1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (369)
habr Profil uživatele
21/5/2013 22:58:26
Aleši, Vaše situace je horší než si myslíte, žádná mladická blbost, ale porušení zákona jste se dopustil. Vaše zbavení se vozidla lze chápat jako prodej a Vaší zákonem stanovenou povinností bylo nového majitele zapsat do polopřevodu a jeho povinnost byla převod vozidla na sebe, to ovšem nemůže bez Vás a Vašeho zápisu udělat. Z pohledu zákona jste stále majitelem Vy a Vy nesete odpovědnost za veškeré skutky kolem vozidla, proto by jste měl jednat co nejdříve k napravení tohoto stavu.

Doklad o ekolikvidaci má význam pouze pokud budete mít TP nebo aspoň jeho duplikát, bez TP a protokolu vůz nikdo likvidovat nebude, je nutné předložit oba doklady (+ ORV a RZ - to se Vás netýká, protože je to uloženo v depozitu). Bez TP nelze ani vystavit protokol o likvidaci, neb se z něj vypisují důležitá data včetně čísla TP. Na čestné prohlášení jste měl myslet do loňského července, od července 2012 již vozidlo na čestné prohlášení nelze vyřadit a to ani na oblíbenou výmluvu, že vozidlo nadále nebude sloužit jako vozidlo ale změní účel využití třeba na psí boudu.

Na PČR se sice obrátit můžete, ale co jim chcete nahlásit? Svoji nedbalost a naplnění skutku přestupku? Nebo vyžádat pátrání po vozidle a jeho navém majiteli jen na základě Vašeho popisu? Vy nemáte absolutně žádný doklad že vůz vlastníte a nemáte ani kupní smlouvu, dokonce neznáte nabyvatele, takže Vás nejspíš pošlou do háje, nebo oznámení odloží, možná uloží pokutu za nepřepsání. Pokud Vás napadne nahlásit krádež, tak rok bude policie "pátraTů, pak případ odloží ale po celou tu dobu nemůžete nic jiného než čekat. Zcizené vozidlo nejde ani přepsat ani zlikvidovat, maximálně se Vám může přihodit prokázání falešné vápovědi. Já bych se cestou policie neubíral, protože pak by bylo obtížné cokoliv kolem vozidla "řešit".

V případě trvalé změny bydliště jste povinen v určité lhůtě (??) provést změny u všech státních institucí které vydávají úřední doklad s totožností osoby (OP, ŘP, pas, zbrojní průkaz, technický průkaz zbraně i motorového vozidla, zdravotní pojišťovna a kdoví co ještě). Na to stěhování by se dala naroubovat legenda o ztraceném TP.
Ales Kucera Profil uživatele
21/5/2013 16:17:16
Díky za rady - ten czech point zkusím. Ještě mě napadlo, jestli se s tímto obracet na polici ČR - ja jsem v tom prakticky nevině - ovšem byla to tehdy ode mě mladická blbost, že jsem si na toho člověka nevzal byť jen jméno... NO zkusím se poptat na ten papír o eko likvidaci... ještě jsem zvažoval čestné prohlášení, ale pokud chtějí fotky a vyřezané winko z kastle - tak jsem stejně tam kde jsem teď. Ještě bych se rád zeptal na jednu věc - před týdnem jsem si zažádal o změnu trvalého bydliště - je třeba tuto změnu hlásit i pro auto, které je v depozitu? Diky předem za všechny rady, názory a odpovědi.
Jan Termer
21/5/2013 11:57:11
..a pak ještě doufat, že s inkriminovaným vozem nebyl spáchán trestný čin/ dopravní nehoda resp. nebude spáchán, až se Vám podaří ho úředně zlikvidovat. To by se velmi špatně vysvětlovalo. Spoluobčan je o proti Vám ve výhodě, má auťák a sám v žádných dokladech nefiguruje.
habr Profil uživatele
20/5/2013 23:28:41
Na poště kde mají Czech-point si nechejte za poplatek vyjet všechna vozidla která jsou na vás registrována, pokud tam bude i inkriminovaný vůz, jako že tipuji, že bude, tak pak jedině nechat vystavit duplikát TP protože se vám při stěhování či jiné příležitosti ztratil, pak sehnat doklad o ekologické likvidaci a vůz trvale vyřadit z evidence mot. vozidel. Pokud dotyčný nechal vůz dál v depozitu, tak ještě dobře, pokud jej vyndal a neplatí pojistné tak špatně, móóc špatně, ale to nejspíš dopadlo tak, že na papíry se vykašlal a vůz dal za několik tisíc do šrotu, TP do koše.
Ales Kucera Profil uživatele
20/5/2013 15:41:23
Dobrý den,

V roce 2005 v prosinci (přesně už si to nepamatuju - možná to bylo až 2006 leden) jsem dal auto do depozitu. Několik týdnů na to mě kontaktoval občan snědé pleti, že si auto za tisícovku odveze a vyřeší papíry. Auto si odvezl a velký techničák taky - s tím, že až auto sprovozní, tak se mi ozve - je tomu už několi let a občan snědé pleti už je bůhví kde - nemám na něj žádný kontakt... netuším jak teď postupovat - má tu někdo nějaký návrh? Děkuji
habr Profil uživatele
24/4/2013 22:31:44
Nic, nestane se vůbec nic. To je ale špatně!! Vůz si fyzicky odveze bez dokladů, ty doklady Vy vyřídíte a odešlete. Když jen tak v obálce, tak pán je může hodit do koše se smetím a Vy máte problém stejný jako když to pošlete doporučeně a on si poštu nepřevezme. To se Vám papíry vrátí, vy jste stále vlastníkem a jen nemáte auto, máte však SPZ v depozitu a papíry v ruce. Z depozitu to jednou budete muset vyjmout a nebudete mít jak. Doklad o úspěšné STK mít nebudete a doklad o ekologické likvidaci asi bez odevzdaného auta taky snadno nezískáte. Na vyřazení z evidence nesmí být auto v polopřevodu a doklad o likvidaci je nutnost. Dokud nový majitel neprovede registraci na sebe a vůz nechá v polopřevodu, je vůz stále Váš, můžete sice polopřevod zrušit, ale ani to Vaši situaci nezlepší. Kupní smlouvu by bylo dobré nechat vyhotovit v kopii s ověřením podpisů, obojí zvládne pošta za pár korun. Kdyby nový majitel vůz nepřihlásil, tak s ověřenou smlouvou ve které je uvedeno datum prodeje se Vám bude lépe obhajovat.
Moni
24/4/2013 18:59:37
Dobrý den, auto(SPZ) mám v depozitu. Naskytla se příležitost bourané auto prodat. Byla sepsána řádná kupní smlouva. Kupující byl seznámen s tím, že auto je vedené v depozitu. Stačí nyní jít na DI a auto přehlásit na nového majitele a velký TP mu poslat poštou? Co se stane, pokud nový majitel doklady na poště nevyzvedne? Děkuji za radu
Eda Profil uživatele
7/4/2013 18:24:24
Občanský průkaz, velký technický průkaz, ORV - malý techničák, RZ - SPZ, vypsanou žádost o dočasné vyřazení z evidence. Pokud není vozidlo psané na Vás, ještě plnou moc. Vozidlo musí mít platnou STK. Úředník odebere malý techničák a značky ( to si nechá v depoziru) v TP zapiše, že je uložen v depozitu, na pojišťovně si ukončite pojístku - případný přeplatek pojišťovna vrací.
Pro vyjmutí z depozitu stejné doklady, vyplněná žádost o zrušení depozitu, uzavřenou pojistku a platnou STK. Úředník ve velkém TP ukončí depozit a vráti malý techničák a značky na které dolepí nálepky STK (někdy vás poškou zpět na STK pro nálepky). Za uložení se platí 100 Kč za rok, zatím.
Robert
7/4/2013 10:50:19
Dobrý den,chtěl bych se zeptat jaké doklady jsou třeba k uložení vozidla do depozitu.Děkuji Robert
Milan
31/3/2013 01:42:30
pokud jsi doplatil poplatky za depozit 4roky, a byly tam uloženy značky, tak po tobě nikdo chtít pojistné nemůže. za co? za auto v kůlně, na které padá pět let sláma? já bych odporoval, a oháněl se dokladem z uřadu, že za to období tam byly značky.
a navíc. může znamená také nemusí.
Lukáš Gabriel Profil uživatele
29/3/2013 22:22:20
Dobrý večer, může mi prosím někdo poradit? V roce 2008 jsem dal vozidlo do depozitu,depozit jsem nikdy neprodloužil ve velkém TP poslední záznam depozit 2008 až 2009,tento týden jsem vozidlo prodal udělal TK nový majitel jsi udělal pojišténí na úradě chtěli doplatit za 4 roky spravní poplatek 400kč vozidlo přepsali a bylo mi zděleno že můžu čekat od čkp doplatit pojistné za 4 roky. Je to možné? Dík za odpověd.
habr Profil uživatele
21/3/2013 12:00:11
To Bodas: zákon ani prováděcí vyhláška nepožaduje, aby značky a ORV přinesl vlastník osobně. Obrazně řekněme, že Váš otec je momentálně indisponován nebo nepřítomen a Vy mu jdete provést tento úkon - vklad do depozitu. Toto nevyžaduje ani plnou moc, navíc asi jste stejného jména jako otec, take by to mohlo projít. Vyzkoušejte to ale raději u jiného úředníka, aby si Vás nepamatoval jako dědice. Oporu v zákoně nemají, ale jsme v Česku a zde je úřední šiml nad zákonem. Horší bude vyjmutí z depozitu.
Zde se ale také může negativně promítnout nové vzájemné propojení datových sítí, kdy úředník na registraci vozidel má přístup k databázi evidence osob ( ŘP, pasů, zbojních průkazů i evidence na soc. a ÚP) a zjistí, že vlastník nežije, ale to zatím podle mne nefunguje, vyhlídky do budoucna ale nejsou veselé, datové propojení nám dá zabrat.
Bodas
21/3/2013 05:52:36
Ahoj.Mám stejný problém jako Petra.Zemřel mi otec a chtěl jsem dát SPZ do depozitu,u přepážky mi řekli že to není možné,až prý po vyřízení dědictví,což samozřejmě vím že je nesmysl.Ale jak v teď postupovat dál?Je to dáno nějakou vyhlaškou či zákonem?Dík
habr Profil uživatele
19/3/2013 09:31:16
Milane, vozidlo (RZ) lze do depozitu uložit pouze tam, kde je vozidlo registrováno, tedy ve Stříbře, tam ovšem může nastat problém, pokud bude úřednice všímavá, že jste se zatím přestěhoval a nepřehlásil vozidlo na nové bydliště, takže se s depozitem může cukat. V Plzni by Vám RZ do depozitu neměli vzít vůbec, není u nich v registraci. Nyní když je propojení mezi úřady, tak by Vám mělo stačit navštívit magistrát v Plzni a tam provést odhlášku ze Stříbra (formulář - žádost o provedení změny - změna trvalého bydliště vlastníka) a přihlášku do Plzně, protože požadujete rovnou uložení do depozitu, tak bude provedena změna (nejedná se o převod vozidla ale o zmenu v údajích) ale nebudou vydány RZ a ORV, v takovém případě nemusíte dokladovat platné zákonné pojištění. Měl by jste si ale uvědomit, že dostat vozidlo z depozitu může být velký problém. Budete k tomu potřebovat doklad o technické způsobilosti vozidla k provozu z STK, nebo likvidační protokol pro trvalé vyřazení vozidla, třetí a další možnosti už nejsou.
Milan
14/3/2013 14:58:27
Dobrý den. potřebuji poradit. Pri koupe vozu sem auto zaregistroval v měste Stříbro. Po určitem čase sem ho prestal z důvodu "opravy"(možna spiš upravy) aktivne využívat. Mezi tím sem se přestehoval do Plzne a nejak sem zapomněl auto prihlasit tady v Plzni. Ted potřebuji uložit RZ do depozitu. Musim ted vozidlo nejdřiv tady prihlasit a až pak mi prej vemou RZ do depozitu. Moje otazka zní: musím vozidlo pred prihlašnim v Plzni nejdřív odhlasit v Stříbre? Děkuji.
habr Profil uživatele
13/3/2013 16:23:34
Ano, je to přesně tak, auto nesmí cestovat na STK po ose, nemá RZ a pojištění. Registrační kontrola už musí znít na jméno nového majitele!!! Původní majitel registračku na nic nepotřebuje. Při převodu vozu v depozitu nebude potřeba doklad o pojištění.
Aleš
13/3/2013 14:53:11
Díky za info. Takže když to shrnu, musím auto naložit na paleťák, odvést ho na STK, abych dostal protokol o registrační kontrole. Pak už nebude problém auto převést na nového majitele, zaplatit depozit, a nový majitel opět požádat o "uložení SPZ" do depozitu.
habr Profil uživatele
12/3/2013 00:16:51
Vozidlo vložené do depozitu jde v depozitu i převést na nového majitele, jen je nutné předložit protokol o registrační kontrole. Vozidlu po převodu na nového majitele nebude vydáno ORV a RZ dokud nový majitel nedoloží platnou STK. Načítání nové lhůty uložení nemá na nic vliv, původní majitel si uložení zaplatí ke dni převodu a tím uložení zaniká, nový majitel vozidlo v depozitu nechává, ale tím, že se změnil majitel automaticky běží nová lhůta jemu a nikoliv vozidlu (vozidlo samo za sebe platit poplatky nemůže, proto je platí majitel, ten minulý se musí vyrovnat a ten budoucí je zaplatí později - při vyzvednutí).
Aleš
11/3/2013 14:17:06
Zdravím. Mám havarované vozidlo bez STK, bez pojistky, už přes rok v depozitu a chtěl bych ho prodat novému majiteli, který ovšem chce auto opět nechat v depozitu. Samozřejmě chce, aby délka depozitu běžela od znovu, aby měl šanci ho opět uvést do provozu. Díky za info
habr Profil uživatele
11/3/2013 08:36:18
Myslím, že tak jak Vám to bylo podáno, je to poněkud přitažené za vlasy. Uložit do depozitu může RZ kdokoliv, musí k tomu předložit obě tabulky RZ a velký technický průkaz. Jsou přece situace, kdy tatínek je dlouhodobě mimo republiku, je nemocný, po úraze nebo na druhém konci republiky. Vklad do depozitu může provést i jiná osoba než vlastník, ale musí to být v místě, ve kterém je vozidlo registrováno. Aby se museli sejít všichni potencionální dědicové, to je nesmysl a také nemožné, co kdyby například tatínek měl v Austrálii levobočka kterého si tam náhodně pořídil a úřady o tom nevědí? Jak ten by k tomu přišel, kdyby mu bylo odepřeno právo na účast při vložení do depozitu. Druhá věc je, jestli je moudré vůz do depozitu vůbec vkládat? Ono totiž může být potom složité jej vyndat. Záleží na podmínkých legislativních (převod po určení dědictví) a na technickém stavu vozidla. Pokud budete platit dál pojistné a budete prokazatelným plátcem, tak se zaplacená částka odečítá od hodnoty dědictví.
petra
10/3/2013 12:39:15
Dobrý den, po smrti otce se stalo součástí dědictví auto, které já používat nebudu. Chtěla jsem dát spz do depozitu než bude uzavřeno dědické řízrní,abych nemusela platit pojištění. Mám dva bratry, které se zatím nepodařilo najít. Na úřadě mi bylo řečeno, že já spz do depozitu uložit nemohu, jelikož dědicovvé jsou tři a tudíž musíme u této záležitosti být všichni. Věděl by někdo co s tím?
habr Profil uživatele
24/2/2013 17:54:15
Nevím jak který úřad se zachová, ale vozidlo se obvykle deponuje na tom úřadě, na kterém je v evidenci. Zkuste se informavat u Vás v Litoměřicích. Ze zkušenosti z Brna vím, že zde RZ z jiného kraje do depozitu odmítají brát, informace je ale už asi rok stará, takže je to informace bez záruky.
táta majitele vozu
24/2/2013 14:43:43
Dobrý den, mám u sebe vozidlo po havárii.Syn je po havárii v nemocnici v Praze, zde je v evidenci i vozidlo.
Chci dát SPZ do depozitu. Musím na "dopravák" do Prahy nebo mohu na místní v Litoměřicích?
děkuji za odpověď
Viktor
21/2/2013 13:30:52
Kvůli tomu, že jsem naměl značky v depozitu a neměl uzavřený povinný ručení, tak mi pěkně chtěla zavařit česká kancelář pojistitelů, zachránilo mě tohle sdružení [URL] .
habr Profil uživatele
19/2/2013 16:49:43
p. Jaroš, takhle to nefunguje. Vy musíte buď auto prodat dalšímu majiteli, toho necháte zapsat do TP a on auto přihlásí ( pozor na ekopoplatek) a nebo jej zapíšete a on to nepřihlásí, ovšem v takovém případě budete mít časem dost možná problém, protože vozidlo bude stále zapsáno na Vás až do doby dokud to nový majitel nepřihlásí na sebe. Pokud to chce na ND tak to určitě přihlašovat nebude a můžete mít časem opravdu problém. Vy se vozidla můžete zbavit jen dvěma způsoby, prodat to někomu dál nebo trvale vyřadit z provozu, jenže to by jste musel nejprve předložit protokol o ekologické likvidaci vozidla. Legislativa neumožňuje zrušení jen tak a následný rozprodej po dílech, nebo prodej na součástky v celku, tato možnost není.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist