1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Převodovka (5)
Eda Profil uživatele
8/11/2008 19:19:46
Máš začínajíci problém s volnoběžkou a bude to už jen horší. Při zvyšených otáčkach nechce volnoběžka zabrat, dobře jsi našel místo při nizkých otáčkach, kde volnoběžka zabere. Při nizkých teplotách, kdy olej zhoustne se tento problém projeví ještě víc.
Doporučuji výměnu volnoběžky a ložisek, nedoporučuji kupovat druhou převodovku o které nic nevíš a většinou koupíš ještě horší než máš.
Pepa
8/11/2008 19:13:13
Mám dotaz. Trábika mám jen krátce a přešel jsem na něj z novějších aut...... je možný, aby volnoběžka nefungovala tak jak má, pokud jsou vyšší otáčky volnoběhu?? Pokud zařadím čtyřku a mám vyšší otáčky motoru, tak se to chová jako při zařazení neutrálu, ale pokud nohou přitáhnu plynový pedál, čímž se sníží volnoběžné otáčky, tak tam najednou rachlost je. Je to volnoběhem, nebo volnoběžkou. Děkuji za radu.
Lukáš Tižek Profil uživatele
11/10/2008 06:32:38
To je taky pravda, jen sem se chtěl zeptat bo mě to zaujalo, ale asi mi nedošlo že sice rychlejši ale slabši. No i tak diky.
habr Profil uživatele
10/10/2008 23:24:36
K postavení převodovky do rychla není potřeba zavařit volnoběžku. Klidně může zůstat funkční, ale ty opravdu vážně myslíš, že těch 26 utahaných koníků (pokud za léta provozu žádný nepošel) nebudeš týrat, když dáš rychlejší ale slabší převody? Jestli chceš malý čiperný auto, tak si kup nějakou plechovku.
Work Profil uživatele
10/10/2008 20:53:05
Zdravm, renovuji si trabika ze 74, chtěl bych ho zachovat jakž takž v origo stavu jak byl, ale láka mě jedna věc a to je převodovka do rychla, už jsem zde viděl nějake záblesky o upravě převodovky ale nic jasneho. Viděl jsem že se musela natrvalo zavařit volnoběžka což se mi moc nelíbi, tak se chci zeptat jestli je možne upravit tu převodovku bez nutnosti zavařeni volnoběžky. Nejde mi o závratne rychlosti, ale kdybych mohl jet 120km/h bez toho abych tyral mortor by bylo fajn. Díky za případne odpovědi.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Převodovka

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist