1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... monografie
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Monografie

Články v kategoriiod rokudo rokuřadit podle
9. mezinárodní sraz Trabantů ve Vrbně
Dovolte, abych dnešní článek uvedl poněkud netradičně, protože jeho obsah je pro tento server neobvyklý. Pokud jste někdy v našem menu kliknuli na odkaz o webu, tak jste se mohli dozvědět, že kromě dobových zdrojů se chceme věnovat i psaní vlastních článků. Dnes, téměř přesně po pěti měsících od spuštění těchto stránek, náš slib plníme. Rozhodli jsme se vždy zaměřit na několik vozidel a ukázat zajímavé detaily. V žádném případě by se nemělo jednat o kritiku zmiňovaných vozů, ale o inspiraci pro ty, kteří netuší, co je na jejich autě původní a co nikoliv.
Mezinárodní sraz A.I.C.E. v Plzni
Dalším srazem, na který jsme se vypravili s nadějí, že se nám podaří rozšířit sbírku fotografií a připravit článek o nějakém zajímavém voze, bylo o víkendu 9.-11. září setkání AICE v Plzni. Dnešní povídání jsme se rozhodli zaměřit na dva Trabanty 601 z roku 1965. Jde tedy o vozy z druhého modelového roku, provedení z roku 1964, který se vyskytuje na prospektech z poloviny šedesátých let, se k nám bohužel vůbec nedováželo.
Dobře utajený unikát
Kromě krásných trabantů vídaných na srazech jsou také opečovávané unikáty, které odpočívají v zapadlé garáži někde na venkově a jen velmi zřídka je shlédne oko veřejnosti. Možná proto, že jejich majiteli stačí vědomí vlastnictví cenného kusu a kontakt s ostatními trabantisty nevyhledává. Jeden takový dobře utajený unikát vám představíme.
Trabant 601 S – klasika z jedenaosmdesátého
V této monografii si představíme téměř typický český trabant z počátku let osmdesátých. Jedná se o jeden z mála vozů u nás, které se díky šťastné souhře náhod vyhnuly jak zimnímu provozu, tak nešetrnému zacházení svých majitelů. Nachází se tak při svých šesti a půl desítkách tisících najetých kilometrů v jedinečném, prakticky původním stavu.
Malý zázrak v kabátu z aljašky: Trabant 601 Universal 1971
Bylo nebylo, za devatero horami, jedna česká vesnička. A v té vesničce jedna zavřená garáž. A v té garáži šedý trabant. Kombík. Před sedmatřiceti lety si jej dovezl z mototechny pan P. Pan P nepotřeboval často jezdit. A tak malé vozítko trávilo většinu času v garáži. Tu a tam, když bylo pěkně a nebe bez mráčku, dal se trabantík s panem P na malou projížďku. No a jestli neumřel, žije tam dodnes.
Trabant 600, r. v. 1963, jeden z prvních dovezených
Ačkoliv se v době psaní této monografie blíží zima, fotografie nám možná připomenou jarní náladu. Vše kvete, slunce září na obloze, voní vzduch. Otevřme tedy garáž a nechme se pozvat na projížďku s jedním z nejkrásnějších trabantů u nás, šestistovkou pana Jana Pragera. Vůz byl vyroben koncem roku 1963, což je právě doba, kdy do někdejší ČSSR přivezla Mototechna první trabanty.
© 2021 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist