1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

seřadit vzestupně/sestupně
Schema zapojení 12V s alternátorem (29)
Josef Rychtář
23/4/2014 14:29:36
Dobrý den, mohl bych Vás požádat o schéma zapojení alternátoru s bezkontaktním reém Š 1203. Děkuji Vám Josef Rychtář
pavelmacha81
20/5/2013 12:04:00
Dobry den mam problem mam na relatku napsano 1Kontakt 54 2 D+ 3 DF 4 B- a na Alternatoru je 1 R 2M 3 B+ a ja nevim jak to mam zapojit muzete mi prosim poradit?
FIKY
8/2/2012 19:45:22
DOBRÝ DEN PROSIM O ZASLÁNÍ SCHEMATU ZAPOJENI ALTERNATORU S VÝSTUPI B+. DF. MO. 54. D+. DF. B-. fiky23@seznam.cz DĚKUJI
Martin xxx Profil uživatele
6/2/2012 20:20:00
Vedel by mi niekto poradit či dopasujem kladivkovu doštičku z jawa350 do trabanta
prosim pište na moj e-mail martin.safarik@centrum.sk vopred dakujem.
habr Profil uživatele
18/1/2012 13:16:16
To frig: Dokonalé to není, ale pokud je to opravdu jen kousek a navic je šance že se nebude štípat ale spíš se zabrousí, tak to katastrofa není. Pokud ho v třecí ploše chybí 1/4 a vice tak to může snížit výkon a při nutnosti denního svícení to může chybět.
frig Profil uživatele
17/1/2012 14:57:07
Zdravím,
Chci se zeptat jestli moc vadí když se mi podařilo kousek uštípnout jeden uhlík na alternátoru. Vadí to moc nebo si mám radši sehnat novej.
FIKY
17/1/2012 14:25:10
mam alternator s výstupi B-.DF.Mo. regulator mam výstupi 54.D+.DF.B-.PROSIM PORADÍ MI NEKDO JAK TO ZAPOJIT JESTLI MA NĚKDO SCHEMA PROSIM O ZASLÁNÍ.SEM V KONCICH. DĚKUJU
habr Profil uživatele
8/11/2011 12:23:02
To Ivan: Doporučuji na Trabanta použít alternátor z Trabanta, protože u něj výrobce při jeho konstrukci zohlednit skutečnost, že bude pracovat hned vedle pravého předního kola a bude vystaven rozstřiku vody, bláta a sněhové solanky. Případně můžete použít jakýkoliv jiný u kterého výrobce povolil nebo předpokládal provoz v těchto podmínkách (osobně však žádný takový neznám). Například snadno dostupný alternátor ze škodovky běhá v suchém, teplém a dokonale větraném prostoru uprostřed mezi nápravami a dost vysoko od vozovky.
Ivan
8/11/2011 09:11:32
Řekněte mi prosim jaký alternátor si mám dát do trabanta(12V) a popřípadě mi pošlete i schéma zapojení.Díky moc
mikulec
11/8/2011 14:10:12
zapojeni alernatoru
Venca
24/4/2011 12:30:16
Dobrý den,
zádám o zaslání schema dobíjení s alternátorem.
Děkuji Venca
m.navratil
21/3/2011 09:37:05
Dobrý den,
zádám o zaslání schema dobíjení s alternátorem.
Děkuji milda
vacek
1/11/2010 14:11:02
prosim kdybyste nekdo mel schema jak zapojit alternator u peugotu diky
vacek
1/11/2010 14:10:39
prosim kdybyste nekdo mel schema jak zapojit alternator u peugotu diky
habr Profil uživatele
23/9/2010 02:27:58
Předpokládám, že míníte do Trabanta 6V dávat originální alternátor Trabant. V takovém případě je regulátor vestavěný v alternátoru a Vám postačí demontovat původní dynamo i s držákem a zároveň i kabel k regulátoru (kabel zelený, hnědý a zelený silný) včetně regulátoru. Na regulátoru zbývají dva dráty, silný červený je potřeba zastřihnout a důkladně zaizolovaný připojit ke zvazku na motorové boční stěně, tento nebude nadále využíván. Tenký modrý kablík je pro kontrolku dobíjení a musí být prodloužen až k nově montovanému alternátoru.
Montáž: na motor se nejprve přichytí držák alternátoru na původní místo držáku dynama, doporučuji kvalitní originální držák kontrolovaný na praskliny v kovu i svárech, použití samojistících matic na svorníky považuji za moudré. Klínový řemen zůstává původní, ale je nutno vyměnit i napínák alternátoru, nedoporučuji použití původního k dynamu. Po napnutí klínového řemene se pomocí konektoru (samice faston 6,3) zapojí modrý drátek od kontrolky do vestaveného regulátoru a pak nově zhotoveným silným červeným kabelem který má konce opatřeny kabelovým okem 1x průměr M6 a 1x průměr M8 propojit výstup z alternátoru s přívodem od akumulátoru na startéru. Někdy je nutné navíc hnědým drátem propojit kostru vozidla s alternátorem, to ale až kdyby dobíjení nevykazovalo kvalitní dobíjení, nebo kontrolka dobíjení třeba mírně prosvěcovala. Nic víc není potřeba řešit.

Pokud použijete jiný, zejména oblíbený Škodovácký altík, zaděláte si na parádní doživotní problémy. Jednak tento altík má jiné zapojení (individuální řešení), většinou nemá vestavěné dobíjecí relé a musí se nějak řešit, bude potřeba vymyslet a vytvořit originální držák altíku s ohledem na souosost řemenic, bude potřeba montovat a v záloze vozit atypický rozměr klínového řemene, rovněž napínák bude zázračného tvaru. Za to vše se altík odmění velmi krátkou životností, neb není chráněn proti blátu a vodě od pravého předního kola. Ve Škodě běhá nad motorem v klidném temperovaném prostředí, takže ho výrobce nevybavil utěsněním, když jej dáte k přenímu kolu, tak nasává vodu, písek a to mu škodí.
Petr Dyrčík
22/9/2010 16:12:56
Zdravím,
Sleduji vaši diskusi a chtěl bych se zeptat na schéma zapojení alternátoru a regulátoru napětí v trabantu 601. Děkuji předem za odpověď.
antenka
28/2/2010 19:06:40
To Kubas:Tak to ale nevím,ani v současné době schéma na 1000 MB nemám!Proto ten dotaz na upřesnění.Pakliže to nehoří,tak jsem ochoten schéma sehnat.
Dej vědět,abych něco nehonil zbytečně,ano?
Kubas
28/2/2010 15:24:43
A je to škoda 1000MB.
Kubas
28/2/2010 15:23:55
Já bych potřeboval místo dynama dát do škodovky alternator.Alternátor už tam mám danej ale nevim jak do zapojit do relátka .A nevim jestli může být stejný relátko na altas a na dynamo jak tam je B,D,M.
antenka
27/2/2010 18:52:42
To Kubas:Tak nějak jsem nepochopil,co potřebuješ?Schéma na Škodovku mám u sebe,schéma vlastního altiku mám též.(rozmístění diod)Nebo scháníš připojení altiku ze Škody k Trabi-to ale nemám?Ještě jsou různá zapojení s relé nebo polovodičový regulátor-altik je ale stejnýýý!
Napiš o co konkrétně jde-snad to sesmolíme!Tutově ti pomůžu.Zdravím J.T.
Kubas
27/2/2010 16:46:48
Máte někdo scéma na zapojení alternátoru do škodovky.
Otys
25/11/2009 11:41:07
Máte někdo jakékoliv schéma zapojení s V alternátorem.... Poslete na email pls
Dibdák Ant
10/6/2009 08:39:01
prosím o zaslání schéma zapojení alternatoru na zetor 6911 , popřípadě celou elekroinstalaci děkují
vaěek
20/1/2009 17:01:56
prosím o scema zapojení alternátoru
františek
4/11/2008 15:38:28
to přece není nic složitého, kladný pól akmulátoru spojíte s kladným pólem alternátoru,do obvodu buzení se zapojí regulační napěťové relé,nastaví se tak aby při 760 ot.spínalo asi14,6V.
na začátek předchozí  1 | 2  další další

Odepsat na: Schema zapojení 12V s alternátorem

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist