1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Výpis vlákna

DKW (3)
DKW
11/10/2010 20:40:05
Podle znaků z fotografie nelze přesně určit typ. Může to být Jawa 700, které odpovídá horní koleno chlazení (DKW neměla držák řadicí páky) a možná i hlava (je na ní odlit nápis DKW?). Je-li to skutečně Jawa, by se dalo určit podle tvaru karteru nad čepem pro volnoběžku, což není zřetelně vidět. DKW má horní plochu pod kolínkem chlazení hladkou, Jawa má v místě závitu pro kryt řetězu "hrb". Příruby pro převodovku se mírně lišily, takže nebylo možno kombinovat motor Jawa s převodovkou DKW a naopak. Dále je důležité provedení držáku pro silentblok (bohužel není na fotu vidět). Vozy Jawa a DKW do typu F5 měly zhruba stejné (dvě vodorovné válcové příruby pro šrouby M14 nad sebou), F 7 a F8 (a P70)měly plochou patku pro obdélníkový silentblok. Výfukové potrubí odpovídá Jawě a F2 až F7. Objem je každopádně 700 ccm (Jawa, DKW Meisterklasse, případně Reichsklasse Spezial, Luxus Kabriolet a dodávkové vozy), šestistovky (Reichsklasse) měly jiný vzhled bloku. Nejspíš je to kombinace několika typů motorů.
Zdraví Honza
ifaservice
22/6/2008 16:51:33
Dobrý den podle fotografie je možno určit, že tento motor je z DKW f4-f8 byl však použit i v novějším voze p 70. dá se to rozenat dle převodovky f7-f8 doplněna volnoběžkou u p 70 jiné uložení motoru v rámu-jinak orientované držáky siletbloků. dále je potřeba změřit vrtání motoru byly dva obsahy jiný pro reichsklasse a sondrwunchklasse a jiný pro klasický automobil. s pozdravem jirka
michal
15/4/2008 15:44:08
dobrý den prosim nevite nekdo z jakeho typu DKW je tento motor??odpovezte mi prosim na email.
Přílohy:  p1050814.jpg (1,9 MB)
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: DKW

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:
 
Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist