1955-1991
Trabant.cz
Motiv dne
... čísla karosérie/motoru
přihlášení

Nejste zaregistrovaní? Registrace na Trabant.cz je zdarma a přinese Vám řadu výhod.

 
 

Rok výroby podle čísla karosérie/motoru

Rok výroby podle čísla karosérie/motoru

Pokud si nejste zcela jisti stářím Vašeho Trabantu, na tomto místě můžete okamžitě ověřit rok výroby jeho karosérie i motoru. Přesvědčíte se tak, zda obé odpovídá deklarovanému věku, ať už podle TP, nebo podle toho, co Vám tvrdil předchozí majitel.

K určení potřebujete pouze číslo karosérie nebo číslo motoru. Po zadání jednoho nebo obou čísel Vám vypadne odpovídající typ toho či onoho, jejich rok výroby a v případě karosérie se pokusíme také přibližně odhadnout měsíc. Není nutné, aby motor i karosérie k sobě pasovaly, tj. aby byly téhož data.

 

1)
2)
  
Poslední aktualizace databáze: 28/9/2006

1) Číslo karosérie naleznete vyražené nad nádrží nebo vedle nádrže vašeho vozu v silné kovové destičce, příp. na továrním štítku na motorové stěně, není-li ještě strhnutý. Čísla na destičce i na štítku by měla být shodná, pokud nejsou, má historie Vašeho vozidla jisté trhliny. :-)

2) Číslo motoru naleznete u starších motorů vyraženo na nálitku nad karburátorem, u novějších na nálitku spojkové komory na okraji klikové skříně v blízkosti startéru. Jste-li náhodou šťastným majitelem motoru z 50. let, hledejte číslo motoru napravo od karburátoru otočené o 90°.

© 2020 Trabant.cz  •  Všechna práva vyhrazena. Chcete-li něco veřejně použít, raději se nás zeptejte, rádi pomůžeme.  •  info@trabant.cz TOPlist