1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Traktor trabant (23)
habr Profil uživatele
3/5/2017 01:25:10
Pokud je pro nastartování motoru Trabant potřeba nalít pod svíčky nebo do sání benzín, pak není závada v zapalování, ale v karburaci, velmi pravděpodobně v sytičovém okruhu. Také velmi záleží na typu použitého karburátoru, ne všechny byly dokonalé.
Pro seřízení zapalování by možná pomohl návod zde [URL]
Jan Camaj
2/5/2017 08:59:41
Zdravim vie niekto poradiť nastavenie predzapalu na Trabante,ked som ho nastavil podla knihy M.Kmeťa Trabant 601,po 0,4 mm na odtrhu -neštartoval,a dasl som mu trochu benzinu do sania naštartoval aj vykon bol dobri,a ked podla kamarata :skušačku do zadu 4 mm dole a ked zasvieti,odtrhy boli asi 0,8 mm štartoval, ,no nešiel do otačok.sviečky ,trabant,indukčky ,alternator 55 w šodovka,a 12 v baterka,ďakujem.
Luky
10/10/2014 20:28:21
čáu mám tokový problém mám v trakturku trabanta a přestalo mne to jet jede to jen na jeden válec když jsem vymnenil svíčky tak to furt dálo a začalo to i po vímnene kabelu jiskřit mezi indučkami dekuji za radu.
Mangolt
12/5/2013 19:54:56
A na to jste přišel jak?? Podle Vašich příspěvků poznávám "odborníka na slovo vzatého" : )
dominik Profil uživatele + foto
12/5/2013 18:36:07
1:20 je běžná dávka
tonda
29/4/2013 20:11:20
zdravím,nemáte někdo prosím kontakty zapalování na trabanta ? díky
m
21/7/2011 19:18:42
potrebujem poradit zacal mi nejako blbnut motor ide na jeden valec a zohrievami jednu inducku tu co mi zohrieva ta mi ide na ide na jeden valec prosim o radu co to moze bit
Dave
14/4/2011 08:56:06
Já už se ten traktor snažím oživit 3 týdny a pořád nějaký problém:
Za tepla si přidá plyn, potom zdechne a nejde nastartovat, jedině se sytičem, ví někdo čím to může být?
Když ten traktor jede, uberu plyn - jede na jeden válec, přidám začne jet na dva - předstih mám seřízený dobře, tak nevím.
Cívky jsem sehnal pouze ze škody 105 - můžou tam být ?
Karel Charvát Profil uživatele
9/4/2011 08:30:45
Já jsem tam vrazil indučky z Jawy 350 a jede to, lae mám teď problémy, že jak se mi motor zahřeje, tak mi jeden válec vynechává, netáhá mi to benzín a po vypnutí a zahřetém motoru už nenastartuju. Až schladne tak je zase vše oka, samozřejmě než se zahřeje. Indučkám to , ale nepřisuzuju
TK Brno
6/4/2011 15:42:06
Právě ty cívky z favorita ti likvidují kontakty a bude se opakovat dokud cívky nevyměníš za staré poctivé 12V z Š1000 nebo Š100 které jsou bez odporu. Ty cívky s odporem jsou na 8V a tím tam teče větší proud, který se postará o vyšší VN a to spolehlivě taví kontakty. Použij cívky z uvedených vozů, ale hůř se shánějí, nebo z produkce DDR které se bohužel také obtížně shánějí. Pak můžeš koupit kontakty dobírkou na www.trabantservis.cz nebo ti je mohu prodat i já. Základ je ovšem v cívkách - bez nich je to jen o plýtvání penězi, časem a díly.
Dave
5/4/2011 23:52:01
Ještě bych se chtěl zeptat, jestli je možné ještě někde ty kladívka sehnat.
Dave
5/4/2011 23:49:47
Mám tam cívky z favorita, můžete mi poradit jaké tam mám dat ?
Stanislav Vysloužil Profil uživatele
5/4/2011 15:50:52
při napálení kladívek se změní odtrh a tím i předzápal, proto střílí. Bude to asi tím, že máte škodovácký indučky, do kterých teče vyšší proud, anebo není namazaná plsť u vačky.
Dave
5/4/2011 09:11:26
Zdravím, chtěl bych se zeptat, předlávám traktor s motorem z trabanta na 12v, možná jsem něco udělal špatně, protože se palí kladívka, střílí do karburátoru a nenapadá mě, čím to může být? Za všechny rady předem dík.
m
3/4/2011 22:05:35
zdravim scem sa spitat jak spravne nastavit otrch ked 1ramienko mi hadze iskru a druhe nie cotomu moze bit
martin
1/4/2011 21:35:05
zdravim kupilsomsi traktor s trabanta a chvilu isiel dobre a teraz ide na 1 valec chcelbi som vas poprosit o radu aka tam moze bit chiba
ogar23
1/4/2011 07:53:46
mam spraveny traktor z trabanta a mozem odporucit iba vela oleja,cize 1;25 neni na skodu pokial s nim pracujeme na poli,aku orba z dvoma pluhmi,dymi iba pokial ten olej nevypali z vyfuku. Je dost problem z karburatorom vie sa zasekavat plavak a tym padom prelieva,ale vsetko som poriesil ,startuje na prvi raz aj studeny.
Mr_Kuj
7/7/2008 14:25:32
Pomer 1:20 je dost vysoky! Poznam stare motocykle, ktore jazdia s pomerom 1:25 ale aj to sa mi zda moc oleja. Ak nevies o aky motor sa jedna, tak ried 1:40, ak vies ze mas novsi typ motora s ihlickovymi loziskami piestnych capov (co na 99 percent mas), tak bohate postaci pomer 1:50. Este si zabudol napisat aky olej ten byvali majitel do toho daval, ale kedze sa jedna o "traktor" tak predpokladam ze nic lepsie ako MADIT M2T tam asi nedaval :)
peter
28/6/2008 19:25:01
A to tě jak napadlo, chytráku....
radek urbanek
28/6/2008 14:35:09
serete mě!!!!!!!!!!!
radek urbanek
28/6/2008 14:34:16
trabant je docela rychlé auto a není moc oblíbené
Ivosh Profil uživatele + foto
26/6/2008 09:09:20
Pokud není motor nějak upravovaný, nebo nemá místo ojničních jehel bronzová pouzdra, určitě by mělo by stačit 1:50. Pokud bude motor vzhledem k použití v traktoru značně více zatěžovaný, než v normálním voze, zvážil bych zvýšení poměru oleje na max. 1:40. Mazat 1:20 je nevhodné. Každopádně motor nepodtáčej, dvoutaktům to nesvědčí a nepomůže ani zvýšené mazání.
Vlado
26/6/2008 07:07:42
Ahojte vsetci.
Kupil som traktor s motorom z trabanta. Predchadzajuci majitel pouzival pomer olej:benzin-1:20 a poriadne po nastartovani dymil. No ja som podla cisla motora (65-217 282, rok vyroby 76) zistil ze staci pomer 1:50. Staci 1:50, alebo vzhladom na predchadzajuce pouzivanie a vek motora davat 1:20?
Dakujem za rady, som v tomto zaciatocnik a chcem to co najlepsie vyladit.
Vlado
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Traktor trabant

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2017 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist