1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

SPZ do depozitu (359)
habr Profil uživatele
8/11/2018 08:48:29
Zdravím Karino, značky do depozitu dát můžete, v tom Vám úvěrová společnost nemůže bránit, důležité je, abyste řádně platila úvěr a od toho Vás vložení značek do depozitu neuchrání. Vklad do depozitu není nijak výhodný i když s autem nejezdíte, vkladem pouze získáte úsporu na povinném ručení, ale je to vykoupeno lítáním po úřadech, nemožností auto kdykoliv použít a hlavně - musíte vozidlo bez značek zaparkovat někde v soukromí, už nesmí být na veřejné komunikaci. Navíc - podle toho jak je sepsána úvěrová smlouva - nemusíte ani ušetřit za ručení, protože jeho plátcem může být úvěrová nebo leasigová společnost a Vy máte ručení rozloženo v úvěrových splátkách. Neznám Vaši situaci ani motivaci, ale vklad do depozitu bych Vám nedoporučoval, jsou to jen potíže navíc.
karina
6/11/2018 15:51:42
dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli jde dát značky do depozitu,když auto mám na úvěr,ale nejezdím s ním.Úvěrová společnost mi tvrdí,že to nejde.Děkuji
habr Profil uživatele
31/10/2018 10:39:12
Filipe, rádo se stalo, jen buď v podobných jednáních s úřady obezřetný s údaji, třeba s adresou. Dnes je vše na síti propojené a úředník si může snadno data ověřit. Když uvedeš vymyšlenou adresu která neexistuje, můžeš se dostat do potíží. Když nechceš udat svoji adresu, tak si na internetových mapách najdi nějakou jinou ale existující. Já bych se podíval do map a našel bych si nějakou chatu nebo samotu u lesa aspoň 100 kilometrů od mého bydliště, na internetu bych zjistil adresu a tu bych uvedl, že tam mám na soukromém pronajatém pozemku svoje deponované auto.
Filip Koval Profil uživatele
29/10/2018 16:24:37
Tak teda byl jsem na magistratu a je to asi vyřešené. Vyplnil jsem prohlašeni kde stoji auto (adresu jsem si samozřejmě vymyslel) a bylo mi řečeno že je to prodloužené na neomezenou dobu takže hadam že ted stačí počkat par let než zanikne a budu mit doufam už po starostech. :D Každopadně moc děkuju za rady Habre, moc jsi mi pomohl a je užasné vidět že existují ještě hodni lidé jako ty kteři dokážou pomoci :)
habr Profil uživatele
25/10/2018 07:59:16
Filipe, na tento dotaz neznám odpověď. Ono je to tak, že každý Magistrát má jiný postup a výklad zákonů a vyhlášek, asi se v republice nenajdou dva úředníci, co by měli stejný postup. S tím, že by Magistrát obesílal a pokutoval tyto případy jsem se zatím nesetkal, takže nějaký návod jak dál nemám. Je ale pravda, že je tvojí povinností jednou ročně dojít do depozitu uhradit roční poplatek a doložit, že vozidlo trvá a že v budoucnu bude třeba renovováno, pak ale tak snadno nezanikne. Pokud tuto povinnost neplníš, může ti být pokuta skutečně uložena. Jiný úřad nechá rok dva auto v klidu a pak pošle výzvu k doložení existence vozu (někdy vyžadují aktuální foto - neoprávněně, ale vyžadují) a pokud to nedoložíš, vozidlo ze zákona zanikne. Prostě co úřad, to jiný postup.
Filip Profil uživatele
24/10/2018 20:05:04
Zdravím, tak mi po roce Magistrát města poslal dopis ve kterém stojí že mi uklada pokutu ve výši 400kč za to že jsem nešel nahlasit místo kde vozidlo stojí a které jsem tam před rokem do depozitu dal. Dale mi píše že na toto je sazba až 50 000 kč ale dali mi zatim jen takovou upominkovou pokutu takže se chci zeptat co ted? Mam tam zajít a nahlasit že vím kde vozidlo stoji (i když nemam tušeni kde je protože jsem ho prodal na dily) a mam zažadat o dobu prodlouženi na neurčito a pak se o to už nestarat nebo jak? Potřebuju aby to auto zaniklo proto jsem se o to tedka ten rok nestaral a myslel si že když se o to nebudu starat tak mi to uřad prostě vyřadí ale misto toho mi hrozi pokutama co teda mam dělat prosím?
habr Profil uživatele
15/9/2018 12:16:35
Ne, další poplatky nevznikají, jen zase za rok zajdete oznámit, že status vozidla se nezměnil, opět doplatíte poplatek a zase bude rok klid. Je úřad od úřadu, úředník od úředníka, někde jsou benevolentní a jinde až moc aktivní, pokud by jste roční návštěvu depozitu delší dobu ignorovala, pak by se mohlo stát, že by Vám vozidlo v depozitu zaniklo i proti Vaší vůli. Zaniklé vozidlo nejde prodat na díly (hlavně ty číslované) a papíry nejsou prodejné už vůbec.
 
Ano, existuje podobná databáze, ale není veřejně přístupná, slouží pouze pro potřeby státních orgánů. Dokonce ani pojišťovny do ní nemají přístup, ty mají přístup pouze do databází pojištěných vozidel, podle RZ mohou zjistit, jestli je vozidlo pojištěno a u koho + podrobnosti ze smluv, pokud vozidlo podle RZ nenajdou, tak není pojištěno nikde, ale už nevědí, jestli vozidlo je v depozitu, jestli nezaniklo nebo jestli je majitel jen neplatič pojistného. Do registru vozidel mají přístup strážníci, policie a soudy, případně soudní exekutoři.
Veronika
14/9/2018 20:34:41
Dobrý den, děkuji za odpověď.
Měla jsem auto v depozitu rok a přišla jsem po roce oznámit, kde se auto nachází a doplatila poplatek 50 Kč za prodloužení na dobu neurčitou Vznikají za ty roky ještě jiné poplatky? A poslední otázka. Je někde na internetu internetu seznam, kde by bylo možné zjistit zda je auto vyřazené či ne?
habr Profil uživatele
13/9/2018 23:38:38
Nepsat, nemají povinnost odpovědět, protože si neověří komu odpovídají. Pokud se tam ale dostavíte osobně a s TP, pak jsou povinni Vás informovat o stavu ve kterém se vůz nachází, je ale současně možné, že budou chtít zaplatit poplatek za dobu po kterou vůz už v depozitu je.
Veronika
11/9/2018 23:36:38
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, když mám značky v depozitu několik let, ale žádný dopis nebo zpráva mi z úřadu nepřišla, mám k nim napsat sama zda moje auto vyřadili nebo se raději nepřipomínat?
Děkuji.
habr Profil uživatele
10/9/2018 14:49:32
Zdravím, bez TP (velký technický průkaz) nemůže být auto ani zděděno, ani přepsáno a ani zlikvidováno a bez TP nemůže auto zlikvidovat ani majitel kdyby se osobně dostavil s vrakem k likvidaci. Bez TP nic nevyřídíte, takže ho nejprve najděte, potom ho třeba i dodatečně zahrňte do dědictví a až budete mít v ruce potvrzení od notáře, že jste vůz právoplatně zdědila, pak jej nepřepisujte ale rovnou zlikvidujte, budete na to potřebovat: OP, TP, ORV, obě RZ, notářský zápis, úmrtní list a doklad o ekologické likvidaci, na úřadě už jen vypíšete žádost o trvalé vyřazení z evidence mot. vozidel. Vše by mělo být bez poplatů.
 
Přepis na sebe nedělejte, je to zbytečné, opravdu by jste musela dopravit (na podvalníku, protože na silnici vůz nesmí) na STK kde by Vám za polatek min 200,- Kčudělali evivednční kontrolu, s tím dokladem by jste za další poplatek 800,- Kč + s novým pojištěním již na své jméno vyřídila přepis, poplatek za ekologickou likvidaci by Vám jako dědici byl odpuštěn - pokud doposud není zaplacen. Po přepisu již můžete vůz zlikvidovat nebo prodat, to už je na Vás.
 
Pokud je vozidlo v evidenci (i kdyby třeba už neexistovalo fyzicky) tak jako dědic přešla povinnost platit pojistné na Vás a to až do doby, než vozidlo zanikne nebo se prodá. Byla by možnost dát vozidlo bez přepisu do depozitu, to by jste platit pojistné nemusela, pak se o ně dva roky nestarat a ono v depozitu zanikne samovolně - pokud se do té doby zase něco nezmění, jenže i v tomto případě potřebujete TP. Vyndat potom vozidlo z depozitu je ale velmi složité!
Marie
3/9/2018 21:48:07
Dobry den, je mi 70 let, nikoho nemam. Zemrel mi manžel, jsem jediny dědic. Mam mimo jiné zdědit auto po manzelovi, ktere nechci provozovat, nemam ani řidičák, zaroven ho nemuzu nechat zlikvidovat, neni na me prepsane. Presto povinne ručení musim platit. Jak ho mam na sebe nechat prepsat, a pote nechat zlikvidovat, kdyz musim dolozit ne vic jak 30 dni starou technickou kontrolu. Rovnez si nejsem jista, kde mel manzel technicky prukaz atd.,
Dekuji za radu M.Lanska
Ivan
19/7/2018 21:29:37
Dobrý den mám několik vozidel v depozitu. Některá před červnem 2016 - depozit 30.6.2015/13.12.2004 - oznámení o vyřazení zapsáno v TP 8.1.2016/ depozit 25.6.2015 Poté už ne. Dále mám jedno vozidlo uloženo depozit 9.8.2016 a jedno vozidlo uloženo depozit 28.4.2017..... neprodlužoval jsem ani jedno po roce. Jakou mám nyní prosím situaci. Co mohu ještě tzv. zachránit? Zaniklo něco? nebo po jaké době mi zanikají doklady? Co mohu dnes 20.7.2018 udělat . děkujiDěkuji Ivan 736627239 non stop nebo email dovozceaut@post.cz
Ivan
19/7/2018 21:24:27
Dobrý den mám několik vozidel v depozitu. Některá před červnem 2016 - ta jsem v červnu 2016 prodloužil.Poté už ne. Dále mám jedno vozidlo uloženo 9.8.2016 a jedno vozidlo uloženo28.4.2017.....neprodlužoval jsem ani jedno po roce. Jakou mám nyní prodím situaci. Co mohu ještě tzv. zachránit? Děkuji Ivan
habr Profil uživatele
20/6/2018 07:50:35
Nejprve si dotazem v depozitu zjistěte, zda vozidlo opravdu zaniklo a je již vyřazeno z evidence, pokud ne, tak stále budete potřebovat protokol o ekologické likvidaci. Dokud nebudete mít 100% jistotu, že je vozidlo vyřazeno, tak se nepouštějte do žádného dobrodružství, zadělal by jste si na dlouhodobé problémy.
Jakub
19/6/2018 18:05:47
Zdravím.
Jak postupovat, když mám auto v depozitu, 26. 11. 2015 bylo vyřazení prodlouženo (platil jsem tehdy 50,-), a chci auto prodat na náhradní díly (tzn. nebudu mít doklad o likvidaci auta), ale přitom již nechci být veden jako majitel tohoto auta v depozitu. Nebo protože to je déle jak 2 roky, tak auto již "zaniklo"? Díky. (Omlouvám se, jestli se v této otázce opakuji).
Zdeněk
19/4/2018 17:18:57
Stk je ještě platná. Docela mi spadl kámen ze srdce už jsem si představoval jak jí budu prodávat po dílech. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
habr Profil uživatele
18/4/2018 23:25:26
Důležitým údajem je, zda má motocykl doposud platnou STK, či nikoliv. Pokud je platná, vozidlo zaniknout nemůže, ale to asi nebude tento případ, že? Každý úřad se chová jinak, proto doporučuji zajít přímo do depozitu a tam se informovat na konkrétní vozidlo. Nejhorší varianta je, nic nedělat a čekat, to může nakonec vést jak k zániku vozidla, tak ale současněi k vyčíslení dluhu na poplatcích a to až za několik let zpětně. No a kdyby se zaniklé vozidlo nebo jeho evidovaná část posléze objevila v provozu tak by to byl opravdu velký problém.
Zdeněk
17/4/2018 22:42:17
Dobrý den, dne 6.2.2017 jsem uložil spz od motocyklu do depozitu. O prodloužení uložení jsem bohužel nepožádal bude možné motorku ještě v budoucnu provozovat nebo "zanikla"? Děkuji.
Nabídka půjček peněz mezi soukromou osobou marinkalowyck@gmail.c
16/4/2018 17:46:43
Nabídka půjček peněz mezi soukromou osobou marinkalowyck@gmail.com
WhatsApp: 0033 755 123 822
nabízíme jednoduchý, rychlý a spolehlivý peněžní úvěr v rozmezí od 1 000,00 EUR do 1 000 000,00 EUR vážným a upřímným lidem
kteří potřebují peníze s úrokovou sazbou 3% ročně. Pro více informací kontaktujte mě pouze emailem:
marinkalowyck@gmail.com
Přílohy:  24.jpg (18,5 kB)
habr Profil uživatele
24/3/2018 07:34:20
Na tom není nic k nepochopení, zákon jasně stanoví, že pokud máš značky, musíš mít i pojištění a pro takové případy jako je ten tvůj, zákonodárce zřídil "depozit" do kterého značky uložíš abys nemusel po dobu neprovozování vozidla za ně platit pojistné, takže podle zákona máš legální možnost jak se placení pojistného vyhnout bez postihu. Druhá a podstatná věc je, že vložení značek do depozitu je velice ošidné až nebezpečné, vložením vzniká povinnost o depozit pečovat tím, že každoročně doložíš, že vozidlo stále existuje a depozit oprávněně trvá, pokud to nedoložíš, vozidlo ze zákona zanikne, za depozit se také platí, ale velmi málo. Další úskalí depozitu nastane při vyndávání značek z depozitu ven, v takovém případě budou značky vydány jen pokud předložíš platnou zelenou kartu a především doklad o platné technické pro dané vozidlo, stačí, když platnost obou dokladů bude i na jeden den v době žádosti o vydání značek.
 
Za dva roky co jsi pojištění neplatil nedostaneš pokutu, tu bys dostal jen v případě, že tě PČR nachytá při jízdě s nepojištěným vozidlem. Zanedlouho začne opět fungovat ČKP a ta po tobě bude chtít doplatit dlužné pojistné a k tomu patřičné penále které může být větší než pokuta, to záleží na výši pojistného a počtu nezaplacených dnů. Jízda s nepojištěným vozidlem je přestupek a náleží k tomu pokuta, neplacení pojistného není přestupek ale dluh a k tomu náleží penále, navíc je riziko, že jako dlužník se dostaneš do seznamu dlužníků a to má další nevýhody.
 
Ve tvém případě to asi nehrozí, ale úplně nejhorší situace by nastala, kdyby se vozidlo třebas i na značkách, ale bez platného pojištění stalo účastníkem nehody, i nezaviněné, například do zaparkovaného nepojištěného vozu jiný nabourá. Bez platného pojištění nemá vozidlo na veřejné komunikaci co dělat a i parkoviště je takovou komunikací.
Tom
22/3/2018 08:56:55
Nechápu to.. jedno auto je po bouračce, auto už se nedá opravit, je rozřezané a použité na náhradní díly toho druhého. ( bylo mi pouze líto zlikvidovat papíry, třeba by se mi ještě mohli hodit). Na druhém autě se stále dělá, ale co jsem obě odhlasil, zrušil pojištění, tak mám důkazy o tom, že ani jedno nemohlo vjet na silnici. A stále ještě nemůžou..
Takže mám platit alespoň pojištění, i když ještě nějaký pátek nevyjedou. A ty dva roky co to pojištěný nebylo, nejspíš zaplatím pokutu jo?
habr Profil uživatele
21/3/2018 23:02:45
Horozí, hrozí ti postih za provozování nepojištěného vozidla (vozidel). Každé registrované vozidlo i bez platné STK musí být povinně ze zákona pojištěno. Je pouze jediná možnost, jak vlastnit přihlášené auto a přitom neplatit (třeba po dobu rekonstrukce) povinné ručení a to je depozit, jenže i to má své úskalí. Dáš RZ a ORV do depozitu, nemusíš sice platit POV, ale zpět vše dostaneš jen s velkými potížemi, navíc se platí depozit a hrozí zánik v depozitu při tvé nečinnosti, vozidlo nesmí být na veřejné komunikaci. Doporučuji jiné pěkné řešení. Najdi si pojišťovnu (ČPP?), která dává tzv. sezónní pojištění a tam si sjednej pojištění na nejkratší možnou dobu, obvykle 3 měsíce v roce. Ve výsledku to znamená, že ti zůstanou jak RZ tak i ORV, vozidlo může parkovat na veřejné komunikaci celoročně, ale k jízdě lze využít výhradně v pojištěném období (sezóně)., ale takhle můžeš udržet vozidlo bez depozitu a zbytečných represí i několik let na značkách a za přijatelné pojistné, bývá to často max 1/4 ročního pojistného, ale něco se ti vrátí tím, že neplatíš depozit.
 
U neplacení pojistného se vystavuješ pokutě a penalizaci, je to nejméně výhodné (ač velmi pohodlné) řešení, postih tě může dostihnout i po několika letech a pak půjde už o dost vysokou částku.
Tom
21/3/2018 10:02:29
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Už druhým rokem dělám dvě stejná auta, jedno je na tom hůř než druhé. Když jsem je zakoupil, pouze jedno bylo pojízdné, jezdilo chvíli. Pak se zrušilo pojištění a od základu se začalo rekonstruovat. Tudíž ani jedno auto není na veřejné komunikaci, ale ani nemám značky v depozitu. Hrozí mi něco?
Michal
21/2/2018 14:36:34
Moc vam dekuji za odpoved a za radu... skoda ze jsou lide tak nepoucitelni, kvuli par minutam casu s odevzdanim znacek si radeji zadelaji na poradny problem...
Jeste jsem se chtel zeptat jestli kdyz jste tedy dluznikem u nejake pojistovny se da zjistit (treba v registru dluzniku) ze opravdu dluzi a kolik, nebo to zalezi na pojistovne jestli to posle na prislusnou centralu na evidenci dluzniku..
jasne muzu zavolat primo na tu pojistovnu ale tim je upozornim na pripadny problem... a jaka je vlastne promlceci lhuta?? jeste jednou dekuji
na začátek předchozí  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  další další

Odepsat na: SPZ do depozitu

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2018 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist