1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (369)
habr Profil uživatele
17/8/2013 08:18:02
Misimys: Vy nemůžete dělat vůbec nic, maximálně přát bratrovi rychlé uzdravení. Bez velkého techničáku (TP), RZ a ORV nejde vůz do depozitu vložit. Navíc - vložit jde snadno, vyndat ven bude velký oříšek. Vůz je po nehodě, tedy technicky nejspíš nezpůsobilý, pokud mu v depozitu navíc propadne platnost technické prohlídky, tak vůz nepůjde vyndat. K vyndání je totiž potřeba buď doložit protokol o úspěšném absolvování technické prohlídky nebo naopak protokol o ekologické likvidaci vozidla, v takovém případě však bude vozidlo trvale zrušeno. Jiná možnost není!! Vůz nesmíte prodat na součástky, nikdy by nebylo možné ho trvale vyřadit z provozu. Zvažte tedy, jakou hodnotu vůz po havárii má a podle toho se zachovejte, pár stovek za vrácené pojištění není obvykle to nejlepší řešení. Pokud je vůz vážně poškozený(což lze z vážnosti úrazu a délky léčení předpokládat), oprava by byla drahá, pak by vhodnější než depozit byla možná likvidace na protokol a trvalé vyřazení. Depozit je jednosměrná past na odchytávání vozidel, cesta zpět je obtížná, ne-li nemožná.
Misimys Profil uživatele
16/8/2013 23:24:34
Zdravím, potřebuji poradit ohledně uložení vozu (SPZ) do depozita. Bratr měl nehodu a leží v nemocnici, podle lékařů bude léčba a následná rehabilitace trvat cca rok, čili po tuto dobu bude jeho vůz jen tak stát nevyužitý, chtěla bych jej dát do depozita, aby se mu vrátilo část pojistného, které nevyužije... problém je, že jeho přítelkyně sebrala velký techničák, ona celou situaci nějak nechápe a myslí si, že chci vůz bratra prodat nebo co... co mám udělat ? Díky.
habr Profil uživatele
10/8/2013 23:44:20
Pro louis_c: Ve Vašem případě je odpověď celkem snadná.
Vozidlo smí být ze zákona v depozitu rok a pak jde požádat o půlroční prodloužení , toto znění zákona ale není využíváno, protože depozit je past na auta a tak by bylo hloupé, kdyby restrikce lidi odrazovaly od vkladu. Zákon je připraven na pozdější dobu, až se past dostečně naplní. Žádný vůz nemůže být vložen do depozitu s platnou technickou a po dvouleté době vyňat ještě s platnou technickou, proto je rok + půl. S touto otázkou si hlavu nelámejte, není v zájmu mocipánů, aby Váš vůz opustil depozit jinak než trvalým vyřazením z evidence nebo s platnou technickou. Vůz tedy nechají v klidu v depozitu libovolně dlouho, čím déle tím víc vydělají, jen ven nepůjde vyndat jinak než s platnou technickou a to může být časem i váš problém - viz další bod.
 
K přepisu vozidla v depozitu na nového majitele je nutná pouze registrační prohlídky a protokol z ní, ve kterém bude jako závada uvedeno, že vůz nebyl přistaven s RZ a nebylo předloženo ORV, což ničemu nevadí, protože to je uloženo v depozitu a je o tom v TP proveden zápis z místa uložení. Registračka už musí znít na jméno nového majitele!! Pro vás to tedy znamená, že vůz musíte na plaťáku dopravit do STK k RK a stejně tak zpět. Vůz nesmí na silnici a tím pádem ani není potřeba doklad o pojištění. Nový majitel dostane RZ jedině za předpokladu, že stará technická je ještě platná a také může vyzvednou vůz z depozitu, bez platné TK nebude mít ani RZ a ani nedostane původní značky nebo ORV, bude pouze papírově proveden převod vozidla. Při převodu vozu v depozitu se nepředkládá doklad o pojištění, ten jen v případě, že vozidlo depozit opouští.
 
Ekopoplatek (pokud se nejedná o případ kdy je osvobozen) vždy hradí kupující a to je celé úskalí. Vy mu sice prodáte auto za hubičku, možná i na součástky, ale on když zjistí, kolik činí souhrn všech poplatků, tak vůz nepřepíše na sebe, v takovém případě jste stále vlastníkem vy (a nemusíte to ani vědět) a nesete veškerou odpovědnost, včetně škod a nezaplacených pojištění včetně penalizací. Za určitých okolností by vás mohla ochránit dobrá notářsky ověřená kupní smlouva, ale ani to není záruka klidného spánku. Nový majitel se nechá od vás zapsat do polopřevodu (on nikde nepodepisuje souhlas ani se toho osobně neúčastní) a vůz místo dohlášení odveze do šrotu, či rozprodá po dílech. Na vás potom bude povinnost něco s vozem udělat. Na prodej to bez auta nevypadá a na ekologickou likvidaci je též potřeba odevzdat auto, to ale už dávno neexistuje, kde tedy vezmete protokol o ekologické likvidaci, bez kterého nejde vůz trvale vyřadit z provozu. To budete platit poplatky v depozitu nebo pojištění za neexistující vůz? Tohle s oblibou dělají cikáni, vezmou a zlikvidují auto a majitel ať si dělá co chce. Způsob vašeho prodeje považuji za rizikový a vřele vám doporučuji maximální obezřetnost! Jestli by nebylo vhodnější vůz raději za pár korun prodat Kovošrotu a mít protokol k trvalému zrušení, než mít pár korun navíc a pak kopec starostí.
louis_c
10/8/2013 22:30:03
Dobrý den habr, všíml jsem si, že máte bohaté znalosti ohledně depozitu a chtěl bych Vás poprosit o radu. Těsně před koncem platnosti technické na autě (r.v. 1989) jsem uložil značky do depozitu. Nyní jsem v následující situaci:
- značky mám 15 měsíců v depozitu (zapomněl jsem po roce prodloužit - bude to problém?)
- auto je bez technické
- objevil se zájemce, který by auto chtěl za symbolickou cenu koupit a opravit
 
1) mohou být značky v depozitu více než rok?
2) co udelat, aby se mohlo převést na nového majitele?
3) kdo platí ekologickou daň?
 
Děkuji předem za pomoc
CEON
6/8/2013 13:04:19
Děkuji velmi za vyčerpávající odpověď!
habr Profil uživatele
5/8/2013 09:03:54
Soňo, to je velký problém. Do depozitu jde vložit pouze registrované auto, po dokončení registrace musíte předložit TP, ORV a RZ obě tabulky, pro vklad do depozitu nebo dokončení přepisu není potřeba úspěšná technická. Vůz v polopřevodu není zaregistrovaný na nikoho, původní majitel se již odhlásil, nový nedokončil správní úkon. Vzniká zde povinnost vůz dohlásit, což bez registrační kontroly nejde a Vy vůz k této kontrole nemáte. Trvale odhlásit jej může jen původní majitel který byl poslední řádně zapsaný, tedy ne ten, co je polopřepisu, protože zatím nic na sebe napsaného nevlastní, navíc je potřeba protokol o likvidaci, což bude bez odevzdání vraku asi jen velmi svízelně řešitelný problém. Z celého je patrné, že Vaší jedinou možností je dál platit pojistné, aby nevznikl dluh na pojistném a také nevznikl nárok na poplatky z nepojištění u ČKP (Česká kancelář pojistitelů) kde se platí od 50 Kč za každý nepojištěný den. Pozor, ČKP se dlouho tváří, že ji nic nezajímá a někdy až před koncem promlčecí tříleté doby se ozve zpětně, jde jim o co nejvyšší poplatky, proto zásadně neupozorňují ihned. U auta je nejnižší možný poplatek pro ČKP od 1500 Kč měsíčně, 18 000 Kč ročně.
soňa
4/8/2013 02:24:48
Dobrý den, mohu dát auto do depozitu, pokud je v polopřepisu a už má propadlou stk? Nebo jak má postupovat v případě pokud mám jen doklady od vozidla, ale nemám ani auto a ani doklad o likvidaci, vůz je v polopřepisu a končí povinné ručení . Díky
habr Profil uživatele
1/8/2013 23:34:49
Zdravím, pokud je vůz v depozitu, tak jej tam nechejte a všechny přepisy proveďte v depozitu. Vy jako dědic nebudete platit ekopoplatek, máte ze zákona vyjímku, vůz musíte přepsat na Vás, k tomu je potřeba notářský zápis že jste oprávněná osoba - dědic a také protokol o registrační kontrole nebo úplnou technickou, ale na Vaše jméno!!! Doklad nesmí být starší 30ti dnů. Protože je vůz v depozitu a zůstane tam i po přepisu na Vás, tak nepotřebujete pojištění, poplatek bude jen za reg. kontrolu + 800 přepis + úložné v depozitu za otce. Majitel který to od Vás koupí už také nebude platit ekopoplatek, ale musí přepis stihnout do konce srpna 2013, později už bude platit jiný zákon a tam by musel ekopoplatek uhradit. Nový majitel, pokud vůz také nechá v depozitu musí předložit opět registrační kontrolu ale zase na svoje jméno!!! Běžne se to praktikuje tak, že se vyřídí obě registračky na jedno najetí vozidla do STK, ovšem každá na jiné jméno. Pokud bude chtít později po přepisu vůz vyzvednout z depozitu, tak pak doloží protokol o úspěšné celé STK + doklad o pojištění, pokud chce vyzvednout vůz rovnou při přepisu, tak předloží protokol o STK (nestačí jen RK) na své jméno kde je zárověň i RK a předloží rovnou i doklad o pojištění a bude mu vystaveno nové ORV a RZ, ty mu mohou být ponechány i původní, pokud jde o převod v rámci jednoho kraje. Pokud se vše odehraje v depozitním stavu, ušetří se mnoho poplatků a papírování. Vy jste povinen uhradit poplatek za uložení v depozitu za otce i za sebe, nový majitel při vyzvednutí již jen za období po které byl majitelem on. Nevím přesné datum a nechce se mi je hledat, ale vychází úprava zákona která by již již neumožnila novému majiteli provést přepis na sebe bez doplacení ekopoplatku, má to být od září nebo října.
CEON
1/8/2013 09:19:30
Dobrý den. V dědickém řízení po zemřelém otci jsem se stal majitelem starší felicie. Značky měl otec několik let v depozitu. Nyní bych chtěl auto za symbolickou cenu prodat sestřenici. Jaký postup zvolit? Auto už si odtáhla do servisu, proběhly u něj nutné servisní úkony a auto prošlo technickou kontrolou. Jaký byste doporučili další postup? Děkuji za odpověď.
milan
12/7/2013 19:38:11
sehnat raznice, zbrousit číslo a přerazit. jedinné řešení, pokut originál zapsaný motor chybí.
Eda Profil uživatele
11/7/2013 18:50:54
Omlouvám se, nepřečetl jsem že je v depozitu. Jinak platí co píše Habr
habr Profil uživatele
10/7/2013 23:46:43
Edo, vozidlo je v depozitu 3 roky, tedy nejméně rok má propadlou technickou. Nevím jak jinde, ale v Brně by rozhodně technik barvu bez technické nebo aspoň registračky nepřepsal a na technické rovnou zapíší neplatný motor. Pokud bude v závadách B jiná barva a bude uvedena jaká, tak pohoda, ale pokud tam bude uvedeno že nesouhlasí motor, potom technik výmaz neprovede a ani podle prováděcí vyhlášky nesmí. Jinde je to možná jinak, ale zde by na protokolu z STK trvali.
Eda Profil uživatele
10/7/2013 20:23:09
Při změně barvy je třeba požádát o výmaz čísla motoru, stačí upozornit u okénka a pracovník úřadu to udělá.
Na STK, pokud nepasuje číslo motoru uvedené v tech. průkazu to zapiše technik jako závadu B, schopen provozu na měsíc. Při opakované kontrole po výmazu čísla motoru tato závada je odstraněná.
habr Profil uživatele
10/7/2013 18:54:16
Změnu barvy Vám zapíší do protokolu jako závadu a uvedou správnou barvu, to potom předložíte na registračním místě a po uvedení správné barvy v dokladech znovu absolvujete opakovanou technickou, nejlépe do měsíce.
 
Horší to bude s motorem, pokud nebyl udělaný výmaz čísla motoru před depozitem. Pokud byl výmaz udělaný a dal jste motor stejného typu, pak žádný problém a nic se nehlásí. Pokud ale nebyl výmaz čísla udělaný a Vy přistavíte na STK vůz s jiným motorem než je zapsaný v TP tak máte závadu kvůli které bude vůz muset na opakovanou. Budou chtít vidět v autě motor který je podle čísla zapsaný v dokladech, až ho tam uvidí, tak zapíší typ motoru, vy na registračním místě požádáte o výmaz čísla, bude dál evidovaný jen typ a pak si můžete měnit motory obden - ale jen stejného typu.
 
Tak nějak odhaduji, že výmaz není a vtom případě Vás čeká pěkný mazec v garáži či dílně, na STK i na úřadě.
David
7/7/2013 20:27:28
Dobrý den, koupil jsem od kamaráda auto. značky jsou v depozitu 3 roky. Měnil jsem motor a barvu, musím to jít do velkého techničáku přepsat před STK nebo po STK ? díky za odpověd.
habr Profil uživatele
14/6/2013 22:07:16
Franto, je to trochu jinak. Původní majitel masí na magistrátě nebo kde má vůz v evidenci nejprve udělat polopřevod na Vás. Současně si doplatí poplatky za depozit a čísla zpět nedostane, jen bude do TP o tomto proveden zápis. Vy máte pak dvě možnosti.
1) vozidlo zůstává dál v depozitu - v takovém případě Vám k dokončení registrace na Vás stačí protokol o registrační kontrole ovšem již na Vaše jméno. Vůz musí na STK na plaťáku, ne po ose! Pojištění a celou STK nepotřebujete, RZ a ORV Vám nebudou vydány a v TP bude poznámka o depozitu již na Vás.
2) vozidlo chcete provozovat - v tomto případě musíte absolvovat nejprve ME (emise) a pak na STK úplnou technickou prohlídku jejímž obsahem je i registrační kontrola. Pokud technická dopadne dobře, tak musíte vozidlo pojistit a s protokolem o úspěšné (nebo neúspěšné) TP a dokladem o pojištění dokončíte přihlášení na Vás. Pokud byla technická úspěšná máte na dva roky vystaráno, pokud ne, tak Vám bude vylepena známka jen podle úspěšnosti (závady "B" známka na 30 dnů, závady "C" jsou bez známky). RZ a ORV Vám bude vydáno. I v tomto případě je nutné vůz na STK a zpět přepravovat na plaťáku (i když je technicky způsobilé do provozu, tak ještě musí mít platné pojištění a RZ).
 
Neznám zatím žádný případ, kdy by se pomocí depozitu dalo vyhnout zaplacení ekopoplatku. Toho lze dosáhnout pouze dvojitým přepisem, nejprve na osobu vlastnící průkaz ZTP a pak z této osoby na Vás. To vyžaduje dvojí pojištění a dvojí RK, vždy na jméno nabyvatele vozidla. Nejkratší možné pojištění lze sjednat na 1 měsíc.
Franta
14/6/2013 08:01:19
Dobrý den.Chci koupit vůz z roku 1960.Původní majitel má RZ v depozitu.Vím, že po koupi stačí udělat povinné ručení, technickou a evidenčku a je možné vůz přihlásit na mě. Ale nevím jestli RZ z depozitu musí vyzvednout původní vlastník a doplatit tam poplatky(za několik let), nebo jestli je na základě přihlášení můžu vyzvednout a doplatit já.Ještě mě zajímá, jestli se dá převodem v depozitu nějak obejít eko daň.Díky
standa1443
13/6/2013 14:22:35
právně je auto již nového majitele a ten si ho musí přihlásit do 10 dnů. Pokud je nepojízdné, absolvovat evidenční kontrolu na plaťáku a pak si může RZ uložit při přihlašování do depozitu. Za pozdní přihlášení může dostat pokutu, obvykle 2000,-
ivan
11/6/2013 13:12:09
prodal jsem nepojízdné auto, je odhlášeno na nového majitele, te ho ovšem odmítá přihlásit až bude pojízdné. Mohu dát SPZ do depozitu a kdo to má udělat, já nebo osoba na koho je auto odhlášeno.
děkuji Ivan
Honza
10/6/2013 20:17:04
Depozit se prodlužovat nemusí, prodlouží se "sám". Při vyzvednutí z něj jen doplatíte 50,- za každý půlrok. Informace ze strany DI že prodloužení není možné chápejte v úvozovkách, nejsou rádi, když se jim tam štosují doklady, ale bez Vašeho vědomí a souhlasu je vyřadit ani vyjmout nemůžou. Pro vyjmutí z depozita je zapotřebí uzavřené pov.ručení a PLATNÁ technická kontrola.
Květa
10/6/2013 14:38:09
Dobrý den, dala jsem postarší škodovku do depozitu, po roce jsem depozit prodloužila o půl roku. Dozvěděla jsem se, že další prodloužení není možné. Syn sice už kdysi říkal něco o veteránech, případém prodeji na ND, ale zatím se nic neděje. Prosím o radu, jaké má možnosti s vozidlem něco udělat, než syna dostrkám k nějaké akci. Děkuji.
habr Profil uživatele
28/5/2013 22:29:27
Podle mých informací a zkušeností nelze vystavit duplikát jinde, než je vozidlo registrováno. Jednak je tam uložen dvoustránkový opis TP který se vyhotovuje při první registraci vozidla a také se má tímto zabránit "množení" duplikátů - aby nebylo možné žádat na více místech. Předpokládám, že tedy musíte žádat tam, kde je vůz nyní v registraci, při tom asi bude nutné i tam rovnou nahlásit změnu trvalého bydliště, aby se zápis provedl najednou při vystavení duplikátu TP. Pokud jste změnil bydliště v rámci kraje, pak Vám RZ zůstávají, pokud jde o změnu do jiného kraje, bude nutné vystavit nové RZ, což znamená ukončení depozitu a jeho okamžité pokračování v jiném kraji s jinou RZ.
Ales Kucera Profil uživatele
28/5/2013 12:48:27
Díky ze poslední příspěvek - to že je ta situace opravdu vážná, jsem zjistil už dávno - naštěstí v depozitu auto být může - dokud se nezmění legislativa a nezačnou se posílat oznámení o tom, že je třeba za každou cenu auto z depozitu vytáhnout. Chtěl bych se teď zeptat jak na ten velký TP - z úřadu, kde je auto registorváno mi napsali toto: Při ztrátě velkého TP při dočasném vyřazení vozidla se dostaví provozovatel vozidla na příslušné registrační místo a zažádá o vystavení duplikátu velkého TP. Předloží občanský průkaz, vypíše oznámení o ztrátě a zaplatí poplatek 100,- Kč. Tak teď nevím co myslí tím příslušným registračním místem, když jsem nyní změnil adresu trvalého bydliště. Musím jít na místo, kde je auto registorváno a tam nahlásit změnu bydliště i ztrátu TP - nebo to mám už rešit v místě nového trvalého bydliště?
 
Předem díky za návrhy a rady - zkusím když tak ještě zase napsat na úřad a zeptat se - podělím se tu pak o všech získaných informacích - třeba se někomu stalo to co mě.
habr Profil uživatele
23/5/2013 12:58:39
No, to bude tvrdy orisek. Pokud jste cele roky platil pojistne za vsechny stroje, pak se nemate ceho obavat. Pokud ne, tak na vas driv nebo pozdeji CKP uhodi, oni maji cas, s tim jim i roste zisk. Pokud je na vas vozidlo v poloprevodu, jste povinen pojistne platit. Nyni bude problem prodat papiry, jednak prodej v poloprevodu neni mozny, je ale moznost, ze puvodni majitel sam nebo vy s jeho plnou moci zrusite poloprevod na sebe a zapisete noveho vlastnika. Ten je ale v haji, protoze nema vozidlo na registracni kontrolu. Vy dokonce budete mit problem i s pripadnym vyrazenim z evidence, nemate protokol o likvidaci. To bude jeste hodne zajimave jak tohle vyresite, legalni cesta bude hodne svizelna, ne-li nemozna, uredni siml si smlsne.
 
 
pavel
23/5/2013 11:02:11
Dobrý den. Asi před 11 lety jsem koupil několik motocyklů-veteránů s doklady a protože byly v neutěšeném stavu, nemohl jsem projet ani evidenčkou, natož STK. Z tohot důvodu jsem je ani nepřihlašoval a nemohl je dát ani do depozita - jsou tedy v polopřevodu. Léta plynula, nebyl čas ani peníze na renovaci a motorky jsem prodal většinou na náhradní díly. Zbyly mi tedy jen doklady v polopřevodu, které bych chtěl nyní prodat. Je nějaká možnost jak je prodat, aby po mě nešla kancelář pojistitelů? Díky za radu Pavel.
předchozí předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist