1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

Voda v kufru - blatník (3)
Michal
9/12/2007 22:14:22
Díky :) Jak je ta demontáž (a hlavně potom montáž) blatníku náročná? Kde všude drži (vím o třech vrutech v zavazadlovým prostoru a těch třech nýtech). Zpátky se to i lepí? A není tu někdy z Třebíče a okolí, kdo by mi s tím pomohl? Mám doma Konkor, můžu ho použít místo rezistinu? Ještě jednou děkuju.
Eda Profil uživatele
9/12/2007 20:16:49
Pokud nemáš garáž a budeš na jaře dělat více, provizorně stačí z kufru nalét na spoj podběh - blatník Rezistim car, který zateče do spoje a ochrání podběh. Je ovšem lepší demontovat celý blatník a znovu jej nalepit - po předchozím nátěru kovových části
Michal
9/12/2007 15:32:46
Zdravím,
koupil jsem si ve středu svýho prvního Trabíka. Byl k němu plnej kufr náhradních dílů. Když jsem díly doma uklízel, zjistil jsem, že kobereček je napravo mokrej, pod ním jsem objevil zpuchřelý lak a rezavou podlahu. Lak a rez jsem odrbal drátěným kartáčem a hledal příčinu vnikání vody. Zadní světlo ani sloupek karoserie to nebyl. Voda se tam dostává mezi duroplastovým zadním blatníkem a plechovým podběhem kola. Tyto díly jsou normálně spojeny třemi nýty a nejspíš i utěsněny tmelem. U mýho pravýho blatníku jsou ale všechny ty nýty volný (tlakem na duroplast se s ním dá pohybovat jak v ose, tak kolmo na osu nýtů).

Protože jsem trabantista - začátečník, rád bych se poradil o postupu opravy, abych něco nezmrvil. Navrhoval bych ty tři nýty odvrtat, odstranit rez, kam až se dostanu (na ploše mezi podběhem a blatníkem i v kufru), nejdřív dráťákem a pak odrezovačem. Holý plech natřít základovkou a vrchní barvou. Po zaschnutí vpravit do spáry mezi podběhem a blatníkem silikon (nebo je lepší jinej tmel?) a díly stáhnu šrouby (nemám nýtovací kleště) - mám nechat tmel trochu zaschnout nebo to stáhnou hned "za syrova". Nebo mám něco udělat úplně jinak? Díky.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: Voda v kufru - blatník

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist