1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... diskuzní fórum
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

Výpis vlákna

výměna převodovky (5)
Eda Profil uživatele
28/10/2007 12:22:08
vypadá to na vysypané ložisko, diagnóza se dá určit přesně po vypuštění oleje, na magnetu budou kousky železa - prach nepočítam.
Karel
28/10/2007 09:54:10
měl jsem problémy s volnoběžkou, vypadávala 4. pak jsem jednou jel a když jsem na dvojku víc přidal plyn, ozvala se rána, kvalt vypadl a bylo po všem. Tak jsem zkusil zařadit jedničku, chytla se, rozjel jsem to a při větší akceleraci zase vypadla. A dost v tom chrčí. Bude to asi špatná volnoběžka, ale já slyšel že je lepší vyměnit celou převodovku než jen volnoběžku...........jinak jsem z mělníka
Eda Profil uživatele
27/10/2007 18:05:10
Uvádějte odkud jste, možná máte vedle kamáráda, se kterým opravY můžete prokonzultovat, nebo vás nasměruje na odborníka.
Eda Profil uživatele
27/10/2007 18:03:09
Vytáhneš motor, pak převodovku, opačně to posládaš.
Proč měníš převodovku. Vždy varuji před koupí zaručeně dobré převodovky po generálce. Po několikahodinovém snažení dojdu k tomu, že stará převodovka byla lepší ( nemusí platit vždy, ale většinou). Když měnit převodovku tak určitě za funkční a odzkoušenou. Doporučuji vyměnit ložiska na hřídelích, volnoběžku a překontrolovat stav ložisek planetových kol. Výměna guger je samozřejmostí. Pak vím, že převodovka je dobrá.
Demontář motoru je mechanická věc, sleduj, co kde jaké šrouby povolíš, pak musíš dotáhnout. Jediné nebezpečí je ve vystředění spojky, pokud je lamela mimo střed, nejde nasadit motor na hřídel převodovky.
Montáž převodovky : nasadiš hřídele do planetových kol, nasadiš na zadní silentblok a přišroubuješ zadní silentblok, nedotahovat. převodovku dáš co nejvíc doprava ( při pohledu do motorovéha porostru) podložiš přírubu pro motor a nasadíš motor, našroubuješ šrouby pro spojení a dotáhneš. Pak nasadíš přední sielntbloky do děr a dotáhneč vše co jsi povolil. Nezapomeň na zadní silentblok.
Karel
27/10/2007 17:12:38
zdravim. Jak je pro trabantistu amatera obtížný vyměnit převodovku? díky.
na začátek předchozí  1  další na konec

Odepsat na: výměna převodovky

Text: Kdo jsi:  E-mail: 
Vlákno:

Příloha:       

Pro zvýraznění částí textu můžete používat dvě HTML značky: <b>tučně</b>, <i>kurzívou</i>.
Pozor! NEZAPOMEŇTE uvést v ukončovací značce lomítko (/), jinak můžete ztučnit nebo zkurzívnit celý text na stránce.

Odkazy na jiné stránky pište jako http://www.neco.cz/stranka.html. Odkaz se nahradí textem zástupným textem [URL], který bude po kliknutí směřovat jako aktivní link na požadovanou adresu.

Příspěvek neprochází korekturou, ale putuje ihned na stránky. K příspěvku lze přiložit jakýkoliv soubor do velikosti 1 MB. Tento soubor si bude pak moci každý stáhnout odkazem jednoduše přímo z diskuzního fóra. Kolonka e-mail není povinná.

© 2019 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist