1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (320)
Filip
15/6/2017 12:28:46
Ahoj, Reaguju na Habra ktery řika že když uložene značky dam do depozitu tak za 1-2 roky tzv. vyhnijou nejsem sice odborik ale byl jsem ted auto davat do depozitu a zeptal jsem se jestli auto po uplynuti 2 let zanika tam mi řekli že už to tak nefunguje že po uplynuti 1 roku musim nahlasit kde auto stoji a auto nemuže zaniknout je to tedka takhle čerstvě suprově upraveno v zakoně takže když prodate auto na nahradní díly tak to podle uřadu neni možne tim padem za to auto budu muset asi zodpovidat cely život nebo fakt nevim... doufam že se to upraví časem nějak lepe jinak už nevim jak bych to auto mohl zlikvidovat když vlastne ani nevim kde to auto skončilo. Další možnosti je že se domluvite s kupcem ktery s vámi za rok pujde na uřad a řekne že to auto stoji na jeho pozemku a uřady se o to pak už asi nebudou zajimat ovšem tuto variantu nemam ješte vyzkoušenou protože musim čekat rok než tam vubec budu moct jít. Pak je tady otazka jestli budu muset každy rok chodit na uřad a nahlašovat že auto stoji někde na soukromem pozemku nebo stači když jim to řeknu 1 po tom 1 roce kdy jsem to dal do depozitu.
habr Profil uživatele
4/6/2017 23:37:28
Zuzano, v dnešní době prodej auta na ND není možný. Od roku 2009 je povinnost vozidlo před vyřazením z evidence nechat ekologicky zlikvidovat, pokud tedy auto prodáte na díly a zůstanou Vám jen značky, tak už nemáte nic k ekologické likvidaci a vozidlo zůstane dál zaregistrované na posledního majitele. Určitým možným řešením je vložit značky do depozitu a tam je nechat rok a půl až dva "vyhnít" tedy počkat, až úřad sám zruší vozidlo z evidence. Jenže i tohle řešení má svá úskalí, poslední registrovaný vlastník za vozidlo vložené do depozitu stále nese odpovědnost, mimo jiné v tom, že vozidlo nebude dál provozováno, tedy nesmí ani jezdit a ani parkovat na veřejných komunikacích. Jestliže značky vložíte do depozita a vozidlo prodáte na díly, jak, nebo jakým způsobem zajistíte, aby nový vlastník třeba s Vaším VIN nejezdil a třeba nezpůsobil nehodu? Mávat podepsanou kupní smlouvou moc nepomůže, protože dokud je vozidlo registrované, musí být prodej završen přepisem. Nejschůdnější řešení které je legální se nabízí jen tak, že vložíte do depozitu značky, vozidlo uschováte na cca 2 roky na soukromém pozemku jako celek a počkáte, až bude úřadem prohlášeno za zaniklé, tj. bude vyjmuto z evidence úřadem i bez protokolu o ekologické likvidaci. Až toto nastane, pak teprve může bez obav vozidlo rozprodat na ND, do té doby nesete za deponované vozidlo právní odpovědnost.
Zuzana
4/6/2017 21:40:54
Dobrý večer,chtela bych se zeptat jak je to u auta,které prodávám na náhradní díly a kupující ho nechce přepsat a chce abych značky dala do depozitu? Můžete prosím poradit? Dekuji Zuzana
Speciální úvěry Rychlé a spolehlivé mezi jednotlivci do 48 hodin
9/4/2017 18:04:34
Chcete-li mít úvěr prolomit patovou situaci, která způsobila banky tím, že odmítnutí souborů žádosti o úvěr. Chcete-li získat úvěr na realizaci svých projektů provádět své činnosti; Výstavba domů vašich; Domu či bytu; Nákup domu Etc ..... Našim půjčky lidem vážně dobré mravy schopni splácet. Ty by se v co nejkratší době spokojen. Můžete platit za 3 až na 20 let, v závislosti na výši úvěru poskytnutého. Záleží jen na vás, pro měsíční platby s úrokovou sazbou ve výši 3%. Kontaktujte svou finanční poradenství v oblasti E-mail: martinelylya@gmail.com
Přílohy:  images.jpg (7,4 kB)
9/4/2017 18:04:18
Chcete-li mít úvěr prolomit patovou situaci, která způsobila banky tím, že odmítnutí souborů žádosti o úvěr. Chcete-li získat úvěr na realizaci svých projektů provádět své činnosti; Výstavba domů vašich; Domu či bytu; Nákup domu Etc ..... Našim půjčky lidem vážně dobré mravy schopni splácet. Ty by se v co nejkratší době spokojen. Můžete platit za 3 až na 20 let, v závislosti na výši úvěru poskytnutého. Záleží jen na vás, pro měsíční platby s úrokovou sazbou ve výši 3%. Kontaktujte svou finanční poradenství v oblasti E-mail: martinelylya@gmail.com
Přílohy:  telechargement.jpg (7,4 kB)
habr Profil uživatele
7/4/2017 02:11:35
Gratuluji Vám k sestře, dluží Vám pár desítek tisíc, protože zaniklé vozidlo nejde již nikdy uvést do provozu a to ani jako veterán a dokonce nemůžete prodat k legálnímu dalšímu využití aní číslované evidované díly jako je karoserie a motor. Co zaniklo, to není a co není, to už nejde používat.
Karel
5/4/2017 11:08:27
Hezký den,
vlastním Fiatka 600 D, r.v. 1961 a dnes jsem zjistil, že sestra nezařídila prodloužení v depozitu.
Vozidlo tedy zaniklo a nevím jestli mám nějakou šanci toto vozidlo znovu postavit na papíry.. Je v pěkném stavu, vše originál a je mi ho líto.. Děkuji za rady
habr Profil uživatele
20/2/2017 18:14:32
Nejprve je potřeba přímo v depozitu zjistit, jestli majitel který RZ uložil, splnil podmínky pro jeho zachování; je totiž možné, že se o uložené RZ delší dobu nestaral, nedoložil že vozidlo existuje a tím mohlo dojít k zaniknutí vozidla. Pokud takto zaniklo, majitel o tom vůbec ani nemusí vědět, tak vozidlo už nepůjde nikdy nijak přihlásit, ani jako veterán. Pokud vozidlo není zaniklé v depozitu, tak stačí vozidlo dopravit na STK k registrační kontrole a s protokolem o úspěšné registrační kontrole již na jméno nového vlastníka (bude tam závada, že vozidlo nemá RZ ale to je správně, RZ leží v depozitu) se už dá provést přepis, nebudou ale vydány RZ a ORV, vozidlo zůstane i novému vlastníku nadále v depozitu. Vyjmout vozidlo z depozitu je naprosto jednoduché, stačí doložit protokol o úspěšné technické kontrole (tedy emise a celá technická) s tím, že vozidlo smí být používané v provoze, dále pak platné povinné ručení a po zaplacení poplatku za depozit budou RZ a ORV vydány.

U přepisu je ještě taková maličkost - povinný příspěvek na ekologickou likvidaci, pokud nebyl dosud uhrazen a není o tom proveden zápis v TP, pak bude vybrán při přepisu a může být, podle emisních limitů, až 10 000 korun. Dědic a invalida je poplatku zproštěn.
Lamel
20/2/2017 11:42:57
Dobrý den, potřebuji poradit. Mám zájem o vůz, který asi 5 let stojí, a má SPZ v depozitu. Zajímá mě co všechno se musí udělat, a jak při přepisu na mě od majitele, ale také jestli bude možné vyzvednout SPZ, a s vozem budu moci normálně jezdit . Prosím pomozte
Peter
25/1/2017 15:02:45
To je sice pěkné, ale celé veteránské papíry mi připadají značně nákladné. Dle mě je jednodušší sehnat klasické bílé značky.
Maja Profil uživatele
24/1/2017 17:07:11
To Peter,dnes již jdou udělat veteránské značky pokud splňuje auto podmínky. Může být propadlé v depo nebo polopřevodu.Nesmi být ekologicky zlikvidované .
Peter
22/1/2017 17:24:20
Zdravím, mám opačný problém. Mám auto a dřív přišlo o doklady. Pokud někomu doklady takto zůstaly, rád odkoupím, děkuji.
Václav
3/1/2017 21:08:38
obry den, chtel bych koupit osobni auto k renovaci. Je mozne vozidlo uz rovnou pri prepisu rovnou ulozit do depozitu? Musim mit i v takovem pripade dopredu sjednane povinne ruceni, kdyz jej vlastne nevyuziji?
habr Profil uživatele
20/11/2016 00:01:31
Lucko, je od Vás hezké, že chcete mladému automechanikovi poskytnout hračku, ale tak jak jste to vymyslela to nejde. K vyřazení vozidla z evidence motorových vozidel musíte předložit RZ, TP, ORV a protokol o ekologické likvidaci motorového vozidla který vystaví jen schválená firma která má povolení na likvidace vraků a ta musí vozidlo k likvidaci nafotit. Pokud takovou firmu nevlastní někdo Vám silně nakloněný, tak pochybuji, že Vám vydá protokol aniž by vozidlo do likvidace převzal. Pokud by to udělal a se "zlikvidovaným" vozidlem by se cokoli stalo (nehoda, požár nebo úraz při mladíkově studijním vrtání se), tak je právně odpovědná firma která likvidaci neprovedla a může sama skončit v likvidaci v podnikání s autovraky. Za současné legislativy nelze legálně vozidlo rozebírat na díly, nebo si ho ponechat na památku po odhlášení. Je zde ale možnost, dát vozidlo do depozitu, tam ho nechat takzvaně "vyhnít", to je stav, kdy se o vozidlo v depozitu po ukončení platnosti technické prohlídky nebudete minimálně rok až rok a půl starat a necháte ho tímto způsobem zaniknout. Teoreticky když dáte vpozidlo do depozitu nyní, přestanete platit pojistné a nevyčerpané pojistné Vám bude vráceno. Vozidlo zanikne odhadem někdy ve druhé polovině roku 2019 což je od vložení cca 2,5 roku, do té doby musí být vozidlo umístěno výhradně na soukromém pozemku (nestačí mimo veřejnou komunikaci, na jiném místě může jít o zábor veřejného prostranství, případně o založení černé skládky s pokutou až 50 000 korun !), musíte platit poplatky za uložení a co hlavně - až do zániku vozidla nesete právní odpovědnost za vše, co se s vozidlem stane. Půjdete do to? Máte 100% jistotu, že se mladík v rámci výuky nepůjde projet? Těch možností ze kterých Vás může bolet hlava je mnohem víc.
Lucka
19/11/2016 16:31:42
Zdravím, mám prosbu. Poradí někdo? Mám staré auto a má STK ještě do konce roku 2017. Chtěla bych ho dát kamarádky synovi (je mu 16 a učí se ne automechanika) ale nechci za něj platit povinné ručení. Nejraději bych ho odhlásila a zrušila. Auto nebude používáno - jen rozebráno. Mladík se chce v něčem vrtat, jak to mám udělat ? Bude ho mít ve vlastní garáži. Děkuji moc za radu.
habr Profil uživatele
1/11/2016 17:20:29
Uložit do depozitu můžete sám, k vyzvednutí budete potřebovat platnou technickou, TP, zaplacené pojištění a na některých úřadech i plnou moc vlastníka na vás. Pokud by v depozitu došlo k prodeji, pak je potřeba registrační prohlídka již na jméno nového maitele a pojištění rovněž na jeho jméno, pokud bude chtít vytáhnout z depozitu, pokud zůstává dál deponovaný, není pojištění nutné. K prodeji a přepisu je plná moc od vlastníka vyžadována vždy. Z depozitu lze vytáhnout vozidlo jen pokud má platnou technickou nejméně na den kdy se vytahuje. Deponované vozidlo (bez RZ a platného pojistného) nesmí být na STK dopraveno po vlastní ose, nesmí být provozováno ani odstaveno na veřejné komunikaci.
MRAK
30/10/2016 12:40:09
dobrý den. potřebuju menší radu. mám u sebe auto bývale přítelkyně, ktere se porouchalo těsně po stk. tudíš nejezdí a na opravu ani jeden z nás nemá. Chci dát značky do depozitu než se bude na opravu nebo než se prodá! potřebuju k tomu plnou moc od přítelkyně nebo nepotřebuju? a k vyzvednutí z depozitu je potřeba co , budeli platná stk ?Děkuji za odpověd
bambule trambule
9/12/2015 14:56:00
Pokud je uložená více než rok a půl, tak po 1.1. doklady zaniknou. Šance je dojít tam a prokázat, že stroj existuje a je např. v renovaci.
Vyzvednout lze doklady pouze s platnou technickou a pojištěním.
O jaké nucené úschově píšete. Vás někdo nutil dávat doklady do depozita?
Jana
8/12/2015 22:43:06
mám v depozitu doklady na starou motorku. Jam to bude po novém roce? anebo zdali už není pozdě s tím něco dělat? Dá se to vyzvednout bez pojištění, nebo budou chtít nejdříve pojištění a dá se to tam dále nechat? nebo kolik to stojí ročně to nucené uložení? děkuji za rady Jana.
sirferda
8/12/2015 19:04:13
Zdravím.
Před 7 lety jsem koupil vrak auta po havárii. Značka byli v depozitu. Majitel auta na mě auto odhlásil. Já potřeboval jen motor a zbytek auta sešrotoval. Chtěl jsem tenkrát auto odhlásit- řekl mi, že jej musím mít na sebe přihlášené. Ale to jsem nechtěl platit další peníze za přepis a eko daň. Jak teď ta změna s registrem- musím zajít na úřad, nebo značky v depozitu a informace vyřadí beze mně s evidence a vše okolo auta přestane existovat?
Marie
23/11/2015 11:03:10
Ahoj, mam simsona po svem otci v depozitu.Chtela bych se zeptat, jak dlouho ho tam mohu mit a zda musim platit povine ruceni i kdyz je v depozitu.Predem dik zaodpoved.
Jan
15/9/2015 20:38:26
Čau.Mám docela velký problém a chci požádat místní odborníky o radu. Před časem jsem půjčil auto známému k uživání. Když už ho nepotřeboval ani on, sehnal na něj dokonce kupce a přivezl peníze - auto putovalo do zahraničí. Vše se pak ale s převodem tak táhlo, že se nestihlo přehlásit, resp ani odhlásit. Ten známý se mezitím odstěhoval a auto skončilo kdoví kde.. Možná už ani neexistuje nebo je mimo EU. Mě se ale po roce vrátily do rukou SPZ od cizího člověka a já zjistil, že vlastně pojistku jsem zrušil už tehdy, ale v techničáku jsem stále já. Takže mám SPZ, malý i velký TP a žádné auto. Jak by to šlo co nešetrněji vyřadit? Papír o likvidaci mi, počítám, nikdo jen tak nedá.. SPZ do depozitu a nechat vyšumět? Nebo na policii? To se ale může táhnout léta.. Díky.
martin
7/9/2015 20:24:58
Jo? Tak to je docela v pohodě. Nebude s tím jezdit nikdo, jedná se mi o to, že to auto je v relativně dobrém - skoro původním :-) stavu a on se toho chce zbavit.. Tak to tam na čas zazimuju a třeba z toho pak něco kápne.. Díky.
habr Profil uživatele
7/9/2015 19:12:59
Jestli jsem to správně pochopil, tak budeš platit ročně poplatek za depozit, asi 100 korun, ale zároveň budeš každý rok dokládat fotkou, že vozidlo skutečně existuje. Pozor na pokutu až 50.000 Kč která hrozí za použití vozidla v depozitu v provozu nebo parkování na veřejných komunikacích či prostranstvích. Parkovat na soukromém pozemku a následně na STK na vleku.
martin
7/9/2015 18:13:23
Ahoj, taky z toho nejsem moc moudrý, tak se radši zeptám. Mám možnost od známého koupit LADU 1205 rv 86. Auto je funkční a má platnou STK. Můj záměr je ji přepsat + zaplatit EKO a pak ji "vyřadit z provozu" - depozit nad 1,5 roku a nechat ji stát u mě ve stodole min 10 let- samozřejmě nahlásit na úřadě... Pak ji přihlásit do provozu jako veterána. Nechápu ale "Hodlá-li vlastník vozidla ukončit režim vyřazení vozidla z provozu, předloží doklad o tom, že vozidlo má platnou technickou prohlídku a sjednáno pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení); předkládá se tzv. zelená karta." tzn. že až budu vozidlo opět přihlašovat, zajistím pouze STK a pojistku, ale po dobu těch 10 let neplatím nic ne? Díky za rady.
na začátek předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2017 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist