1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (347)
táta majitele vozu
24/2/2013 14:43:43
Dobrý den, mám u sebe vozidlo po havárii.Syn je po havárii v nemocnici v Praze, zde je v evidenci i vozidlo.
Chci dát SPZ do depozitu. Musím na "dopravák" do Prahy nebo mohu na místní v Litoměřicích?
děkuji za odpověď
Viktor
21/2/2013 13:30:52
Kvůli tomu, že jsem naměl značky v depozitu a neměl uzavřený povinný ručení, tak mi pěkně chtěla zavařit česká kancelář pojistitelů, zachránilo mě tohle sdružení [URL] .
habr Profil uživatele
19/2/2013 16:49:43
p. Jaroš, takhle to nefunguje. Vy musíte buď auto prodat dalšímu majiteli, toho necháte zapsat do TP a on auto přihlásí ( pozor na ekopoplatek) a nebo jej zapíšete a on to nepřihlásí, ovšem v takovém případě budete mít časem dost možná problém, protože vozidlo bude stále zapsáno na Vás až do doby dokud to nový majitel nepřihlásí na sebe. Pokud to chce na ND tak to určitě přihlašovat nebude a můžete mít časem opravdu problém. Vy se vozidla můžete zbavit jen dvěma způsoby, prodat to někomu dál nebo trvale vyřadit z provozu, jenže to by jste musel nejprve předložit protokol o ekologické likvidaci vozidla. Legislativa neumožňuje zrušení jen tak a následný rozprodej po dílech, nebo prodej na součástky v celku, tato možnost není.
Jaroš
17/2/2013 22:37:53
Dobrý den, mám menší problém a chtěl bych poradit. Měl jsem s autem nehodu a auto se stalo nepojízdným, takže jsem ho odstavil a SPZ uložil do depozita, povinné ručení je zrušeno. Vůz chci ale prodat na náhradní díly a co bych měl udělat? Po prodeji vozidla zajít na magistrát s doklady, TP a kupní smlouvou? Řeknu jim, že auto je prodáno a chci ho odhlásit, takže se zruší depozita a semnou už to dál nemá nic společného jo? A pošlu velký TP kupujicímu. Nemám s těmito věcmi žádné zkušenosti a tak bych se nerad zapletl do nějakých problému s úřady.
Děkuji
habr Profil uživatele
11/2/2013 01:30:59
Pokud je dosud platná technická aspoň v den vyzvednutí, tak stačí vzít protokol o této technické (je to ovšem zapsáno i v TP) a doklad o platném povinném ručení a můžete vyzvednout značky z depozitu. Správní poplatek by ani u toho nejdražšího magistrátu neměl být víc než 100 korun / rok. Pozor na platnost technické, s naplatnou nastanou potíže!
kobliss
10/2/2013 21:07:44
Dobry den, chtel bych se zeptat? Vlozil jsem svoji motorku do depozitu v roce 2010 ale vubec jsem to nepodluzoval. Zajimalo by me co vsechno potrebuji k vyzvednuti a kolik me to bude stat a jestli je nutna evidencni prohlidka kdyz mam jeste platny stk do kvetna 2013
Dekuji mockrat.
habr Profil uživatele
4/2/2013 08:55:42
Nečeká Vás naprosto žádný postih, postih je pouze tehdy, pokud se dopustíte nějakého přestupku nebo nezákonného jednání a tím využití dočasného vyřazení mot. z provozu není (tzv. DEPOZIT). Vám bude při ukončení depozitu pouze vyměřen správní poplatek který je stanoven zákonem o správních poplatcích č. 634/2004 Sb. v části II. pod položkou 26b - ve výši 100 Kč. Bohužel ne každý magistrát si vyloží znění zákona stejně, takže ve většině počítají poplatek 100 korun za rok, jinde první rok 100 a pak každý započatý půlrok za 50 kaček a jinde zase započítají 100 korun za vklad do depozitu a tím to hasne. Podle zákona se jeví jako správné řešení třetí, případně druhé, ale zákon o nějakém ročním poplatku nehovoří, je tedy na magistrátu a držiteli co si kdo dovolí a co si kdo nechá líbit.
K ukončení depozitu je potřeba buď protokol o způsobilosti vozidla k provozu a doklad o platném zákonném pojištění, pak vozidlo smí na silnici, nebo naopak doklad o ekologické likvidaci a pak následuje již jen trvalé vyřazení z evidence motor. vozidel které je od správního polatku zatím osvobozeno. Pokud budete vozidlo vyřazovat, udělejte to neprodleně, protože firmy zabývající se ekologickou likvidací ve vás mají rukojmí pro své zisky a pomalu, ale stále více přitvrzují. Některé vyžadují výhradně kompletní autovrak zdarma, jiné dokonce účtují poplatek a v poslední době se mezi nimi rozmáhá povinnost dodržet při odevzdání vraku jeho pohotovostní hmotnost (některým stačí 80%), takže pokud vyjmete motor a vůz má podle TP mít pohotovostní hmotnost 1200kg tak do karoserie doložíte potřebné množství kovu až do splnění tohoto limitu. To je tržní využívání monopolního postavení, myslet si můžeme cokoliv.
igor
4/2/2013 00:16:41
Dobrý den,
když mám v depozitu značky víc jak půl roku čeká mě nějaký postih ? Auto je na totálku takže to zruším jen na základě dokladu o ekologické likvidaci ale nevím jaké jsou tam sankce , mám to tam necelé dva roky , ale už více jak rok a půl. Děkuji za odpovědi.
radek
26/1/2013 13:30:51
pro MATO

ještě dodaz, když udělám jen tak smlouvu třeba na manřelku, tak na pojišťovně, kde jdu zrušit pojistku si tuto smlouvu zakládají? dík
habr Profil uživatele
25/1/2013 13:39:20
Proč by měl s vozidly nakládat stát? Vozidlo je soukromým majetkem občana a ten je nedotknutelý, aspoň podle ústavy ČR - pokud se nejedná o veřejný zájem. Stát potřebuje zlikvidovat staré vozy a omladit věkový průměr, protože ale nemá možnost majitele k likvidaci nutit, musí najít jiné řešení a tím je třeba depozit. Dnes depozit neplní funkci sezónní úložky vozidla, ale je to vrakoviště a skrýš pro neplacení pojistného. Zákon stanoví, že vozidlo tam smí být rok a pak o půl roku lze prodloužit. Jenže dnes to nikdo od majitelů nepožaduje - logicky, je potřeba past nejprve naplnit. Pak bude stačit vydat další novelizaci, že v depozitu smí být uloženo jen vozidlo technicky způsobilé, protože ze zákona už dnes platného vyplývá, že jde pouze o sezónní úschovu technicky dokonalého vozidla. Vozidlo nezpůsobilé musí (bude muset) depozit opustit a bez platné technické kontroly to nejde jinak než likvidací s trvalým vyřazením z evidence. Až se tohle stane, bude řešení problému na majiteli, ne na státu. Když se podíváte okolo sebe a po svých známých, tak mi jistě dáte za pravdu, že motocyklů a aut které mimo sezónu v zimě nejezdí je v depozitu minimum, zato starých a nepohodlných aut a dokladů ke kterým auto není je tam mraky (údajně více než 800 000 kusů), jenže jsou v evidenci a kazí statistiky. Přitom státu utíkají peníze za pojistné, za STK a případné provozní náklady. Umíte si představit, až vyjde novelizace a lidé budou musel doplatit depozitový poplatek třeba od roku 2000 a případný správní poplatek za likvidaci papírů bez vozidla na čestné prohlášení že vozidlo již dávno zaniklo? To se erár namastí!! No a o to jim jde. Jen těch znovu otevřených dědictví co bude!
Miras33
25/1/2013 09:05:28
zdravím,chtěl bych se zeptat,jak tedy bude stát nakládat s těmi vozidly co jsou v depozitu a defakto už ani neexistuji? Ti lidé už nikdy své vozy nemohou zrušit ani jinak trvale vyřadit z provozu vozidel.děkuji za info.
habr Profil uživatele
23/1/2013 22:24:48
Pajo, tady si nejsem 100% jistý. Prováděcí pokyny říkají, že do depozitu lze uložit pouze zaregistrované vozidlo, jenže polopřepis není plnohodnotná registrace. Z pohledu zákona není vozidlo v polopřevodu trvale zaregistrované v evidenci motorových vozidel a má to i logické vysvětlení. Prodávající třeba z BV vozidlo z evidence odhlásí na nového majitele třeba do ZN, tedy vozidlo v BV zaniká, ale dokud nový majitel nevypíše a nepodepíše žádost o trvalém zapsání do evidence na magistrátě / evidenci mot. vozidel ve Zn tak tento úřad nemá žádnou možnost vozidlo zaevidovat, tedy toto vozidlo je něco jako bezdomovec. Přitom ovšem povinnost zákonného pojištění nezaniká a pokud to není kupní smlouvou řádně ošetřeno, tak povinnost hradit pojistné zůstává na posledním zapsaném držiteli ú vlastníku, ten co je v polopřevodu ještě nebyl úřadem za vlastníka uznán, tedy se může šikovně vyvléct z povinnosti hradit pojistné. I z toho důvodu je moudré prodávat vozidlo s kupní smlouvou, ono jde také o odpovědnost za přestupky, trestnou činnost a škody způsobené nedopsaným vozidlem, někdo právně odpovědný být musí.
Pro tento případ doporučuji zavolat na příslušný úřad, jak je v této zemi zvykem, každý úředník může volit svůj vlastní výklad zákona a ten se nemusí shodovat s výkladem ani u sousedního okénka.
paja
23/1/2013 18:04:18
Dobrý den mohu dát spz do depozitu když je auto v polopřepisu.Děkuji
habr Profil uživatele
23/1/2013 12:24:14
Michaelo, depozit je jen zdánlivě výhodný, je to totiž past. Dát tam můžete zatím i vozidlo bez technické, ale vyndat ven už jen na platný úspěšný protokol z STK kde je potvrzeno že aspoň v den vyzvednutí z depozitu je vozidlo způsobilé jízdy po veř. komunikacích. Druhý způsob vyndání je protokol o likvidaci a následné trvalé vyřazení vozidla. Pokud motorku prodáváte, tak k prodeji stačí pouze registrační kontrola i vozidla bez technické, třebas i nepojízdného. Pro Vás by bylo nejlepším řešením motorku prodat, provést převod na nového majitele, raději mít kupní smlouvu a na základě zápisu do TP ukončit pojištění. To, že neplatíte pojistku není ukončení, musíte zajít do poslední pojišťovny a tam doložit, že jste vozidlo prodala a tím teprve končí Vaše platební povinnost. Následně doporučuji totéž oznámit ČKP a požádat o písemné zdělení, zda něco nedlužíte, případný dluh neprodleně vyrovnat. ČKP má ve zvyku až 3 roky čekat a to i po ukončení pojištění a na vzniklou dlužnou částku pak doúčtovat penále. Vy tak můžete dlužit jak na pojistném pojišťovně, poplatku ČKP za nepojištěné dny a na penále z prodlení platby. Navíc, kdyby se nepojištěné vozidlo pohybovalo po veřejné komunikaci, tak ještě značnou pokutu za dopravní přestupek - provozování nepojištěného vozidla na veřejné komunikaci. Vozidlo jež má značky v depozitu nesmí stát na veřejné komunikaci! Vaší motorky se takové stání asi netýká, píšu to zde spíš pro obecné připomenutí.
Michaela
22/1/2013 18:38:06
Dobrý den,prosím Vás,může mi někdo poradit s tim depositem?Nikdy jsem to nedělala ale dozvěděla jsem.že motorka,které jsem pouze majitel není už několik měsíců pojištěná,vim,že mě čeká pokuta z ČKP ale jiný způsob jak zabránit dalšímu naskakování nepojištěných dnů nevidim.Motorku prodávám a nevím si rady,poradí mi prosím někdo?
Mato
21/1/2013 17:15:02
TO RADEK. Kvuli zmene pojistovny se s depozitem nic delat nemusi, sico to jde taky ale zbytecne vas to stoji penize a cas. Staci udelat kupni smlouvu (jen tak na oko - napr na vasi zenu, syna, dceru atd.) s tim zajdete do pojistovny a oni vam pojistku zrusi. Jeste ten den si ale musitet uzavrit novou at neplatite penale. Mam to nekolikrat vyzkousene
radek
21/1/2013 16:14:02
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné u pojízdného vozidla s platno STK vložit RZ do depozitu na + den, vypovědět smlouvu o povinném ručení, uzavřít novou z jinou pojišťovnou a téhož dne vybrat RZ z depozitu. děkuji
Eda Profil uživatele
17/1/2013 19:56:35
Při ukončení depozitu musí být platná STK a musí být uzavřena odpovědnostní pojistka.
Martin
17/1/2013 17:09:19
dobrý dern,

Když dám SPZ do depozitu, tak při vyzvednutí musím udělat novou STK ikdyž tam bude SPZ třeba jen 2 měsíce a STK bude pořád platná?
maja
3/1/2013 14:12:53
Jen doplním,že pokud bylo uzavřené povin.ručení při koupi vozidla na staré spz před přihlášením na nového majitele,tak se dá zrušit podle vin.Ale v reálu platí pokud je koupeno vozidlo z jiného okresu,při převodu na nového majitele musíte uzavřit nové povinné ručení.Kde se sepíšou různé data o vozidle atd ,jako vin a spz které se také nemusí vypisovat.Při výměně spz daného okresu pak dohlásíte.Pokud to proběhlo takto jak jsem napsal tak vám to zruší na základě depositu nebo prodeje atd..Bohužel vaše povinnost byla nahlásit na dané pobočce pojištovny novou Spz,které bylo vozidlu přiděleno.Poněvadž jak jsem pochopil nebylo z vašeho dotazu tak učiněno,může vám vzniknout problém s ČKP,kde budete muset dokazovat,že vozidlo mělo uzavřené povin ručení a jen díky hlouposti nebyla nahlášena nová spz.Toto vyrozumění od čkpvám může přijít třeba za dva roky .ČKP nikam nepospíchá a ráda si počká.Takže doporučuji nynější smlouvu o pojistném a i doklad o zaplacení ,pečlivě uschovat a opatrovat jako oko v hlavě k pozdějšímu dokazování.Toto píšu z vlastní zkušenosti.
habr Profil uživatele
2/1/2013 12:30:02
Velikost problému se v tomto případě řídí účelem vkladu do depozitu. RZ Vám do depozitu vezmou podle údajů ve velkém TP a je jim putýnka, na jaké RZ je placeno pojistné. Ovšem nepočítejte s tím, že s potvrzením o depozitu vystaveném na jiné RZ (třeba ABY 22 - 22) se Vám povede jiné RZ (např. ABL 58-58) odhlásit z pojistného. Ukončit pojistnou smlouvu dokladem o depozitu jde jen deponované vozidlo. Jiný problém může nastat až budete po onom krátkém čase chtít RZ z depozitu vyzvednout nebudete mít platnou technickou prohlídku. Na vyjmutí totiž musí být vozidlo způsobilé provozu. Pokud se snažíte o uložení do depozitu z důvodu chytračení s pojistným, tak rozum do hrsti, depozit je obvykle cesta do pekel.
hamplova
1/1/2013 18:25:01
Dodry den chci se zeptat cchtela bych dat na par mesicu auto do depozitu. Ale spz mam jinou nez na pojistce. Je to nakej broblem . Dekuju
habr Profil uživatele
29/12/2012 11:58:35
Převod motocyklu můžete provést i během depozitu, k tomu není potřeba RZ vyzvedávat a ani by to nebylo snadné pokud moto nemá platnou technickou. Vy na úřadu pouze provedete zápis o novém vlastníku, tedy polopřevod. Nový majitel musí s motocyklem na STK a tam udělat registrační kontrolu na své jméno, v protokolu STK zapíše do závad že nebyla předložena RZ což je v pořádku - je deponovaná. Pak si zajde na úřad a dokončí polopřevod registrací na sebe, ale RZ a ORV mu nebude vydáno, moto zůstane v depozitu. K vyzvednutí RZ z depozitu pak musí být předložen platný protokol (ne starší 30 dnů) o úspěšné technické kontrole a doklad o zaplaceném pojistném na jméno nového majitele.
Majla
29/12/2012 11:46:20
Dobrý den, Prosím o radu prodal jsem bouranou motorku která má značku v depozitu, chci přepsat velkej techničák na nového majitele a teď bych se chtěl zeptat kdo a jak by měl vyzvednout značku Já jako bývalý majitel motocyklu při přepisování VTP a nebo nový majitel poté co si motocykl opraví?
Děkuji za odpověď
habr Profil uživatele
14/12/2012 12:49:52
Můžete na otce udělat technickou prohlídku a na základě kladného protokolu a předloženého dokladu o pojištění který bude také na otcovo jméno můžete SPZ vyzvednout, pak můžete vůz užívat, ale přepis udělat nejde a raději se o to ani nepokoušejte třeba plnou mocí kterou otec po své smrti vystavil. Pro Vás je dědické řízení výhrou, odpadají Vám ekologické poplatky a dědická daň nebude žádná nebo malá.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist