti náhr., dílů nemůže být v provozu. Proto bych potreboval info jak nadale prodloužit depozit, který již trva cca 17 mesiců, diky za odpoved.
Antonín
18/11/2012 22:27:29
A SPZ původního majitele z depozitu budou zrušeny?Jinak dík za odpověd.
habr Profil uživatele
16/11/2012 13:14:16
Ano, v tomto případě stačí, když budete v TP uveden v polopřevodu jako nový majitel, předložíte doklad o registrační kontrole na vaše jméno. Doklad o pojištění na vaše jméno zatím není nutný pokud nebudete chtít vyzvednout SPZ z depozitu. Ovšem ty Vám vydají jen pokud předložíte i doklad o úspěšné technické prohlídce vozu společně s dokladem o pojištění. Protokol o této prohlídce i o registrační kontrole může být společný. Pokud nepředložíte protokol o úspěšné TP tak vám bude vozidlo pouze zaregistrováno, ale nedostanete ORV, v takovém případě není potřeba ani pojištění, vozidlo jezdit nebude a SPZ (nové) zůstávají v depozitu dokud nebude platná TK předložena.
Antonín
16/11/2012 03:31:57
Dobrý den, obracím se s dotazem.Chci koupit vozidlo SPZ jsou v depozitu STK je propadlá a jsem z jiného kraje,pojistku jsem již uzavřel,Jaký je možný další postup.Je třeba možný převod ?Dík za odpověd.
Lukáš
24/10/2012 18:34:14
Dobrý den
Chci se zeptat auto nemá STK když dám SPZ do depozitu co budu muset udělat proto abych je třeba za půl roku mohl zase vyzvednout?Bude to velký problém a nebo to bude stejné jako když auto má platnou STK.
Děkuji
17/10/2012 20:32:36
Pro vložení RZdo depozitu musí být TP, pokud je ztracený, úřad vystaví duplikát za poplatek.
lucka
17/10/2012 17:07:47
dobry den chtela bych se zeptat zda muzu dat auto do depozitu bez tp.dekuji.
marky
6/10/2012 12:29:41
Dobrý den,

prosím o radu, jaký by byl nejvhodnější postu. Známí mi daruje motorku s platnou STK, vzhledem k tomu že bude zima, motorka bude min. půl roku stát uvažujeme o uložení do depozitu. Může on uložit značky na své jméno do depozitu, ukončit smlouvu s pojištouvnou, přehlásit motorku na mé jméno, já si na jaře zařítit nové pojištění a teprve poté si motorku vyzvednout? Budou k tomu potřeba nějaké další doklady, jako kupní nebo darovací smlouva, nebo pouze standartí doklady.Platí jiný majitel při vyzvedávání nějaký poplatek? Může se pojistná smlouva převést z jednovo majitele na druhého, nebo se musí ukončit a založit nová.
Předem moc děkuji za rady.
tomas
15/9/2012 13:51:49
Dobry den,mohu dat auto do depozitu treba jen na 2 hodiny, zrusit smlouvu u pojistovny pžicemz jsem uz pojisten u jine vyhodnejsi pojistovny a pak hned vyzvednout znacky z depozitu???děkuji
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist