1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Pístní kroužky (10)
honza.bk Profil uživatele
22/12/2015 20:59:37
Přečti si odpověď Habra z 13.9.2011 (o dva dotazy níže). Návod platí stále.
jakub
22/12/2015 11:03:29
dobrý den ví někdo jak se nasazují pístní kroužky na trabant ? děkuju moc
Jirka
13/9/2011 15:55:42
Děkuji za užitečnou radu, snad se mi podaří válce na písty i s kroužky bez problému nasadit...
habr Profil uživatele
13/9/2011 13:30:29
Pravděpodobně nemáte kroužky správné velikosti, nářadí Vám nepomůže, spíš dobrá rada. Každý kroužek před montáží na píst nejprve vložte do příslušného válce, pomocí patřičného pístu bez kroužků zatlačte kroužek ve válci nejméně 15mm hluboko, tím zajistíte, že bude kroužek rovně a zároveň v místě kde pracuje (horní hrana válce je neopotřebená a má jiný průměr). Píst vytáhněte a spárovou měrkou změřte vůli mezi konci kroužku. Pokud bude mneší než 0,3mm musíte pilníkem trochu odebrat z obou konců, osobně doporučuji udělat mezeru o velikosti až 0,5mm. Čím menší mezera, tím větší pravděpodobnost zadření pístu ve válci, ale všeho s mírou. Když už bude kroužek ve válci, prohlédněte proti světlu jestli není někde mezi kroužkem a stěnou válce mezírka, to by značilo ovalitu válce s nižším výkonem a vyšší spotřebou, válec je zralý na výbrus, tato rada platí pouze s novým nejetým kroužkem.
Jirka
12/9/2011 15:41:59
Dobrý den, renovuji motor u Trabanta 601s a mám problém: sundal jsem z obou pístů válce a mám v pánu vyměnit pístní kroužky, když jsem tak učinil tak jsem zjistil že mi válce nejdou znovu nasadit, vždy se mi podaří dostat se jenom za první pístní kroužek a dál se nehnu... prosím poraďte jestli existuje nějaké nářadí nebo nějaká metoda jak to zvládnout...
tereza
12/3/2009 22:45:28
ahoj nevite nbekdo neco o pistních kroušcích delam klukovi referat a nikde nic neni kdyby neco tak piste na tenhle email DJUDJE@seznam.cz dik moc
Eidam
14/7/2008 12:22:34
Dobro, diky moc za odpoved.
Pavel JHB Profil uživatele
14/7/2008 08:17:26
Chromovy (leskly) vzdy nahoru.
Viktor
14/7/2008 01:20:02
Ty lesklé (chromové) se dávají nahoru a pokud je tam nějaká značka, tak značkou nahoru.
Eidam
13/7/2008 12:58:57
Dobrý den,
koupil jsem nové pístní kroužky a zjistil jsem, že jsou tam dva lesklé a ostatní matné. Nyní řeším problém kam patří ty lesklé. Zda uplně nahoru, dlolů či doprostřed. Pokud s tímto problémem má někdo zkušenosti poradí mi prosím??
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Pístní kroužky

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist